škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomobil ve beyaz eşyada ÖTV indirimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karbondioksit salınımı düşük olan araçlara vergi teşviki gelecek ve buda ÖTV' den yapılacakmış. Şimdi anlaşılıyor neden 1.2 lt ve 1.0 lt  çocuk oyuncağı motorlu araçlar ithal ediliyor. Adamlar bizden önce haberini alıyorlar. Zaten aldığım duyuma göre bir çok distribütör bayilerine "elinizdeki 1.6 ve 1.4 lt. araçları bir an evvel temizleyin" diye uyarıda bulunuyorlarmış mış. !
Gerçi bununda bir faydası var. Altımızdaki aracın 100-150 BG olduğunu pek fark edemeyip hele hele şehir içi limitte 90 km olunca son zamanlarda bayağı çukur doldurmaya başlamıştık.Bu azalır umudundayım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bu haber 1.2 TSI'a yarar herhalde.

Avrupadan emsallerine bakıp yapıyorsalar, ingilterede şöyle bi yasa var mesela, karbon salınımı 100 gramın altındaki araçlar tax-free olarak geçiyor, zannedersem yıllık vergi almıyorlar.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI in 1.2 tsi dan daha az karbondioksit salınımı var.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: bluevelvet;482560
1.6 TDI in 1.2 tsi dan daha az karbondioksit salınımı var.

Orası doğru, hatta yei Fabia ile ilgili olarak ingilterede tax-free dilime düşen tek modeli 1.4 TDI yazıyordu (90 gram civarıymış)

Ama sanki netice itibariyle 1.2 TSI'a yarayacak bişeyler ortaya çıkacak giib hissediyorum...

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ingilterede 120gr altına alınmıyor diye tahmin ediyorum çünkü ingiltere skoda resmi sitesinde yeti 1.6 tdi için vergi yok yazıyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
e o zaman bildiğim kadarıyla lpg de en çevreci yakıtlardan birisi. lpg li araçların birçoğundan da almamalılar vergi? ingilterede böyle sistem

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz külüstür araba sahipleri ne yapacak? Bizim arabanin masallahi var bildigin CO ile calisiyor :D

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;482579
e o zaman bildiğim kadarıyla lpg de en çevreci yakıtlardan birisi. lpg li araçların birçoğundan da almamalılar vergi? ingilterede böyle sistem
Belçikada hiç vergi alınmıyor diye biliyorum. Ancak bizim sivri akıllılar yakıta göre yada karbon salınımına göre liste düzenleyeceklerini hiç düşünmüyorum.Aldığım duyumlar yine motor hacmi ve EcoTech olarak sınıflandırılacakmış. LPG' nin adı bile geçmiyor.Amaç bana göre çevre değil, aracı olanı daha nasıl yonarız....