škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

su eksiltme

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
slm arkadaşlar, bende 2008 1.6 octavia var.son zamanlarda su eksiltmeye başladı.mesela suyu maximum çizgisine kadar doldurdum,1 ay veya 1,5 ay sonra su  min.çizgisine inmiş alarm verdi.tekrar max.çizgisine kadar doldurdum.10 gün sonra falan çizgiden aşağı biraz düşmüş.nedeni ne olabilir acaba.gözle görülür bir ıslaklık su akıtma falan yok.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar cevap verecek kimse yok mu?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kelepçeler, hortum ve hortum bağlantı yerleri çatlak patlak, kaçak var mı kontrol edilebilir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
görünür bir su kaçağı yoksa silindir kapak contası çatlak vs.. olabilir, yanma odası ve/veya yağa karışıyor olabilir.
Öncelikle yağa bakın, ''su karışmış mı?'' diye, değilse yanma odasından, egzoza kaçıyor olabilir..
Eğer öyleyse bu contayı değiştirerek sorunu çözümleyebilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;481095
görünür bir su kaçağı yoksa silindir kapak contası çatlak vs.. olabilir, yanma odası ve/veya yağa karışıyor olabilir.
Öncelikle yağa bakın, ''su karışmış mı?'' diye, değilse yanma odasından, egzoza kaçıyor olabilir..
Eğer öyleyse bu contayı değiştirerek sorunu çözümleyebilirsiniz.
Ekleme yapayım, yağa su karışmasını şöyle tespit ederiz. Motor sıcak ama stop ettirin. Bir kağıt mendil yada kağıt peçete yeterki emme kabiliyeti olsun yağ çubuğundan bir damla yağı mendilin üzerine damlatın bir 3-4 dk. bekletin. Damlanın etrafında halka halinde iz görürseniz motor yağında su vardır.
Birde benim yeni başıma geldi Aracın su radyatörünün yanları bakalitse özellikle alt çıkış boru civarından ve yine o sağ taraf altlarda alimünyum boru ve peteklerin bakalitle birleştiği noktalardan hatta termostat contasından bile kaçaklar oluşuyor ve bir süre sonra duruyor. Oralarda beyaz kalıntılar oluşuyor ancak gözle farkedilmiyor borular ve kablolar kapatıyor.
Kısacası soruna çözüm serviste.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçta lpg var ise sonradan yapılan bağlantılarda sorun çıkıyor genelde. ve özellikle kalorifere giden hortum bağlantılarını kontrol edin. ayrıca hortum bağlantılarında küflenme ve kireçlenme tarzında bi oluşum varsa kaçak da buradandır. iyice bi gözle kontrol edin.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cevaplarınız için teşekkür ederim.dediklerinize bakacağım.olmazsa servise giderim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle LPG varsa LPG su bağlantı çatalına bakın.
Arkadaşların dediği yerlerde yoksa çok büyük ihtimalle devirdaimda kaçak vardır.

Çevrimdışı fatih.yalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de antifriz eksiltme sorunu vardı.her 2000-3000 km de bir ekranda uyarı çıkıyordu.Yetkili serviste garanti kapsamında devirdaim pompası değişti.Bir daha sorun olmadı.Ara. 2011 tdi dsg octavia

Çevrimdışı zethappy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar. Yeni konu açmak istemedim. benzer problem ile bende karşılaştım. bu başlıktan yazayım dedim.
2012 model octavia DSG dizel sahibiyim. aracım geçen yaz (1 hafta kullanmadığım zaman) durduğu yerde motor suyunu eksiltiyordu. Arabayı çalıştırdığım zaman hararet ikazı veriyordu. Servise götürdüğümde yaptıkları testte problem bulamadılar. Kış araya girdi. Kışı problemsiz geçirdim. Yaz geldi ve yine aynı problemle karşılaştım. Aracımı 1 hafta kullanmadım ve yine motor suyunu eksiltmiş. Araç altında su damlaması ve birikmesi var ise karşılaşmadım. Servise gitmeden önce bu tür problemle karşılaşan arkadaşlar var ise ne yaptıkları konusunda yardımcı olabilirler mi, önerileri nedir?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyiki yeni konu acmamassiniz. Onceyi takip iyi oluyor.
Benim octide eksiltiyor. Lpg sisteminden sonra baglantilardan birinde sizdiriyor ancak sizinti bhuharlastigi icin oyle damlama falanda yapmiyor. Yesillenme olusmus baglantilari sikiladik ama cozum olmadi. Kisinda cok az eksiltti yazin artiyor. Bulamadik vesselam.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var, ustam antifiriz izlerinin olduğunu söyleyerek lpg'ye giden hortumlardaki kelepçeleri falan sıktı, tam olarak geçti diyemem, ancak büyük ihtimalle ondan olduğunu söyledi.

Çevrimdışı zethappy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rageofdynax;614945
Aynı sorun bende de var, ustam antifiriz izlerinin olduğunu söyleyerek lpg'ye giden hortumlardaki kelepçeleri falan sıktı, tam olarak geçti diyemem, ancak büyük ihtimalle ondan olduğunu söyledi.

Alıntı yapılan: mdindas;614933
İyiki yeni konu acmamassiniz. Onceyi takip iyi oluyor.
Benim octide eksiltiyor. Lpg sisteminden sonra baglantilardan birinde sizdiriyor ancak sizinti bhuharlastigi icin oyle damlama falanda yapmiyor. Yesillenme olusmus baglantilari sikiladik ama cozum olmadi. Kisinda cok az eksiltti yazin artiyor. Bulamadik vesselam.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.
benim aracım dizel ama aynı problemlerden kaynaklı olabilir.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı asa767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Su eksiltme bende de oluyordu. Devirdaim pompası arızası dediler. Motorun trigel kayışının olduğu kısımda soğutma sıvısı bulaşığı vardı. 50.000 KM'de iyi niyet garantisinden değiştirdiler. Trigel takımı da değiştirilmeli böyle durumlarda. Islanan kayışın kopma riski ortaya çıkıyor. Komple değişim yapıldı. Saydığım parçalarda. İşçiliğin küçük bir kısmını ödedim. Parça ödemedim.