škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arafilboylu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben kışlık 195/55/16 kullanıyorum sıkıntı olurmu

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arafilboylu;481843
ben kışlık 195/55/16 kullanıyorum sıkıntı olurmu
Sınır değerlerde sürtme v.b. şikayetiniz yoksa sorun olmaz..

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar 195-55-15 ebatı ıcın lassa snowvays 200 tl aynı ebat petlasta 160 tl 4 lastıkte 160 lıra fıyat farkı var az da degıl sız bu ıkı lastıkten hangısını onerırsınız bu lastıklerı  kullananlar da ayrıca bılgı verırse sevınırım ıkısınden bırını alacagım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;482012
arkadaslar 195-55-15 ebatı ıcın lassa snowvays 200 tl aynı ebat petlasta 160 tl 4 lastıkte 160 lıra fıyat farkı var az da degıl sız bu ıkı lastıkten hangısını onerırsınız bu lastıklerı  kullananlar da ayrıca bılgı verırse sevınırım ıkısınden bırını alacagım

Petlas kullanmadım, ancak forumlarda okuduğum kadarıyla kışlık lastiklerinden oldukça memnun kullanıcılar. Tek handikapı adamakıllı bir testi olmaması. Lassa ise girdiği testlerde pek de iç açıcı sonuçlar alamamıştı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Snowvays Era kullanıyorum 3 senedir.Yol sesi dışında güzel bir lastik ama fazla gürültü yapıyor ya yazlıklarım çok sessiz yada bu lastikler böyle :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce de paylaşmış olabilirim, ancak lastik tercih ederken her zaman baktığım 2 adet site var. 1.si kurumsal testleri, 2.si ise direkt olarak kullanıcı yorumlarını içeriyor.

http://www.tyrereviews.co.uk/

http://www.tyretest.com/index.html
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı TolgaKarahun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam bir sorum olucak arabanızın orjinal lastik ölçüleri 195/55/15 mi_?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır hocam orıjınal 215-45-16 ancak ben 15" jant alıp 195-55-15 takacagım depo kapagının ıcınde bu lastık olcusu yazıyor bunu da fabrıka onerıyor demek kı

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;482162
Hayır hocam orıjınal 215-45-16 ancak ben 15" jant alıp 195-55-15 takacagım depo kapagının ıcınde bu lastık olcusu yazıyor bunu da fabrıka onerıyor demek kı

195 50 16 ebatına ne dersin?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hocam lastık olcu sıtelerı var oradan bak ıstersen ben uretıcı onerısı oldugu ıcın bunu almayı dusunuyorum acıkcasu

Çevrimdışı TolgaKarahun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

al abi senin baktığın lastiklerin karşılaştırılmış hali linkte var ;

http://kolayoto.com/
Lassa Snoways Era
                                Otomobil kullanıcıları en zor kış koşullarında bile performanstan ödün vermeden araçlarını kullanmak isterler. Kalitesi TÜV SÜD onaylı Lassa Snoways Era  kış lastikleri, konfor ve güvenlikten ödün vermeden, zorlu kış  koşullarında üst seviye performansla kullanılmak üzere geliştirilmiştir.
 Karlı yollarda, rakiplerine göre daha kısa mesafede dururken hem kar  hem de buzla kaplı yollarda daha mükemmel manevra kabiliyeti ve yol  tutuş sunmaktadır. Snoways Era kullanan sürücüler sadece karla kaplı yollarda değil, sulu kar ve buzla kaplı zeminlerde de kendilerini güvende hissederler.
 Lassa Snoways Era mükemmel konfor, uzun ömür ve kısa fren mesafesi ile güvenli yolculuklar için tasarlanmıştır. Sofistike desen tasarımı,  gelişmiş sırt karışımı ve oldukça güçlü yapısı ile üstün sürüş dengesi  sağlamakla kalmaz, lastiğin ömrü boyunca sürekli yüksek performans  sunar. Özel bir simülasyon teknolojisi kullanılarak Snoways Era'nın lastik gürültüsü en aza indirgenmiştir.
 Snoways Era kış lastikleri, ıslak ve soğuk yol  koşullarında, özel geliştirilen karışımı ve bu yol koşulları için  tasarlanan deseni sayesinde daha iyi frenleme, mükemmel kontrol ve çekiş  imkanı vermektedir. Gelişmiş silika kullanılan karışım  ile fren mesafesi kısalırken, ıslak zeminde aracınız daha iyi  tutunabilmektedir. Özel simülasyon programları ile tasarlanan deseni su  akşını dengelerken , kızaklama ihtimalinin minimum olmasını sağlar ve özellikle ıslak ve kaygan zeminlerde yol tutuşunu artırır.

Petlas Snowmaster                                 Geniş yanal oluklar ve dönme yönüne optimize edilmiş bloklarla Petlas Snowmaster W651 karlı zeminlerde yüksek fren emniyeti sağlar.
 Dış tarafta blok tip taban deseni ile manevra ve virajlarda lastiğin yola tutunma becerisini artırır.
 Snowmaster W651 yüksek hızlarda güvenli ve konforlu  bir sürüş sağlar. Üzerindeki çevresel ve yanal oluklar vasıtasıyla suyu  hızlıca tahliye eder.
 Petlas Snowmaster W651, FST ile geliştirilmiş tam silikalı sırt karışımı ile düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruma ve karlı/buzlu zeminlerde yüksek tutunma kabiliyeti sağlar.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2014, 16:24:15 Gönderen: TolgaKarahun »

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler tolga ven de bakmıstım ona :)

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Valla hocam ben 0 araba almışım daha 10 gün olmamış üzerinde 4 mevsim lastik var bide gidip şimdi kar lastiği mi alacaz nedir bu olayın aslı astarı birileri cezası fln var dedi doğrumudur. Almak zorundamıyiz...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;482356
Valla hocam ben 0 araba almışım daha 10 gün olmamış üzerinde 4 mevsim lastik var bide gidip şimdi kar lastiği mi alacaz nedir bu olayın aslı astarı birileri cezası fln var dedi doğrumudur. Almak zorundamıyiz...

Yoo. Aynı şekilde biziz. Bridgestone Ecoful muydu işte. Ticarilere ve taksilere zorunlu sadece

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: alperen;482382
Yoo. Aynı şekilde biziz. Bridgestone Ecoful muydu işte. Ticarilere ve taksilere zorunlu sadece
Sağol üstad...