škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lüks Tüketime Caydırıcı Vergi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuda pkk alelen vergi topluyor..Halk devlet yerine vergiyi onlara veriyor.Sınırdan girenlerin açtığı masraf, savaş kapıda muhimmata harcanan paralar vs...Üretim yok tüketim çok.Böyle devam ederse yakında fabiaya 70-80bin veririz..

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla ben bu konularda son derece radikal düşünüyorum.
Piyasayı şekillendiren o ülkede yaşayan bireylerdir ve arz-talep biçimlendirir. Benzinde-motorin ve diğer akaryakıt ürünlerinde tekel kim? devlet, 133 krş' luk benzini 4.71 TL' ye millete kakalayan kim? devlet. O halde yapılacak şey belli. Ticaretle uğraşanlar dışında kalanlar yani özel araç sahipleri araçlarını fazla değil bir 15 gün kullanmayacaklar. Kabullenirsiniz yada kabullenmezsiniz..... eğer, örneğin benzin 3 ay içinde 2.75' TL' ye indirilmezse çıkar kızılayda an.... rım.Ha ! araçlara devlet ÖTV mi getirdi. Almayın kardaşım. Ölmediniz ya ! Biz ne yapıyoruz. Aman, aman kazık yemeyelim, yılın son ayı satış patlaması yaratıyoruz. Yaw tam tersine ithal edenin,yada Türkiyede imal edenin elinde patlasın arabalarını bir yerlerine soksunlar. Fazla değil doğru zamanda bir 4-6 ay direnin. ÖTV sıfırlanmazsa namerdim.Ben yönetenler tarafından bu kadar salak-aptal yerine konulan bir millet daha görmedim arkadaş. Romen' in evinin önüne 7800 € ' ya çektiği aracı ben 12.000 €'ya çekiyorum.Bunu herşeyde yapabiliriz ama o halk olmaktan çıkıp vatandaş bilincine erişmiş bireyler nerede ?
Rahmetli babam anlatırdı, yıl herhalde 1960 yıllar. Mısır'da Cemal Abdül Nasır adında bir devlet bşk. varmış ve O tarihte mısırda et fiyatlarına NARH getirilmiş.En fazla tüketiciye 7 Mısır lirasına satılabiliyormuş. Üretici ve kasapların baskısıyla devlet başkanlığı NARHI kaldırıyor ve fiyatlar birden 14 Liranın üstüne fırlıyor. Kahirede,İskenderiye' de halk 15 gün kadar et almıyor kasabın elindeki etler kokuyor doğru çöpe.Sonuç, et fiyatları eski 7 liranında altına düşüyor.
Bunun medeni dünyada onlarca örneği var. Yapabilirmiyiz, Walla benim heç umudum yok.
Yeni taze gençlik NARH nedir bilmez kısaca açıklayayım.
Mal ve hizmetlerin satış fiyatlarının kamu otoriteleri tarafından  saptanmasıdır. Narh'lar, taban ve tavan fiyatların belirlenmesi şeklinde  hem üreticiyi, hem de tüketiciyi korumaya yöneliktir. Taban fiyat  uygulamasında narh üreticiyi korumaya yönelik olup, belirlenen fiyatın  altında satış yapılması yasaktır. Tavan fiyat uygulamasında ise narh,  tüketiciyi korumaya yönelik olup, bir mal veya hizmetin satılabileceği  en yüksek fiyatın belirlenmesinde kullanılır.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2014, 18:25:17 Gönderen: Picasso »

dtsnr

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kriz geliyor zaten. Şu an ekonomi taşıma suyla dönüyor..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikler belirteyim Hükümetin avukatlığını yapmıyorum;
sosyal devlet olmanın gereği, devlet yoksul halkının ihtiyaçlarını herşeyin üstünde tutmalıdır.. yoksul halk zenginin parasının altınta ezilmemelidir.. yoksul, kansız birine sırf iş için, ekmek için efendim dememelidir.. bunu devlet önlemelidir.. burda hem fikiriz.. ama her çıkan yeni yasada vs.. olaya tam tersinden bakıp olumsuz yanlarını öne çıkarıp, hükümete olan kinini her fırsatta kusan insanlardan da çok sıkıldım..

