škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid mi? Cruze mi?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba alırken seçeceğim son marka chevrolet diğeri citroen idi, çok şükür biri gitti darısı diğerine :)

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben 1 yıldır kullanıyorum kullanalar bilir rapidi 1.6 tdi kalkışı gerçekten süper ışıklarda bir kalkıyorum bana yetişemiyorlar bile bana göre rapid

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cruze sınıf farkı ve donanım olarak full olması cezbetsede chevrolet ın Türkiye pazarından çekilmesi kullanan ve almayı dusunen herkesde bır ? yarattı. Aslında değerinden üzerinde olması gereken araçlar sırf bu yuzden çok değer kaybetti. Piyasada son sahıbı olunur , alınmaz pazardan çekildi haberleri yayıldı. Eğer Türkiyede kalmaya devam etse her türlü cruze ama diğer yandan bakınca Rapid bana göre tabiki.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Segmentleri farklı bir kere, tabiki cruze daha konforlu olacaktır, bir üst segment cünkü, cruze' un 1.6 benzinlisine binmistim, gayet güzeldi corolla civic tarzını anımsattı bana, fakat skodanında piyasası daha iyi.
Ben olsam tabiki orijinalden yana oldugumdan dizeli alırdım, üretimi devam etmeyen bir ürünün yedek parcasını bulmak zor ve zahmetli olacaktır bi süre sonra, trafikte sinyali bile catlak veya farklı renkte dolasan toplama tarzı 15-20 yasındaki aracları görebiliyoruz malesef, örnegin proton, alfanın bazı modelleri, vs vs uzayıp gider,
satıs sonrası hizmet önemli bence,

Çevrimdışı onderr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hocam bende önceden rapid active vardı.onu sattım elagance 1.4 tsi dsg aldım  şimdi diyeceksiniz neden yine rapid aldın ? diye çünkü bana göre active konforluydu baz modeli bile böyleyse full daha iyidir diye aldım iyikide almışım tabiki insanların fikirleri farklı olabilir ama bna göre rapid derim cruzede fena değil bu arada rapid c sınıfının ölçülülerini destekliyor hatta bazı c sınıfı arabalardan bile daha uzun ...

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam acık soyleyeyım rapıd kullanıyorum arabamı da cok sevıyorum ama chevrolet tr ve avtupadan cekılmeseydı cruze alacaktım bence turkııyede c sınıfı araclarda donanım olarak hala ustune bır arac yok ama su sartlarda rapıd almak ıkıncı el  ıcın daha mantıklı duruyor haa yok ben c sınıfı arac kullanacagım ılla dersen o ayrı

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok illaki şu yada bu olacak diye bir kaide yok ama tabiki araç aramaktan sıkıldım. İlk almaya karar verdiğim arabaydı Cruze. Sonra Türkiyeden çekilmesi sebebi ile bıraktım. Sonra yakıt tüketimi sebebi ile dizel olsun dedik. Ancak bu seferde ilk gaz tepkileri sıkıntı oldu. Bakalım Rapidin gaz tepkileri nasıl. Bu gün iş yerimizde abinin birinde 1.6 cruze vardı. Bakayım dedi saolsun kırmadı birde istersen bir tur at dedi bindim bir tur attık abi bir aracın ilk kalkarken pati yapması nekadar güzel birşey ya. İlk arabam olan puntoda nerde yaptıracan patiyi kaldırırken stop ettirme yeter. Kalkışlar hep bağırta bağırta çünkü gaza tepki 1-1.5 saniye sonra geliyor dengeyi sağlamak için basıyorsun bu seferde araba bağırıyor ama yine de pati çekmiyor. Alt devirleri canlı bil hassa gaz tepkileri canlı bir araç istiyorum hepsi bu.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Turbo + kompresorlu benzinli almalisin o zaman, ornegin 140 - 160 - 170 lik tsi lar, 140 lik opel chevrolet motorlarinin nasil oldugunu bilmiyorum.

