škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

egsoz sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı sizlere.bende octavia a5 araba var.normal dururken veya giderken çok fazla gaza basarsam(devrini yükseltirsem normal dışı).egsozdan sanki abartı egsoz takılmış gibi ses geliyor.bunun nedeni ne olabilir.sadece gereğinden fazla gaza basarsam oluyor.cevaplarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracınızın yaşını da km sini bilemiyorum ama egzoz dolu olabilir.bir de motor çıkışı contalar da kaçırıyor olabilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manifold çıkışında spiral var o da parçalanmış olabilir :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracımı ilk aldığım gün bile vardı o ses. A5 kasası olan başka arkadaşların araçlarında da aynı sesi duydum. Normaldir diye hiç uğraşmadım.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim önceki fabia da buna benzer bi durum yaşamıştım. Sıkıntı egzos spiralinde çıkmıştı. Belki fikir verebilir.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.geçen gün aracın yağını değiştirdim.orada farkına vardım bu sesin.ordaki kişi egsozun içindeki bi takım parçalardan bahsetti.onlar zamanla dökülüyor ve o ses onon için çıktığını söylemişti.bilmiyorum.ayrıca araç 2008 model 120000 de.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkini yolda gelirken patlatmışlar o zaman gemide :) Bende normal diye binmişim 4 sene :) LPG'yi serviste taktırmıştım alırken. Onlar mı bir şey yaptı ya da?
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2014, 19:37:01 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım Fabia 1.4 16 v otm. Egsozda zırıltı sesi var . Gaza basıp bırakınca susmaya yakın hava alma sesi gibi ses yapıyor. Bunu birkaç sefer tekrarladığım zaman motor stop ediyor . nedeni ne olabilir ?

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende de var benzer durum.
motor acayip derecede bağırıyor 9 aydır böyle. eskisi gibi sessiz değil, son 10bin km dir böyle. araç 40binde

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hepiniz egzoscuya ugrayin. Susturucular bitmis.