škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

su eksiltme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zethappy;614917
Selam arkadaşlar. Yeni konu açmak istemedim. benzer problem ile bende karşılaştım. bu başlıktan yazayım dedim.
2012 model octavia DSG dizel sahibiyim. aracım geçen yaz (1 hafta kullanmadığım zaman) durduğu yerde motor suyunu eksiltiyordu. Arabayı çalıştırdığım zaman hararet ikazı veriyordu. Servise götürdüğümde yaptıkları testte problem bulamadılar. Kış araya girdi. Kışı problemsiz geçirdim. Yaz geldi ve yine aynı problemle karşılaştım. Aracımı 1 hafta kullanmadım ve yine motor suyunu eksiltmiş. Araç altında su damlaması ve birikmesi var ise karşılaşmadım. Servise gitmeden önce bu tür problemle karşılaşan arkadaşlar var ise ne yaptıkları konusunda yardımcı olabilirler mi, önerileri nedir?

Trigere baktırın hocam, devir daim pompasından kaçırıyor olabilir.Yetkili servis teşhis konusunda biraz daha iyi olabilir.Adamlar işi biliyor.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2017, 20:20:54 Gönderen: Mr.Mister »

Çevrimdışı zethappy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;614996
Trigere baktırın hocam, devir daim pompasından kaçırıyor olabilir.Yetkili servis teşhis konusunda biraz daha iyi olabilir.Adamlar işi biliyor.

Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Çevrimdışı zethappy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asa767;614959
Su eksiltme bende de oluyordu. Devirdaim pompası arızası dediler. Motorun trigel kayışının olduğu kısımda soğutma sıvısı bulaşığı vardı. 50.000 KM'de iyi niyet garantisinden değiştirdiler. Trigel takımı da değiştirilmeli böyle durumlarda. Islanan kayışın kopma riski ortaya çıkıyor. Komple değişim yapıldı. Saydığım parçalarda. İşçiliğin küçük bir kısmını ödedim. Parça ödemedim.

Servisime bahsederim. Teşekkürler