škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

mtlyhn06 · 236 · 176548

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok merkez degil Isahocali köyü.  Ama merkez de boyleydi. Kirsehirde birsey olmuyor bizim burda kar kıyamet.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;501352
İyi akşamlar arkadaşlar. Octavialarda 17' jant ile birlikte 225/45/17 lastik geliyor. Ben orjinal jantı kışın kullanacağım. Yazın kullanmak için ise çıkma 17' jant aldım. Octavia ile gelecek lastikler yazlık olacağı için bu lastikleri yeni aldığım jantlara takacağım. Ama yeni aldığım jantların orjinal ölçüsü 235/45/17. Octavia ile gelen 225/45/17 lastik bu janta uyum sağlar mı?

Bildigim jantin 235- 225 diye ölçüsü olmaz. O lastik olcusudur.
17  oldugu icin uyar.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;501352
İyi akşamlar arkadaşlar. Octavialarda 17' jant ile birlikte 225/45/17 lastik geliyor. Ben orjinal jantı kışın kullanacağım. Yazın kullanmak için ise çıkma 17' jant aldım. Octavia ile gelecek lastikler yazlık olacağı için bu lastikleri yeni aldığım jantlara takacağım. Ama yeni aldığım jantların orjinal ölçüsü 235/45/17. Octavia ile gelen 225/45/17 lastik bu janta uyum sağlar mı?

Adasim bence tam tersini yap aac ustundekiler yazlik olsun. Kisliklari cikmaya tak. Ha cikmalari daha cok sevdiysen ayri

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;501440
Adasim bence tam tersini yap aac ustundekiler yazlik olsun. Kisliklari cikmaya tak. Ha cikmalari daha cok sevdiysen ayri

Sağolasın ama çıkma daha güzel :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;501217
Forumdaşlar merhaba!

Kış lastiği raporumu takdim ederim:

Lastik conti Ts-850(ilk kez bırakın karı yağmura bile hasret kaldığımız geçen kış kullanıldı), 205/55/16.

Öncelikle söylemeliyim ki daha önce hiç kış lastiği kullanmamıştım. Karda-buzda araba kullanma konusunda da "deneyimliyim" diyemem. 15 Şubat'ta geceyarısı yola çıkıp Ankara'ya gittim. Bolu Dağı civarında kar yağmaya başladı. Kar henüz tutmamıştı ve hiçbir sıkıntı çekmeden Ankara'ya indim. Aynı gün Çankırı üzerinden Kastamonu'ya hareket ettim. Kalecik yakınlarında kar başladı. En büyük endişem 1850 m. rakımlı Ilgaz Dağı Geçidi'ni aşıp aşamamaktı :confused:. Neyse ki Ilgaz'ı hafif kar yağışı altında, birkaç noktadaki hafif buzlanma bölgelerinden sorunsuzca geçerek(ASR hiç devreye girmedi) Kastamonu'ya vardım.

20 Şubat'ta Abana'dan Devrekâni'ye(mesafe 70 km) gitmem gerekti. Yola çıktığımda kar yağmıyordu ancak, yolda önceden birikmiş kar yoğun vardı. Yoğun kar derken şöyle tarif edeyim: yoldaki kar başka araçlar tarafından çiğnenmişti ama, asfalt katiyen görünmüyordu. Bu da yetmezmiş gibi anormal bir de sis bastırmasın mı :(:mad:. Isıganlık Geçidi'nde(rakım 1170 m) kar yağışı da başladı. Dedim ya deneyimli değilim diye; bende 3,5 atmaya başladı :D. İşin kötüsü arabada yalnızdım ve kışın bu yol çok tenhadır. Sakata gelmemek için Abana'ya geri döndüm :uve:. Arabayı kaydırmayayım diye 40-60 km. hızı(rampa çıkarken 2-3, inişlerde 3-4. vitesle) aşmadım. İki-üç noktadaki hafif kıç attırmaları(ASR 3-4 defa devreye girdi) saymazsak patinaj çekmedim, sıkıntı yaşamadım.

