škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia ambition almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz ?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nakkaistanbul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar Skoda Fabia almayı düşünüyorum.  Araçlardan pek Anlamadığım için sizlerin tavsiyesini almak istiyorum. Bu aracı almamı veya aynı fiyata başka bir araç alma mı tavsiye edersiniz ? Konu için vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler ..
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2014, 05:34:10 Gönderen: Nakkaistanbul »

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia güzel seçim.. Benzinli alırsanız daha donanımlı olan special , choice veya elegance modelini tavsiye ederim..

Çevrimdışı Nakkaistanbul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nakkaistanbul;482066
Ben Sıfır araç almayı düşünüyorum .. Bütçem 40.000 tl civarı
Sıfır araç fiatlarına 1 ay kadar önce baktığımda azda olsa seçenekler vardı.Şimdi sadece 1.2 / 70 BG kalmış.Aslında 69 BG 112Nm/3000D/dk lık ve fabrika verilerine göre 100 km hızlanması HB' de 14.5 sn. de olan bir motordan ne beklenir açıkçası tereddütteyim. 4 kişi binip bagajada 100 kg. attınız mı 6-8 o lik yokuşlarda arkadan 2-3 kişi iter herhalde. Şaka bir tarafa teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin işin içine kendimde Elektronik Müh. olmama rağmen elektronik giren motorlardan hiç hazzetmedim.Adeta araç kullanma zevkim bitti bitecek gibi.
http://www.skoda.com.tr/new/skoda-fabia-fiyat-2014.asp
Bu da Avrupada satışta olan modeller. Olsaydı TDI motoru tercih ederdim. Tabi bu kişisel kullanım tarzım ve zevkime bağlı görüşüm.
http://www.skoda-auto.de/SiteCollectionDocuments/PDF%20Prospekte/Fabia_Neu_PuA_2014_10.pdf

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013 1.2 70 bg var ailecek kullanıyoruz . Dediğiniz gibi 4 kişi 100 kg yük ile alt devirlerde çok tat verdiği söylenemez . Ama birisi damarınıza basarsa ve sizde aynı orantıda gaza yukelenırsenız ınanın tahmın etmeyecegınız bır performans gosterıyor. Akabınde yakıtda öle ama gitmemi yok arabanın :) 220 4 kişi ile gördüm. Titreme vs yok. 2 senedir kullanıyoorum memnunum.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;482278
2013 1.2 70 bg var ailecek kullanıyoruz . Dediğiniz gibi 4 kişi 100 kg yük ile alt devirlerde çok tat verdiği söylenemez . Ama birisi damarınıza basarsa ve sizde aynı orantıda gaza yukelenırsenız ınanın tahmın etmeyecegınız bır performans gosterıyor. Akabınde yakıtda öle ama gitmemi yok arabanın :) 220 4 kişi ile gördüm. Titreme vs yok. 2 senedir kullanıyoorum memnunum.

Hocam cidden 220 km hızı gördünüz mü?

Ben 3 farklı 101 hp fabia 1 ile en fazla yokuş aşağı 210 gördüm, düz yolda 200 ü geçiremedim arabaya...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;482284
Hocam cidden 220 km hızı gördünüz mü?

Ben 3 farklı 101 hp fabia 1 ile en fazla yokuş aşağı 210 gördüm, düz yolda 200 ü geçiremedim arabaya...

Bizim 200'de devir kesiciye giriyordu. 75Bg sedan...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;482278
@dynia,
Valla gaza nasıl yüklenirseniz yüklenin, 220 km sürrat, hemi de 4 kişi ile yokuş aşağıda olsa eşyanın tabiatına, pardon araç motorunuzun fiziksel kapasitesine ve motor kontrol ünitenizin yazılımına aykırı. Neden mi?

Yukarıdaki veriler eğer uydurma değilse :) fabrikaca verilen değer 163 km/h tir. Eğer bu tabloyu okumaya devam edersek bu km' nin karşılığı ortalama 5400 D/dk da ve araçta sadece aracı kullananın bulunduğu şartına bağlı pistte elde edilen değerdir. Kaldı ki aracınız yaklaşık 5.600-5750 d/dk da  Gaz keser aksi halde yağ devri daimi yetersiz kalır ve sibop yakmadan yatak sarmaya kadar gider. Ayrıca aracın şanzımanı konu ettiğiniz 220 km yi elde edecek dişli oranlarına da sahip değildir. Aynı zamanda lastik ve 14" jantınızda bu sürate uygun değil. Kısacası töleransları ile yapabileceğiniz max. km 175 km/h dir. Ve bu da 4 kişi ile değil, Fizik yasalarına göre N.Ş.A.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;482286
Bizim 200'de devir kesiciye giriyordu. 75Bg sedan...
@alperen,
Aman-aman o konuya girmeyin hep aklıma 2006 yazında TIR' ın altına girmekten nasıl kurtuldum hala şaşarım. Böyle bir geri zekalılık olamaz. Şimdi hemen hemen tüm araçlarda varmış bu rezillik. Gözünü seveyim o 99 Felicia' nın 1.3 lt motorunun. O motora ne eziyetler çektirdim zamanında 164.000 km tık demedi ve sattığım kişi Etimesgut' ta hala kullanıyor, 345.000 km deydi Mayısta.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;482288
@dynia,
Valla gaza nasıl yüklenirseniz yüklenin, 220 km sürrat, hemi de 4 kişi ile yokuş aşağıda olsa eşyanın tabiatına, pardon araç motorunuzun fiziksel kapasitesine ve motor kontrol ünitenizin yazılımına aykırı. Neden mi?

Yukarıdaki veriler eğer uydurma değilse :) fabrikaca verilen değer 163 km/h tir. Eğer bu tabloyu okumaya devam edersek bu km' nin karşılığı ortalama 5400 D/dk da ve araçta sadece aracı kullananın bulunduğu şartına bağlı pistte elde edilen değerdir. Kaldı ki aracınız yaklaşık 5.600-5750 d/dk da  Gaz keser aksi halde yağ devri daimi yetersiz kalır ve sibop yakmadan yatak sarmaya kadar gider. Ayrıca aracın şanzımanı konu ettiğiniz 220 km yi elde edecek dişli oranlarına da sahip değildir. Aynı zamanda lastik ve 14" jantınızda bu sürate uygun değil. Kısacası töleransları ile yapabileceğiniz max. km 175 km/h dir. Ve bu da 4 kişi ile değil, Fizik yasalarına göre N.Ş.A.

sizinki gibi yaklaşımları çok gördüğümden alıştım artık. Geçenlerde bir konuda fotosunu da paylaşmıştım. 200 km dd 5100 civarı. Sizde biliyorsunuzki araçlar her zaman fabrıka verlernın uzerınde hızlara ulaşabilirler. 163 km Fabia için 4.vites demektir ;)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;482295
http://i.hizliresim.com/0b1A49.jpg

buyrun buda fotosu :) fabia yürür hertürlü :)

Resimde hızınız 200 olmamış daha devir 5200 civarlarında nerden baksanız daha 25 km/h var 6000 de kesiciye girdiği düşünülürse depo kaç liraya fullenmiş :)