škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir "Bassam Daaa Giderdi" Konusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bir tane hızlanma videosu koyayım dedim.

Araç bizim emektar, 69 beygir TDI, 160 bin km de

Önce bir çeşme başında poz:

İnsanımız çok pis malesef, bulduğu her çöpü şu güzelim doğaya atmış.

Lastiklerimiz kışlık , 160 km hız sınırı var. Burda gece eksiye düşüyor mecbur taktık.  

Jant kapağı nerde diye sormayın :) Geçen biri okulun orada düşmüş, bayaa bir aradım bulamadım. 2 gün sonra orada bir teyzeye sordum. "HEE O MU? ÇÖPE ATTIM BEN ONU Kİ!" diyor gururla. Yolda düşünce alıp çöpe atmış, ne diyim bilemedim.Ben de nalet olsun dedim, hepsini çıkardım

Yol  Kaman - Bala arası yol. Görüldüğü gibi mıcır asfalt ve çukur dolu bir yol. Aslında bu yolda da hız yapmak çok riskli. Zira mıcırdan kayarak kaza yapan çok oluyor. Sadece bizim okuldan 4 kişi kaza yaptı, üçünün aracı pert oldu.

Yoldan dolayı tek elle direksiyon tutma riskini alamadım. Ne yazık ki telefonu sabitlemek için çok uğraştım, o da tüm kadranı içine almamış. Hışır hışır bir ses var, o da sabitlemek için kullandığım bantın sesi :)

Bu da videomuz.

http://www.youtube.com/watch?v=OU77yTaxXx0

Bana 0-100  13 sn gibi geldi ki, fabrika verisi de bu zaten.  
Yol virajlı, hafif yokuş, üstüne mıcır, lastikler de kış lastiği olduğu için 160 da bıraktım. Amaaa (Sıkı durun geliyor!) BASSAM DAAA GİDERDİ!

Bu  videoyu yüklememin sebebi , TDI motor sesi ve hızlanmasını merak edenlere örnek birşey olsun.

Şimdi de Doğukan'dan (DDŞ) , böyle bir video bekliyoruz.
Görelim bakalım çipli aracı?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D :D :D ilahi aksam aksam..
Gercekten bunu yapmami istiyo musun? :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan gaza gelme:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dogukan kardesim cidden merak ediyorum. Arabayi satmazsam chipletecegim.  Videonu bekliyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482921
Doğukan gaza gelme:)

Birakin adam gaza gelsin. Otomobil forumu degil mi burasi :)

Kizlarsoruyor forumuna dönecek burasi nerdeyse.  ortalık senlensin biraz.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;482927
75 lik tdi nin gideride 160-170 dahası yok :) inler

Yapma ya. Tüh ben de umitlenmistim bassam giderdi daha diye.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kafamı bozmayın, şimdi ben de HTP64 le eklerim bi tane ''bassam daha giderdi''vidyosu, yanarsınız...

@mustafa;
Hep takometreyi çekmişsin, bilmeyen 30-40 la gittiğini sanar,  odometre görünmüyor, telefonu sağ koltuktaki kafalığa sıkıştı, öyle çek, daha sabit olur...
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2014, 08:29:37 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;482926
Birakin adam gaza gelsin. Otomobil forumu degil mi burasi :)

Kizlarsoruyor forumuna dönecek burasi nerdeyse.  ortalık senlensin biraz.

O işin esprisi. Doğukan'ın arabanın maşallahı var zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://youtu.be/jLmdwDljp2E  doğukandan gece 2.30 da sevgilerle kendi gelemedi selam söyledi. Yokuş yukarı bu kadar olmuş datmin etmezse 200 e yaslanan da gönderebilirmiş :)

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;482947
http://youtu.be/jLmdwDljp2E  doğukandan gece 2.30 da sevgilerle kendi gelemedi selam söyledi. Yokuş yukarı bu kadar olmuş datmin etmezse 200 e yaslanan da gönderebilirmiş :)
Gereken yapılmış, saygılar :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız benim 0-100 üm daha iyi. 13 sn sürüyor :)

doğukanın ki  14 sn :)

@Engin E.
Senden de video bekliyoruz.
Vallahi telefonu sabitleyemedim, bantla nasıl sardıysam, çektikten sonra baktım kadranı çekmemiş :)
Yol yok ki burda deneyelim, ancak uzun yola çıkınca anca.

Bir de yazın, yazlık lastikle çeker koyarım.

Tabi bu videoların işin şakası, maksat eğlenmek olsun.
Kaç gündür abudik gubidik konular var, burası kızlarsoruyor forumuna döndü, biraz eğlenmek istedim.

Arkadaşın biri ciddiye almış, 160 dan sonra gitmez, inler falan demiş.
Bu aracın limiti 175 dir, ondan sonra da inlemez, tam tersi devir kesiciye girer, gaz sesi gelmez. Bizzat denendi çünkü.

Devir kesici iptal edilse bu araç, 180 de basar 200 de basar.
Ancak ona da Turbo hortumu dayanmaz,  sonuçta 8 yıllık hortum, o basıncı kaldıramaz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pardon 0-100 u angara tayfasi olarak biz 10sn hesaplamistik sikmadan. Yanlis hesaplamisiz 14mus ilk bulusmayi kirtasiyede yapalim abakus alicam hepimize :)

Ayrica bu aracta ne devir ne de mazot ne de hiz kesici yoktur. 5. Vites 170-180 civarinda tikanmasi pompanin ve turbonun o kadar basabilmesindendir. Stock haliyle yokus asagi 185 i biraz gecmistim ama kadranda yaniltiyor olabilir sonucta.

Madem forum eglensin istiyorsunuz ben size baya eglenceli videolar cekerim sikinti yok :)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;482956
Pardon 0-100 u angara tayfasi olarak biz 10sn hesaplamistik sikmadan. Yanlis hesaplamisiz 14mus ilk bulusmayi kirtasiyede yapalim abakus alicam hepimize :)

Ayrica bu aracta ne devir ne de mazot ne de hiz kesici yoktur. 5. Vites 170-180 civarinda tikanmasi pompanin ve turbonun o kadar basabilmesindendir. Stock haliyle yokus asagi 185 i biraz gecmistim ama kadranda yaniltiyor olabilir sonucta.

Madem forum eglensin istiyorsunuz ben size baya eglenceli videolar cekerim sikinti yok :)

Bir gün kapattım gidiyorum 230 laa  ama yol nasıl virajlı el freninden elimi alamıyorum .. peehh

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senee.. gecen sene temmuz ayi nasil bi kar tipi var anlatamam. Bolu dagindan iniyorum hgs almamisim parasiz yoldayim 220-230 keyif yapiyorum. Bi baktim istanbuldan benimle kalkan ucak bana yetismis. Aman tanrim didiiiim hiiiiiaaaaa... 4ten 3e bi cektim makinayi haaaattaaattattatatataaaa vututututu yaptim baba bi baktim kizilcahamam semalarina gelmisim. Hemen inis yaptim bi hamam sefasi baktim yine geliyo ucak tekrar bastim kontaga haaaggaaatatatatataaa angaradayim baba meraba iqnuz mu? ;)