škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

On Takimda Gicirti sesi ve gec mars alma sorunu

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483206
Aracınız ne kadar sık DPF yakıyor?
Fırsatınız varsa ; Total doldurduktan sonra, sabit hızda 3000 devir cıvarıdan (manuele alarak) bir süre yol geçiniz (10 dak). DPF kurumları bi yaksın.

Genelde spor modunda kullaniyorum, ve manuelde devirli kullaniyorum dpf ortamala haftada 1 falan oluyor.

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı samnoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483206
Aracınız ne kadar sık DPF yakıyor?
Fırsatınız varsa ; Total doldurduktan sonra, sabit hızda 3000 devir cıvarıdan (manuele alarak) bir süre yol geçiniz (10 dak). DPF kurumları bi yaksın.

Ah bu serviseler, servise biraktim araci gec mars almasindan dolayi, dizel araclarda normal oldugu sabahlari gec calisabilirmis ve ayrica kontagi acinca isiklarin sonmesi icin beklemem gerekiyormus hikaye anlatiyorlar. 5 yildir dizel arac kullaniyorum ve 1 bucuk yil oldu araci alali, zaten bunlari biliyoruz. Servislerin gercekten daha profesyonel olmasi gerekiyor,

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merak ettim bu geç marş alma olayı ,tam olarak nasıl bir şey acaba araç bir müddet çalışmıyor mu ? ,birde sadece anahtarsız butonla çalıştırma özelliği olan modellerde mi oluyor , şimdiye kadar benim araçta geç çalışma durumu olmadı çok şükür ama merak ettim sadece.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 19:33:00 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimaracım manuel ve anahtarsız çalışma yok.

arada sırada geç marş yapıyor. Nasıl derseniz örneğin normal kullanımda marşı 2-3 sn alıp çalışıyorsa geç marşta 6-7sn sonra alıyor. Hani sanki araba çalışmayacak da 2. defa marş yapacak gibi bir süre geçiyor.

Üstelik bende DPF de öyle sık devreye girmiyor