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu rapiddeki 105 TDI motor nasıl peki. İlk gaz tepkileri yine geç mi?

dtsnr

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Esariipek;482492
Bahsettiğiniz motorlu araç 1.6 mıydı 1.4 müydü çünkü 1.4 2013 de makyaj ile geldi ve  j kasa astrada kullanılan motor

1.6 lt. motor

dtsnr

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: rapidci;482527
ben 1 yıldır kullanıyorum kullanalar bilir rapidi 1.6 tdi kalkışı gerçekten süper ışıklarda bir kalkıyorum bana yetişemiyorlar bile bana göre rapid

Size sonuna kadar katılıyorum araba resmen roketliyor dediginiz durumu ben de cok yaşadım

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun aracla deneme surusu yaptim gaz tepkisi guzel bir benzinli degil tabiki ancak fena degil. Heralde 1.6 diye daha iyi tepkileri. Ancak anlik tuketimler biraz fazla geldi bana 5. Viteste az meyilli yokus 7-8-9 hatta dik bir yokusta masallah 28 lt yi gordum(anlik tuketimde tabiki). Yanimda duran personel sehirici 4.2 dedi ama pek inandirici degil. Ayrica fiyat veremediklerini ama bu fiyatlar olmasi halinde 59 dediler. Kampanya indirim olursa ayri tabiki. Arabanin ici bence cruzeden daha genis.diz mesafesi daha iyi (cuma gunu crezeye bindim icine diz mesafelerine baktim). Fiyat konusunda yardimci olmazlarsa sanirsam almaktan bazgececegim. B segment bir arac icin 60 milyar para cok fazla ikinci el temiz bir arac ya da c sinifi ikinci el bakmak daha mantikli.. Tavsiyeleriniz nelerdir
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2014, 18:29:34 Gönderen: atesvesugibi »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bi ara mazda 3 1.6 dizel impressive'e takılmıştım, 50 bin civarında sıfır gibi alınabiliyor, ama piyasası pek yok ikinci elde.

Şunun bi üst donanımı: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-temiz-hatasiz-acil-satilik-dizel-mazda3-touring-181480337/detay

Biraz da ateş etsin istiyorsanız şöyle bi şey de var : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-kirmizi-full-plusfull-mazda-3-sifir-kokusu-uzerinde-183195681/detay

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın çok hızlı kalkması o arabanın çok iyi olduğuna işaret ediyorsa benim arabam berbar bir araba. (1.9 Tdi Octavia) Mübarek kalkislarda sanki çift dingilli travego :).Reno grubu kadar iyi araba yok bu tanıma göre.
Benim oyum Cruze dan yana bu ikilide.
Rapid kötü araba değil ama bu paraları asla haketmiyor.Illa ki Skoda alacağım derseniz gidin 55.000 liraya 1.6 Tdi Octavia Elegance alın derim. Çoğunuz memursunuz.Parayi kolay kazanmiyorsunuz.
@turker abi geçenlerde dışından biraz inceledim Mazda 3 ü. Araba ilanlardaki kadar güzel gelmedi gözüme. Fazla yapay geldi bana.Birde ufak gibi görünüyordu. Ben yakından pek elettirik alamadım. Içi falan oyle kalite birşeye benzemiyordu.Tabi bu yorumları sadece dışından inceleyerek yapıyorum. Içine otursam belki iş değişir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;482715
Arabanın çok hızlı kalkması o arabanın çok iyi olduğuna işaret ediyorsa benim arabam berbar bir araba. (1.9 Tdi Octavia) Mübarek kalkislarda sanki çift dingilli travego :).Reno grubu kadar iyi araba yok bu tanıma göre.
Benim oyum Cruze dan yana bu ikilide.
Rapid kötü araba değil ama bu paraları asla haketmiyor.Illa ki Skoda alacağım derseniz gidin 55.000 liraya 1.6 Tdi Octavia Elegance alın derim. Çoğunuz memursunuz.Parayi kolay kazanmiyorsunuz.
@turker abi geçenlerde dışından biraz inceledim Mazda 3 ü. Araba ilanlardaki kadar güzel gelmedi gözüme. Fazla yapay geldi bana.Birde ufak gibi görünüyordu. Ben yakından pek elettirik alamadım. Içi falan oyle kalite birşeye benzemiyordu.Tabi bu yorumları sadece dışından inceleyerek yapıyorum. Içine otursam belki iş değişir.

İçi biraz daha düzgün olsa zaten almıştım :) Biraz küçük göründüğü de doğru, önde sıkıntı yok da arka dar malesef. Motoru ve yol tutuşu cazip geliyor bana.