Arap ülkeleri gibi petrol doğalgaz çıkarıp satmıyoruz.. yada avrupa ülkeleri gibi başka devletlerin kanını emen bir devlet değiliz..  kendi yağında kavrulan, halkının desteğiyle kalkınmaya çalışan.. topladığı vergilerle devamlılığını sürdüren bir devletimiz var... sizlerde gavur memleketinde yaşamıyorsunuz.. verdiğiniz vergiler kendi vatanınıza harcanıyor.. bu vatanı bize emanet edenler, vatanları için nelerden vaz geçtiler bir hatırlayın.. şimdi beyfendiler daha lüks yaşayamıyor diye kendisinden istenilen 3 kuruş vergiye isyan ediyor.. dört tarafı düşmanla çevrilmiş yetmemiş bir de içinde vatan hainleri olan bir ülkeyi buyursun daha iyi yönetecek biri varsa yönetsin..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;481797
Öncelikler belirteyim Hükümetin avukatlığını yapmıyorum;
sosyal devlet olmanın gereği, devlet yoksul halkının ihtiyaçlarını herşeyin üstünde tutmalıdır.. yoksul halk zenginin parasının altınta ezilmemelidir.. yoksul, kansız birine sırf iş için, ekmek için efendim dememelidir.. bunu devlet önlemelidir.. burda hem fikiriz.. ama her çıkan yeni yasada vs.. olaya tam tersinden bakıp olumsuz yanlarını öne çıkarıp, hükümete olan kinini her fırsatta kusan insanlardan da çok sıkıldım..

Arap ülkeleri gibi petrol doğalgaz çıkarıp satmıyoruz.. yada avrupa ülkeleri gibi başka devletlerin kanını emen bir devlet değiliz..  kendi yağında kavrulan, halkının desteğiyle kalkınmaya çalışan.. topladığı vergilerle devamlılığını sürdüren bir devletimiz var... sizlerde gavur memleketinde yaşamıyorsunuz.. verdiğiniz vergiler kendi vatanınıza harcanıyor.. bu vatanı bize emanet edenler, vatanları için nelerden vaz geçtiler bir hatırlayın.. şimdi beyfendiler daha lüks yaşayamıyor diye kendisinden istenilen 3 kuruş vergiye isyan ediyor.. dört tarafı düşmanla çevrilmiş yetmemiş bir de içinde vatan hainleri olan bir ülkeyi buyursun daha iyi yönetecek biri varsa yönetsin..

Vergiyi sırf ben ve benim gibilerden toplarsa bende isyan ederim..Aydın Doğan'ın 5 milyar liralık borcunu pat diye 900milyona indiriyor bu devlet.Aydın Doğan'dan o parayı istese alamaz mıydı?Petrolun büyük çoğunluğunu dışardan alırken kendi ürettiği azıcık petrolu 3te1 fiyatına yurt dışına satan yine bunlardı.Kendi halkını beslemezken suriye'den gelen 2 milyon insanı besleyen yine bu devlet.Zenginlerden, doğudan alamadığı vergiyi benden almaya çalışırsa hemde benim için harcamayacaksa bu devlet bende eleştiririm, yeri gelir isyan ederim.

Ayrıca vergiler hiçte 3 kuruş falan değil..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;481800
Vergiyi sırf ben ve benim gibilerden toplarsa bende isyan ederim..Aydın Doğan'ın 5 milyar liralık borcunu pat diye 900milyona indiriyor bu devlet.Aydın Doğan'dan o parayı istese alamaz mıydı?Petrolun büyük çoğunluğunu dışardan alırken kendi ürettiği azıcık petrolu 3te1 fiyatına yurt dışına satan yine bunlardı.Kendi halkını beslemezken suriye'den gelen 2 milyon insanı besleyen yine bu devlet.Zenginlerden, doğudan alamadığı vergiyi benden almaya çalışırsa hemde benim için harcamayacaksa bu devlet bende eleştiririm, yeri gelir isyan ederim.

