škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En Yuksek Km A7

samnoy · 63 · 18540

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kasım 2014 çıkışlı...18000 km de..çok şükür şimdiye kadar bir sorun yaşamadım...

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2014 Nisan ayı çıkışlı 1.6 TDI Ambition şu an 12200 km'de şu ana kadar araçta yaşadığım sıkıntılar şimdilik bunlar ;

1-Sabahları aracı ilk çalıştırma da rölantide titreme (motor ısınana kadar boşta iken olan titreme)
2-Kafasına göre bir kaç kez olan geç marş alma durumu

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Elemental;531600
Hocam yanlış anlamazsanız bişey sorcam. Aracı almışsınız 1.5 seneden fazla olmuş fakat 16bin km yapmışsınız sadece. Bu kadar az bineceğinizi tahmin edemediğinizden ötürü mü dizel aldınız yoksa başka bir sebebi mi var? Veya ben mi çok biniyorum acaba. Mayıs 2015te aldım şu an 13bin km. 1.2 tsi dsg. Belki de benimki anormaldir. Dizel alsaydım keşke dedim sonradan ama fiyatlar malum. Aradaki farkı 100bin km ye hatta 120bin km ye kadar amorti etmiyor. O zamana kadar Allah kerim..

Hocam, ben aracı bilinçli olarak dizel aldım, dizel benim için konforlu geliyor, benzinli ile arasındaki fiyat farkını amorti etmesi etmemesi önemli değildi.

iş yoğunluğumdan dolayı km düşük, aracı aldığım dönemde bir yıldır abd de görevdeydim izine geldiğimde almıştım, aldıktan iki gün sonra abd ye dönmüştüm bu nedenlede araç 6 ay kadar daha üzerindeki folyolarla otoparkta yatmıştı.

tatillerede hep arabayla gidiyorum ve o nedenlede motor büyük olsun istedim

Çevrimdışı Elemental

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım hocam tşk ederim kazasız belasız binin inş

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;531711
Aracım 2014 Nisan ayı çıkışlı 1.6 TDI Ambition şu an 12200 km'de şu ana kadar araçta yaşadığım sıkıntılar şimdilik bunlar ;

1-Sabahları aracı ilk çalıştırma da rölantide titreme (motor ısınana kadar boşta iken olan titreme)
2-Kafasına göre bir kaç kez olan geç marş alma durumu

Motor titreme olayı VAG grubu araçlarında kronik olarak var. Ben de ilk zamanlarda rahatsız oluyordum, tââki Mazda 3 benzinli yeni bir araca binene kadar. Benzinli olmasına rağmen, aynı şekilde sarsıntı mevcut.
Sonra kuzenin 2013 dizel Polo'suna bindim, aynı titreme onda da var.
Geç marş alma durumu benim araçta da çok nadir olabiliyor. Genelde yakıt deposunda az yakıt kalınca karşılaşıyorum.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 Nisan başı ayı çıkışlı 1.6 TDI Ambition otomatik. 6000 Km ye yaklaşmış durumdayım. Yaşadığım sıkıntılar ;

1 - Dikiz aynasında gacırtı vardı. Tamir denediler olmadı. Değiştirdiler.
2 - Far yıkama kapağı aralık kalıyordu. Yağlandılar.
3 - Yakıt değerlerine ulaşamıyorum bir türlü. Şehir içi bir depo ile 600 Km gidiyor.
4 - Veeee en büyük sorun gacırtı gucurtu. Bu ne bela bir ses. Bir araç frene basınca merkez kaç kuvvetine bu kadar mı cevap verir. 2 ayrı servise götürdüm normal hepsinde var diyorlar.
5 - Aynalar kapanırken vıııızzz diye bir ses var ama sorun değil benim için.
6 - Yüksek hızda rüzgar sesi geliyor biraz.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2015, 15:04:37 Gönderen: toficame »

Çevrimdışı ndmrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Dizel Motorun kullanımıyla ilgili daha önce başka bir konuda yazmıştım buraya da eklemek istedim.
Octavia Kullanım Klavuzuna göre:

*(Sayfa 120)
Soğuk motor çalıştıktan sonra kısa süreli olarak çalışma sesleri duyulabilir. Bu
durum normal bir tepkidir ve bu yüzden sakıncası yoktur.

