škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ötv

merman · 39 · 10322

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;482599
83 e anlaştım araba gemide, zam olursa ben vazgeçiyorum. 83 lük araba 90 ı geçicek

Siz kaparo verdiniz mi?ben yüceoto özel sipariş için 1000tl verdim iptal etme durumunda ne olacak bilmiyorum,araç satılana kadar vermezler mi yoksa hiç mi vermezler artık.

Çevrimdışı yyildirayy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz gibi artış olsun ben sıfır araç almaktan anında vazgeçerim

90 bin lira verip örnek octi alacağıma 40 bin civarı 2. el alır binerim

Bu işten zararlı değil karlı çıkarım

Böyle bir zihniyet olabilir mi devlet olarak

Sen üretip kazanma, sıkışınca gözünü vatandaşın cebine dik

Yazıklar olsun derim sadece

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
El hep cepte...
kapora iadesi için sorun olmaz, ben bayi ile bu konuda anlaştım, aksilik olursa para iade.

benim fikrim,1 ocağa kadar her an gelebilir çünkü çok konuşuluyor.elimizi çabuk tutarsak karlı çıkabileceğimiz bir dönem.tren kaçarsa da sağlık olsun diyeceğiz

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok da kötü değil, parası olan alsın, herkes sıfır alacak diye birşey yok, asgari ücretli vatandaşın cebinde 2000 liralık Samsung un, iPhone un ne işi var?üstüne de kapıya sıfır araba çekiyor, deposuna benzin koyacak parası yok....iş mi yani bu? Sonra da trafik yoğun, yollar tıkalı diyoruz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;482671
Çok da kötü değil, parası olan alsın, herkes sıfır alacak diye birşey yok, asgari ücretli vatandaşın cebinde 2000 liralık Samsung un, iPhone un ne işi var?üstüne de kapıya sıfır araba çekiyor, deposuna benzin koyacak parası yok....iş mi yani bu? Sonra da trafik yoğun, yollar tıkalı diyoruz.

Abi tabiki herkes sıfır alacak diye bir şey yok ama sıfıra zam yapınca ikinci elde uçuyor.Ben 2 ay ikinci el golf aradım bir tane bile temiz düzgün ve tam fiyatında araç bulamadım.Geçen sene 50 olan araçlar 60-65 olmuş bir anda.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;482671

çok kötü değil ne demek? gelirin çok ise değil tabi, ama biz her zaman araba alacak insanlar değiliz, cebinde para olmayıp ıphone kulanan adamın sorunu, cezasını o çeker...yeri gelir faturasını ödeyemez. her koyun kendi bacağından asılır. bu zamların bu kadar normal karşılanması garip, gavurun 40bine bindiği arabaya 85 bin veriyosun,
ben bu durumdan son derece rahatsızım isyanım buna...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
vergi artışının Engin abinin de hoşuna gittiğini sanmıyorum ama telefon olayına kızmış belli ki.

Çevrimdışı yyildirayy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vergiye de rötüş

Vergi dilimleri 3’ten 4’e çıkarken yeni düzende ÖTV oranlarının da yeniden şekillendirilmesi gündemde. Önce mevcut durumu hatırlatalım. 1 Ocak 2014’ten bu yana motor hacmi 1600 cm3’ü geçmeyen araçlardan yüzde 45 ÖTV alınıyor. Motor silindir hacmi 1600-2000 cm3 arasında olan araçlarda vergi oranı yüzde 80, motor silindir hacmi 2000 cm3’ün üzerinde olan araçlarda ise yüzde 130’luk ÖTV uygulanıyor.

Taslak yasalaşırsa yüzde 45’lik ÖTV dilimi bundan böyle motor silindir hacmi 1500 cm3’e kadar olan araçlarda uygulanacak. 1500 ile 1600 cm3 silindir hacmine sahip araçlarda ÖTV yüzde 45 yerine 5 puanlık artışla yüzde 50 olarak hesaplanacak. Yine aynı şekilde 2000 cm3’lük araçlarda ÖTV yüzde 80’den 85’e çıkarılacak. 2000 cm3 üzeri araçlarda ise yüzde 130’luk ÖTV oranının değiştirilmemesi öngörüldü ancak son kararı Bakanlar Kurulu verecek. Şayet vergi dilimleri yeni halini alırsa 1600 cm3 ile 2 bin cm3’lük araçlara 3 ile 8 bin TL arasında vergi zammı yapılması gerekecek.