Ayrıca vergiler hiçte 3 kuruş falan değil..
kırmızı ile işretlediğim yerde haklısın iktidar orada hatalıdır,mavi ile işretlediğim yerde ise haksızsınız,insan bizim için değerlidir onları zalim esed'in bombalarına terketmek insanlık değil zalimliktir.Bizden olmayanları ötekileştirmek insanı değildir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;481809
kırmızı ile işretlediğim yerde haklısın iktidar orada hatalıdır,mavi ile işretlediğim yerde ise haksızsınız,insan bizim için değerlidir onları zalim esed'in bombalarına terketmek insanlık değil zalimliktir.Bizden olmayanları ötekileştirmek insanı değildir.
Sen önce o ülkeyi karıştır, içsavaşa sebep ol; sonra da ah yazık vah yazık edebiyatı. Niye o zor durumdaki insanları ABD korumuyor? Çünkü dünyanın enayisi olarak Türkiye' yi seçmişler. Ayıp olmasın diye de " müttefik" diyorlar.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu anda aklıma gelen ve yazmak istediğim o kadar çok şey varki... Özellikle vergi ile ilgili tartışmalara bir "maliye"ci olarak söyleyecek çok sözüm var...

ANCAK bu tartışmalar bence Forumun amacından sapan tartışmalar, bu nedenle bence bu tartışmaları özelden sürdürseniz daha iyi olur.

İyi forumlar herkese...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazdıktan sonra Sn DuMaN38 'in mesajı üzerine Silindi.....
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2014, 20:14:42 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tartışmak ile küfürleşmek sövüşmek farklı şeyler.kalite standartları yüksek profilli bir forum üyeleri olarak medeni olarak tartışabiliriz.Yere düşen ekmeği alıp yüksekçe bir yere koyan bir milletin ahfadı olarak USA'nın inisiyatifine terketmek demek ölümlerden ölüm beğenin demektir.Ha pkk ha esed ha ışid ne farkı  var bunların diğerinden farkı.
NOKTA diyorum vesselam.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;481822
Sen önce o ülkeyi karıştır, içsavaşa sebep ol; sonra da ah yazık vah yazık edebiyatı. Niye o zor durumdaki insanları ABD korumuyor? Çünkü dünyanın enayisi olarak Türkiye' yi seçmişler. Ayıp olmasın diye de " müttefik" diyorlar.
Orayı kimin karıştırdığını basından ama esed yanlısı medyadan değil objektif medyadan öğrenebilirsiniz.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;482027
Orayı kimin karıştırdığını basından ama esed yanlısı medyadan değil objektif medyadan öğrenebilirsiniz.
@fenomen,
Örneğin "Objektif Medya"- "Esed Yanlısı Medya"?
"Bağımsız Medya" ile "Havuz yada Yalaka yada Besleme yada Güdümlü Medya (Aynı grup ta farklı-farklı isimlendiriliyor bir kısım Bağımsız Medyada)" yı biliyoruzda, şahsen şu "Objektif Medya" ile "Esed Yanlısı Medya" yı merak ettim. Bide başımıza bunlar mı çıktı ?:)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;482026
......................Ha pkk ha esed ha ışid ne farkı  var bunların diğerinden farkı.
NOKTA diyorum vesselam.

Tabii ki farkı var, öyle ya da böyle kabul edin ya da etmeyin,
 bizim başbakanımız, cumhurbaşkanımızı tanıyorsanız, resmi ve diğer ülkeler tarafından tanınan bir Suriye yönetimi olan ''Esad'', ''Esed'' i de tanıyacak ve  pkk, ypd, ışid le bir tutmayacaksınız.
O zaman batılılar da geçenlerde yaşadığımız ''gezi olaylarında'' RTE hükümetini ''zorba'', ''diktatör'' olarak tanırlar işte.
Vesselam.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;482113
Tabii ki farkı var, öyle ya da böyle kabul edin ya da etmeyin,
 bizim başbakanımız, cumhurbaşkanımızı tanıyorsanız, resmi ve diğer ülkeler tarafından tanınan bir Suriye yönetimi olan ''Esad'', ''Esed'' i de tanıyacak ve  pkk, ypd, ışid le bir tutmayacaksınız.
O zaman batılılar da geçenlerde yaşadığımız ''gezi olaylarında'' RTE hükümetini ''zorba'', ''diktatör'' olarak tanırlar işte.
Vesselam.
Onların çelişkileri bizim ölçülerimiz/krıterlerimiz olamaz.Yanlışlar örneklik teşkil etmez.Onlar bize İran ile ekonomik işbirliği yapmayacaksınız diyor ama başta,ABD,FRANSA,ALMANYA VE İNGİLTERE amborgolara rağmen işlerini yürüttü.Onlarda ilke diye bişey var mı?