Ön kızdırma sırasında hiç bir büyük kapasiteli elektrikli  tüketici devreye sokulmamalıdır - aksi halde araç aküsüne gereksiz yere  yüklenir.

Uzun  süreli motor yüklemesinden sonraki sürüş sonunda motoru hemen  durdurmamalı, aksine yaklaşık 1 dakika daha rölantide çalışmasını  sağlamalısınız. Böylelikle durmuş olan motordaki ısı birikimi önlenir.

*
(Sayfa 129)
Rölantiyi azaltın: Motor kapalıyken,  örn. trafikte beklerken, yakıt tasarrufu 30 - 40 saniye sonra motorun  yeniden çalıştırılması için gerekli yakıt tüketiminden daha fazladır.

Kısa mesafelerden kaçınılması: 4 km'den daha az kısa mesafeli sürüşlerde  motor çalışma sıcaklığına ulaşamaz. Motor çalışma sıcaklığına  ulaşmadığı sürece yakıt tüketimi çalışma sıcaklığındaki motordan daha  yüksektir.

Çevrimdışı ndmrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir de yan aynası açılıp kapanırken ses yapanlar için. benim aracımda da benzer bir durum vardı. beyaz gres uygulaması yaptım ve bir süre sonra ses kesildi bilginize

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;532049
Aracım 2015 Nisan başı ayı çıkışlı 1.6 TDI Ambition otomatik. 6000 Km ye yaklaşmış durumdayım. Yaşadığım sıkıntılar ;

3 - Yakıt değerlerine ulaşamıyorum bir türlü. Şehir içi bir depo ile 600 Km gidiyor.
4 - Veeee en büyük sorun gacırtı gucurtu. Bu ne bela bir ses. Bir araç frene basınca merkez kaç kuvvetine bu kadar mı cevap verir. 2 ayrı servise götürdüm normal hepsinde var diyorlar.

bu kadar şikayet tek arabada ?

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;532378
Evet niye tuhaf geldi ki ?

çok şükür aracımda forumda bahsedilen rahatsızlıklara rastlamıyorum diyebilirim ve sizin kendi aracınızda birden fazla rahatsızlığın denk gelmesi şaşırttı

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 haziran çıkışlı 83.000 km rekor bende varmı fazlası:))

Çevrimdışı hidobay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar
aracım haziran 2013 çıkışlı 104.000 kmde..bi şirkette pazarlamacı değilim..bireysel olarak kullanıyorum..çok sık seyahat ediyorum..
sanırım rekor bende :)

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;532049

Aracımdaki frenlerdeki gacırtı için yağlama yapılmıştı ses tekrar edince servis geçici olarak tekrar bir işlem yaptı şu anda ses kesildi sayılır ama garantiden kaliper ve balata değişimi yapılacakmış parça sipariş edildi.

Çevrimdışı YolGeZeR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
bahsettiğiniz problemlerden  2014 eylül ayı çıkışlı aracımda ki araç 22.500 km de şu an
 dikiz ayna gacırtısı diyebileceğim bir ses  (özellikle kapanıp açılırken) var ama doğal olup olmadığı uzun zamanda zararı olup olmayacağını bilemiyorum.

Tüketim kısmı oldukça göreceli bir kavram aslında tamamen sürüş şartlarına göre değişiyor ki benim aracımda az yakmıyor ancak uzun ve dik yokuşların bol olduğu bir yerde yaşıyorum.

Sürüş ise sessiz sayılmaz lastik ve rüzgar sesi mevcut (tabi araç üzerinde 225 mm 17" ses düzeyi yüksek lastikler ve tavan barı var)