Vergi dedikodusu

Otomotiv sektöründe vergilerin artırılacağına yönelik dedikodular son 10 gündür piyasada satışlara da yansımış vaziyette. Pek çok otomotiv firmasının potansiyel müşterilerini arayarak ÖTV zammına yakalanmadan fırsatlardan yararlanmasını tavsiye ettiği dikkati çekiyor. Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı 2015 bütçesinde büyüme öngörüsü değişmezken vergi gelirlerinde yüzde 12’nin üzerinde artış tahmini yapılması zaten belli başlı vergilerde artışlar olabileceğine dair kuşkuları beraberinde getirmişti.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yyildirayy;482761
Vergiye de rötüş

Vergi dilimleri 3’ten 4’e çıkarken yeni düzende ÖTV oranlarının da yeniden şekillendirilmesi gündemde. Önce mevcut durumu hatırlatalım. 1 Ocak 2014’ten bu yana motor hacmi 1600 cm3’ü geçmeyen araçlardan yüzde 45 ÖTV alınıyor. Motor silindir hacmi 1600-2000 cm3 arasında olan araçlarda vergi oranı yüzde 80, motor silindir hacmi 2000 cm3’ün üzerinde olan araçlarda ise yüzde 130’luk ÖTV uygulanıyor.

Taslak yasalaşırsa yüzde 45’lik ÖTV dilimi bundan böyle motor silindir hacmi 1500 cm3’e kadar olan araçlarda uygulanacak. 1500 ile 1600 cm3 silindir hacmine sahip araçlarda ÖTV yüzde 45 yerine 5 puanlık artışla yüzde 50 olarak hesaplanacak. Yine aynı şekilde 2000 cm3’lük araçlarda ÖTV yüzde 80’den 85’e çıkarılacak. 2000 cm3 üzeri araçlarda ise yüzde 130’luk ÖTV oranının değiştirilmemesi öngörüldü ancak son kararı Bakanlar Kurulu verecek. Şayet vergi dilimleri yeni halini alırsa 1600 cm3 ile 2 bin cm3’lük araçlara 3 ile 8 bin TL arasında vergi zammı yapılması gerekecek.

Vergi dedikodusu

Otomotiv sektöründe vergilerin artırılacağına yönelik dedikodular son 10 gündür piyasada satışlara da yansımış vaziyette. Pek çok otomotiv firmasının potansiyel müşterilerini arayarak ÖTV zammına yakalanmadan fırsatlardan yararlanmasını tavsiye ettiği dikkati çekiyor. Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı 2015 bütçesinde büyüme öngörüsü değişmezken vergi gelirlerinde yüzde 12’nin üzerinde artış tahmini yapılması zaten belli başlı vergilerde artışlar olabileceğine dair kuşkuları beraberinde getirmişti.

Evet bu durum şu anda taslak halinde mecliste ve geçmesi çok büyük ihtimal...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun sonu yokki, buyuk arabalara 1.6 koyan firmalar bu seferde 1.4 koyarlar, olan yine bize olur. Koca arabada findik motorlar pekde yakismiyor bence.

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bakan şimşek net açıklama yaptı,cuma günü müşteriyi arayıp pazartesi ötv zammı olacak diyen bayilere duyurun..http://www.yenisafak.com.tr/ekonomi/otv-artisi-iddialarina-cevap-verdi-695949

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Wings;482774
Bakan şimşek net açıklama yaptı,cuma günü müşteriyi arayıp pazartesi ötv zammı olacak diyen bayilere duyurun..http://www.yenisafak.com.tr/ekonomi/otv-artisi-iddialarina-cevap-verdi-695949

ben de okudum, yine de belli olmaz diyecem ama net konusmus. Yani ptesi bişe olmayacak gibi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ts olmazsa seneye olur, Ocak da olur.

Ortaçağ daki derebeyliklerini geçtiler vergi konusunda.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beni de dün aradılar artış olacak diye. Bugün yine aradılar bir şey olmayacakmış diye :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu her olayda milletin cebinde şu telefon var muhabbetide sıktı haa , insanlar tabiki alacak iyi telefonuda , iyi laptopu'da , iyi televizyonuda , bu kafayla kimse bir şey almasın mı yani ?? Türk milletinin iyi ve kaliteli şeyler kullanmaya hakkı yok mu ? milleti eleştirmeyin , iktidara sövün ... Herşeyin bokunu çıkardılar , milletin alım gücü düştü anasını satayım kimse mutlu değil yaşama sevinci kalmadı ... bi 10 yıl önce böyle değildi yine refah vardı . yıllar geçtikçe boka batıyoruz millet olarak !!!