škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakımda Yakıt Geri Dönüş Hortumu Değişimi

ekin · 19 · 6270

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
15.000 bakımında veya farklı sebeplerle servise gidip yakıt geri dönüş hortumu değiştiren varmı.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt geri hortumu değil 15 000; 150 000 de bile değişmez, tabii başına bir kaza gelmediyse...hareketsiz, sarf malzemesi ''olmayan''  bir parçadır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim 30bin bakiminda degismis. Ben daha sonra faturayi incelerken farkettim. Herhangi bir bedel alinmamis. Ama servise sormadim niye degistirdiklerini.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu parça yakıt tüketimini, performansı vs.. etkilemez...Güvenlikle ilgilidir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;482896
A7 lerde garantiden değişiyo benimde değilti

Hocam bu yakıt hortum değişimi tüm A7 kasa Octavialar için geçerli mi ? bende de 2014 model Ambition donanımlı Octavia var fakat servisten öyle bir değişim bilgisi gelmedi tarafıma , değişim gerekse haber verirlerdi servisten heralde değilmi ? öyle düşünüyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;482938
Hocam bu yakıt hortum değişimi tüm A7 kasa Octavialar için geçerli mi ? bende de 2014 model Ambition donanımlı Octavia var fakat servisten öyle bir değişim bilgisi gelmedi tarafıma , değişim gerekse haber verirlerdi servisten heralde değilmi ? öyle düşünüyorum.

Bnmki tdi. Haber vermezler gidince çıkar ortaya

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;482939
Bnmki tdi. Haber vermezler gidince çıkar ortaya

Benimkide Tdi hocam , aslında öyle bir fabrikasyon kusur varsa etkilenen araçları çağırmaları lazım , çünkü adam kim bilir bakıma ne zaman gidecek , belkide hiç gitmeyecek örnek vermek gerekirse , servise bir kaç kez gittim araç ile ilgili hatta motorda rölantide ilk çalışmadaki hava soğukken olan titreme için bilgisayara falan bağladılar arabayı, fakat öyle bir konudan bahsetmediler.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;482942
Benimkide Tdi hocam , aslında öyle bir fabrikasyon kusur varsa etkilenen araçları çağırmaları lazım , çünkü adam kim bilir bakıma ne zaman gidecek , belkide hiç gitmeyecek örnek vermek gerekirse , servise bir kaç kez gittim araç ile ilgili hatta motorda rölantide ilk çalışmadaki hava soğukken olan titreme için bilgisayara falan bağladılar arabayı, fakat öyle bir konudan bahsetmediler.

Titteme olayina cozum bulabildiler mi hocam?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;482986

Titreme normal a7 den sonra kendi 1.4 ibizamda sabahları zengin karışımla çalışırken titreme yapıyor

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;482986

Hocam titremenin normal olduğunu söylediler , yinede içiniz rahat etsin diye ordaki usta şefi bilgisayara bağlayıp bakalım dedi , kaputu açıp arabanın motoruna bir şeyler bağladı ordan baktı değerler gayet normal dedi.

Çevrimdışı erenhamza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracım 30 bin de 2014 rapid 1.6 tdi.  Son bakımdan 1 hafta sonra yakıt geri dönüş hortumundan biri çıktı. Aracı çekiciyle servise götürdük. Segman ve o ring sağlam deyip geri taktılar yolladılar. Ancak 1 kaç ay sonra tekrarladı sorun. Geri dönüş hortumlarının ve enjektörlerin sağlam olduğunu segmanlarını değiştirdiklerini ilettiler. Daha önce hiç bir sorun yoktu, araç ilk marşta biraz geç marş alıyor gibi hissederek kontrol edilmesini istemiştim sadece. Sanırım buraları kontrol ettiler, o günden sonra ikinci keredir aynı hortum çıkıyor. Bu parçanın aşınan ve değişim gerektiren bir parça olmadığını düşünüyorum. Segmanı ilk kontrol ettiklerinde yapısını bozmuş olabilirler mi? Ustaya iyice bakılmasını söyledim ancak Geri dönüş hortumlarının ve enjektörlerin sağlam olduğunu segmanlarını değiştirdiklerini ilettiler. Bu konuda tecrübesi bilgisi olan var mıdır? Tekrarlar mı?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geri dönüş hortumu pislikten veya başka bir sebepten kırılma ezilme veya üretim hatasından dolayı tıkanmış olabilir. Yakıt geri depoya gidemediğinden basıncı ile de hortumu şişirip yerinden çıkmasına neden olabilir.