škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 Bakımı Fiyat Farkı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar. Cuma günü 15000 bakımı yaptıracağım. Ancak iki yerden aldığım fiyatlar arasında iyi fark var. Edirne Algurlar'ın 490 tl fiyat verdiği bakıma Tekirdağ Yüncüler 410 tl. dedi. İkisi de yetkili servis. Nedendir anlayamadım açıkçası... Sanırım bakım yaptırmadan önce birkaç yerden fiyat almak lazım.:)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evt yaptırmadan önce 1-2 yerden fiyat alıp en uygununa gitmek gerekiyor. Fark genellikle parça üzerine ekledikleri kar ve çoğunlukla işçilik ücreti farkından kaynaklanıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuçta yetkili servis olduğu için ve basit bir bakım yaoılacağı için neresi düşük fiyat veriyorsa irada yaptırın bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1: Katılıyorum. 2 sene için çekilecek dert değil ama, büyük sorunlarda da kurtarıcı :ok:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sözüm ona haziran da idrim varken 480TL bayılmıştım

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizinki dizel olduğundan mı fiyat öyle acaba, yoksa servisin azizliğine mi uğradınız?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk bakım için dizel benzinli farkı olmaması lazım.
kaya bey, servislere yağı kendim almak istiyorum, kabul ediyor musunuz diye sorun. ankaradaki 1 servis geri çevirirken diğeri kabul etmişti. neden yağ diyorum çünkü vereceğiniz paranın yarısı yağ için olacak. aynı yağın daha kalitelisini de servistekinin yarı fiyatına alırsınız cebinize 100-125 TL gibi bir artı kalır.
mobil 1 ESP 5w-30 servis manuelindeki yağın özelliklerindedir (siz yine de teyit edin). ancak 4 lt oluyor. araç da 4,6 litre alıyor. (belki benzinlisi farklıdır)
ister kalanı serviste ekletirsiniz ister de bulabiliyorsanız 4+1 lt alırsınız.

kolay gelsin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fazla yol ayapıyorsanız yağı 4+4 alın fazlası bi kenarda kalsın ben her zaman bu şekilde yapıyorum yağ kolay kolay bozulmaz ağzı açık kalıpta güneş görmedikten sonra :) Neden 4+4 derseniz 4 lt yağ 85-90 lt 1lt yağda 30-35 tl daha hesaplıya geliyor :)

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlginiz ve verdiğiniz fikirler için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Yağ konusunu sormakta fayda var gibi duruyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel le benzinli bakım farkı çok yoktu diye hatırlıyorum..

Yağ olayına gelince, kitapçıkta yazıyor olması lazım hangi yağı kullanmanız gerektiği

Çevrimdışı Ke®eM

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;480520
ilk bakım için dizel benzinli farkı olmaması lazım.
kaya bey, servislere yağı kendim almak istiyorum, kabul ediyor musunuz diye sorun. ankaradaki 1 servis geri çevirirken diğeri kabul etmişti. neden yağ diyorum çünkü vereceğiniz paranın yarısı yağ için olacak. aynı yağın daha kalitelisini de servistekinin yarı fiyatına alırsınız cebinize 100-125 TL gibi bir artı kalır.
mobil 1 ESP 5w-30 servis manuelindeki yağın özelliklerindedir (siz yine de teyit edin). ancak 4 lt oluyor. araç da 4,6 litre alıyor. (belki benzinlisi farklıdır)
ister kalanı serviste ekletirsiniz ister de bulabiliyorsanız 4+1 lt alırsınız.

kolay gelsin.

Mert Bey selamlar,

Ankarada hangi servis kabul etti acaba öğrenebilir miyim, bir dahakine ona göre gidelim.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kerem bey,
Ankara'da malum 2 tane servis ve satıcı var; Efe ve And. Efe'nin servis müdürü inat etti ve yağı kendim getirdiğim için aracı almadı. Genel müdüre kadar gittim olmadı. ben de hemen And'ı arayıp sordum ve kabul ettiler.
Bu konuya ilişkin olarak da Yüce Oto'yu aradım problemi çözmediler, Skoda Global'e mail attım Yüce'ye yönlendirdiler ve hala dönüş yok. ben de geçenlerde tekrardan globale mail attım bakalım takipçisiyim.
Siz And'a götürün onlar halleder. Kolay gelsin.

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar
Benim de aracım henüz 8500 km de ancak
Aracımı alalı 1 yıl olduğu için servis yaptırmam
gerekiyor. Aracım 1.4 TSI, bugün İzmir Vosmer'e
sordum 510 TL dediler. Çok pahalı değil mi
dedim cevap olarak ilk bakım biraz daha pahalı
oluyor dediler. Saygılarımla

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros;481230
Merhaba arkadaşlar
Benim de aracım henüz 8500 km de ancak
Aracımı alalı 1 yıl olduğu için servis yaptırmam
gerekiyor. Aracım 1.4 TSI, bugün İzmir Vosmer'e
sordum 510 TL dediler. Çok pahalı değil mi
dedim cevap olarak ilk bakım biraz daha pahalı
oluyor dediler. Saygılarımla

İlk bakımla ne alakası varmış ki? 15.000 kilometre bakımında yapılacaklar standart olarak periyodik bakım tablosunda belli zaten. Fiyat fazla.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk bakım en ucuz olanı asıl. 510TL çok fazla. 2-3 filtre ve yağ değişimi yapacaklar alt tarafı.