škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

On Takimda Gicirti sesi ve gec mars alma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaslar, a7 tdi dsg aracimda donuslerde on sag taraf sanirim bir gicirti sesi geliyor ayni sorunu yasayan varmi? 30.000 bin bakimini yaptirdim servis bisey yok sesi duyamadik diyor ve havalarin sogumasi ilemi alakali bilemiyorum ama bazen sabahlari gec marc aliyor yani 3-4 saniye kadar suruyor onceden 1 saniye bile surmezdi. Ayni sorunu yasayan varmi? Tesekkurler,

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dün bende servise gıcırdamayı sormuştum araba soğukken yapar dedi sonra geçer dedi biraz dikkat ettim ve dediği gibi oluyodu geç marş alma sorunu bende yok

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu gec mars alma sorunu gercekten can sikici acaba mazotlami alakali dicem ama mazotuda hep ayni yerden aliyorum bakalim servis ne diyecek.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geç marş alma, akü ile alakalı olabilir. aküyü ölçtürün.

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geç marş alma mazot ile alakalı olabilir. Mazotu nerden alıyorsunuz. PO Excelium fulleyin ve arabayı yuksek devirde 8-10km sürdükten sonra bir daha deneyin.
Akünün seviyesini, kontak kapalı ve anahtar takılı değilken, SET tuşuna basılı tutarak (7-8 sn) görebilirsiniz.
Gıcırdama, balatalara sıkışan nesne olabilir. Ve ya fren diskleriniz zarar görmüş olabilir.

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mazotu Opetten aliyorum, euro disel sadece uzun yolda mecbur kaldigimda farkli yerden aldim ama oda topu topu 2-3 defa bp veya petrol ofis veya shell. PO = Petrol Ofisimi? Aku seviyesinin bu sekilde kontrol edildigini bilmiyordum bugun kontrol edeyim faydali oldu cok tesekkur ederim,

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483100
Geç marş alma mazot ile alakalı olabilir. Mazotu nerden alıyorsunuz. PO Excelium fulleyin ve arabayı yuksek devirde 8-10km sürdükten sonra bir daha deneyin.
Akünün seviyesini, kontak kapalı ve anahtar takılı değilken, SET tuşuna basılı tutarak (7-8 sn) görebilirsiniz.
Gıcırdama, balatalara sıkışan nesne olabilir. Ve ya fren diskleriniz zarar görmüş olabilir.

Bu akü durumuna optimalde nasıl bakıcam bilginiz var mı acaba ?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samnoy;483105
Mazotu Opetten aliyorum, euro disel sadece uzun  yolda mecbur kaldigimda farkli yerden aldim ama oda topu topu 2-3 defa  bp veya petrol ofis veya shell. PO = Petrol Ofisimi? Aku seviyesinin bu  sekilde kontrol edildigini bilmiyordum bugun kontrol edeyim faydali oldu  cok tesekkur ederim,
Yanlış yazmışım, pardon, Total'den Excelium alın (PO=Petrol ofisi) ve ya BP'den alın.
Alıntı yapılan: HakanParlar;483111
Forumda biraz araştırın, sanıyorum sadece elegance'ta oluyordu.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483115
Yanlış yazmışım, pardon, Total'den Excelium alın (PO=Petrol ofisi) ve ya BP'den alın.

Forumda biraz araştırın, sanıyorum sadece elegance'ta oluyordu.

Tamamdır teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gec mars alma sorunu ile ilgili 2 ay kadar once baya bi konusulmustu. Bende son 1 seneye yakin zamandirhic olmadi. Onceden mazotu shellden aliyordum. Shell i biraktigimdan beri hic olmadi. Su an po dan aliyorum ve memnunum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de mazottandır sanmıştım. Çünkü o sıra shell den almıştım ve forumdaki bir arkadaş shell den almayı kesince sorunu bittiğini söylemişti. Ama Opet ten de alınca sonuç aynı. bu arada sorunu her zaman yapmıyor. Sadece bazen denk geliyorum. Genelde de havalar soğuk olduğunda

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;483111

Alıntı yapılan: Levcho;483100

Bugun sabah kontrol ettigimde aku gostergesi %80 gosterdi sanirim bir sorun yok. Mazotu bu sefer total den alacagim umarim duzelir cok sinir bozucu olmaya basladi bu gec mars alma. Tesekkurler,

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samnoy;483181
Bugun sabah kontrol ettigimde aku gostergesi %80 gosterdi sanirim bir sorun yok. Mazotu bu sefer total den alacagim umarim duzelir cok sinir bozucu olmaya basladi bu gec mars alma. Tesekkurler,
Aracınız ne kadar sık DPF yakıyor?
Fırsatınız varsa ; Total doldurduktan sonra, sabit hızda 3000 devir cıvarıdan (manuele alarak) bir süre yol geçiniz (10 dak). DPF kurumları bi yaksın.