škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dost kazığı...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dtcagatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar geçen günlerde biliyorsunuz bir a4 ten bahsetmiştim. 1.9tdi otomatik. araç 135.000km de diye kuzenimden aldım. sonrasında araç elime geçince ustaya gittim usta aracı her açıdan çok beğendi, motor sorunsuz, şanzıman sorunsuz, turbo, balatalar..vs  boya badana olayı da yok denecek kadar az sadece sağ iki kapıda lokal boya mevcut. Usta km olayına takıldı direksiyondan anladı sanırım ve durumdan şüphelenip tramer sorgusu yapmamı istedi ve km düşürüldüğünü farkettim.  hayatım boyunca hiç başıma gelmemiş bir şey ki hele hele bu denli yakın bir insanın bizzat kendisinin böyle bir iş yapacağı hiç aklıma gelmezdi. Aradım dedim hayırdır? araç 70.000km geri sarılmış, km ile oynayan yerin yazdığı bir yazı da var şu şu sebepten ötürü 70.000km geri düşmüştür gibi. yani beni 135.000km diye ayıla bayıla 24.000tl vererek aldığım araç 205.000km de. ve bana satın alınmadan evvel hiç bilgi verilmedi.

ne yapmalıyım kararsız kaldım. iki ucu kirli değnek:confused::confused:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Almadan tüm sorgularını yaptırsaymışsınız keşke.

Geri alırsa vermeyi deneyin. Almazsa 1-2 bin tl versin size.

Bunlar da olmazsa araba temizse binin kafaya takmayın derim... Sonuçta dünya malı, çok takmaya değmiyor sağlık olsun.

Çevrimdışı dtcagatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç temiz sorunsuz ama gel gelelim, tamamen karşındaki nin adamlığına güvenerek iş yapmak ve göz göre göre keriz yerine konmak çok ağır geliyor. araç olarak bakarsam füze gibi gidiyor, az yakıyor donanımı fiyata göre tatmin edici daha ne olsun...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın tek müşteri siz miydiniz?...ve ya başkalarına da satma niyeti var mıydı akrabanızın?
Beyefendi, bence arabanın eski sahibi, yakınına satacağını düşünmeden km düşürdü ve sonradan Size söyleyemedi. Siz olsanız siz de söyleyemezsiniz. Biraz empati kurun.
Evet, burda bir ayıp edilmiş, ancak siz maldan memnunsanız ve akrabanıza saygı duyuyorsanız, bence kurcalamayın, eminim o da üzülmüştür bu duruma.
Haaa, siz akrabanızı tanıyorsanız ve akrabalarına karşı potansiyel art niyetli olabileceğini düşünüyorsanız, o halde alın karşınıza ve konuşun. Konuşarak her şeyin çözüleceğini düşünüyorum, tabi tarafların biri aşırı art niyetli ve isteksiz değilse.
Esen kalın

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vaktiyle akrabadan bi tempra almıştım, onu hatırladım :plc:

Araba az yakıyor, çok da kaçıyorsa, şanzıman da iyiyse konuşup bir miktar geri ödeme yapmasını sağlamak en doğrusu.

Çevrimdışı dtcagatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;480557
Arabanın tek müşteri siz miydiniz?...ve ya başkalarına da satma niyeti var mıydı akrabanızın?
Beyefendi, bence arabanın eski sahibi, yakınına satacağını düşünmeden km düşürdü ve sonradan Size söyleyemedi. Siz olsanız siz de söyleyemezsiniz. Biraz empati kurun.
Evet, burda bir ayıp edilmiş, ancak siz maldan memnunsanız ve akrabanıza saygı duyuyorsanız, bence kurcalamayın, eminim o da üzülmüştür bu duruma.
Haaa, siz akrabanızı tanıyorsanız ve akrabalarına karşı potansiyel art niyetli olabileceğini düşünüyorsanız, o halde alın karşınıza ve konuşun. Konuşarak her şeyin çözüleceğini düşünüyorum, tabi tarafların biri aşırı art niyetli ve isteksiz değilse.
Esen kalın

valla empati kurdum da ben Allah a ve kul hakkına inanan bir insanım. şu an araç ilanda 181319143 ilanı detaylı okursanız orada bile bahsettim. hele ki akrabama satacak olsam bunu kesinlikle söylerdim. hadi unuttum diyelim mağduriyeti çözeyim diye kendimi yırtardım.  Art niyetli olmadığına inanmak istiyorum yoksa yasal yollara başvurabilirim... bilmiyorum :(

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsan almadan önce bir tramer sorgusu yaptırır

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen sevmediğim bir akrabama satacak olsam dahi km'yi düşürdüğümü ona söylerdim. Forumdaşların dedikleri gibi önce sorunu güzellikle halletmeye çalışın. Sonraki aşamada, eğer kuzeninizle ipleri koparmayı göze alıyorsanız tüketici hakem heyetine veya bir avukata başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı dtcagatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;480561
İnsan almadan önce bir tramer sorgusu yaptırır

Ilk sahibi olduğu için aklıma bile gelmedi. O derece yakın akrabam :(

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Avukat veya hakem heyetinden çok bir sonuç çıkmaz. evt km değiştiği ispatlanır ama karşı taraf bu durumu size ilettiğini söyleyebilir. Bildiğim kadarıyla şikayetçi siz olduğunuz için söylenmediği durumunu sizin ispatlamanız gerekir.

Araçta sorun yoksa çok kafaya takmayın. Raici araçlar daha düşük fiyatlarda ise aradaki farkı isteyebilirsiniz. Vermezse de Allah'a havale edin olsun bitsin. Sonuçta araçta size ciddi sorun çıkarn bir durum yok

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karmaşık bir duygu içindeyim Allah kolaylık versin.sorun yoksa keyfini çıkarın.vijdanı varsa ölmediyse ödeme yapmasını önerin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dtcagatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende işi tatlıya bağlamak istiyorum fazla uzatmak istemiyorum bu mevzuyu. işin aslına bakarsanız 2-3.000tl ye ihtiyacım yok ama keriz yerine konmak cidden ağır geliyor. şimdi arasam desem zararımı karşıla diye. bak üçün beşin peşine düşmüş diye sülaleye laf yapılacak. dediğiniz gibi vicdan çok önemli bir kavram.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Babana bile güvenme derler ya. Ne kadar doğru olduğu karşımıza çıkıyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi de ilk sahibi km düşürmüş :) neler oluyor şu dünyada.

Bışverin o zaman, 1-2 liranın peşine düştü denilecekse, herkese anlatın kendi düşünsün.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk once kuzeninixin bilmeme ihtimali var mıdır diye düşünmüştüm, ama ilk sahibiymiş. İçinize sinmiyorsa konuşup paranızı almaya çalışın bence. Hakikaten bu devirde kimseye güvenilmiyor...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...