Gürültü konusunda Ts-850'nin harika olduğunu söyleyebilirim arkadaşlar. Memleketimizde çok nadir görebildiğimiz kaymak asfaltlı bölgelerde lastik gürültüsü yoktu adeta :ok:.

Destan gibi anlattım, affola.

Abana-Devrekâni yolundaki vaziyeti en güzel bu 2 foto anlatır sanırım:

Saygılar ;)

Aynı lastiği ucuz almak isterseniz Viking Snowtech II alabilirsiniz

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
aylar sonra konuyu canlandırayım tekrar :)

güvendiğim bir abim (oto lastikçi) 1 Ekim'den sonra genel anlamda bütün firmaların fiyatları zamlayacağını söyledi. bende alacaktım zaten, fiyat bandımı ona ilettim, araştırmaları sonucu Hankook'a karar verdik.

ismini yanlış hatırlamıyorsam Hankook Winter i-cept evo2 w320 olması lazım. 205/45/17 ebatında. tanesi 285 tl (sökme-takma-balans dahil). hemen taktırmıycam, Ekim sonlarına doğru taktırırım yüksek ihtimal, deposunda bekletecek lastikleri.

malum sebeplerden çok bir tecrübe edemiycem lastikleri, Ankara tayfasından test etmek isteyen olursa anahtar evde olacak, kapıyı çalsın alsın :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;534932
aylar sonra konuyu canlandırayım tekrar :)

güvendiğim bir abim (oto lastikçi) 1 Ekim'den sonra genel anlamda bütün firmaların fiyatları zamlayacağını söyledi. bende alacaktım zaten, fiyat bandımı ona ilettim, araştırmaları sonucu Hankook'a karar verdik.

ismini yanlış hatırlamıyorsam Hankook Winter i-cept evo2 w320 olması lazım. 205/45/17 ebatında. tanesi 285 tl (sökme-takma-balans dahil). hemen taktırmıycam, Ekim sonlarına doğru taktırırım yüksek ihtimal, deposunda bekletecek lastikleri.

malum sebeplerden çok bir tecrübe edemiycem lastikleri, Ankara tayfasından test etmek isteyen olursa anahtar evde olacak, kapıyı çalsın alsın :)

Biri test mi dedi:spr:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;534940
Biri test mi dedi:spr:

Arabayı yatsın diye almadık abi :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;534988
Kislik lastik testine bayilirimm :D
Hele de araç 5 iri kıyım adamla doluyken, değil mi:D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;535006
Hele de araç 5 iri kıyım adamla doluyken, değil mi:D

Yok abi ben daha cok tek basima virajda yaptigim lastik testini seviyorum :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;535007
Yok abi ben daha cok tek basima virajda yaptigim lastik testini seviyorum :)
2 dakikada satışı da koydun ya la sabah sabah:)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;535009
2 dakikada satışı da koydun ya la sabah sabah:)

Ayip ediyon abi oyle mi dedim ben :) konfordan falan anlayan adam degilim ya ben ondan perf bakiyorum ben. Onu da en sagliklisi tek yapmak oluyo :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorun yok millet, ister tekli ister 5'li, her türlü yapıştırır koltuğa :D

ama asker dönüşü işe girme durumuna göre bir çılgınlık gerçekleştirebilirim, şöyle 200 hp'lere çıkasım var artık, misal cam tavan bi 208 gti :spr:

Çevrimdışı aliporto

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

superbII 1.6 TDI kullanıcısıyım. sizlere 2 sorum olacak:

1) Aracımı Mart 2015 te aldım. Aracta USB kullanmak için ara kablosu olan MDI kablosunun satıştan 1 ay sonra teslim edileceği bilgisi verildi bana. 7 ay oldu hala kablo yok. Konya Konmar bayisi sıkıntı olduğunu söylüyor. Ne zaman geleceği konusunda bilgileri yok. Aynı konudan muzdarip olan var mı?

2) Kışlık lastik konusunda 225x45x17 ebatları için petlas önerir misiniz?