škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trim sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar trim sesinin caresi nedir?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses tam olarak nereden geliyor ve nasıl bir ses?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede trim sesi sorunu mevcut. Sanırım ses yapan yer tespit edilip süngerle destekleniyor

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses sanki sag emniyet kemeri tarafindan gibi, sanki sag arka direkten gibi
 Tam kestiremiyorum.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var, emniyet kemerinin oradan geliyor gibi...

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Havaların soğumasındanmıdır nedir anlamadım iki gündür sağ kapı direği yada kapının kendisinden hatta torpido bölgesinde olabilir tam çözemedim ara ara çok rahatsız edici olamayan sesler duymaya başladım bende, özellikle parke taşlı yolda duyuluyor, çok kafaya takmıyorum şimdilik fakat sesler zaman içinde artarak devam ederse yandık..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim zaten vardı soğuk ve donla beraber iyice arttı.

Çevrimdışı ali_baturu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var. Servise götürdüm sesi bulana kadar her yerini (kapı yüzleri, koltuk, torpito, alt döşeme vb) açabiliriz dediler, yeni sesler çıkar diye yaptırmadım. Bu sesle yaşamayı tercih ettim :) malum açılan yerlerde sekmanlar olduğu için ses yapma ihtimali çok yüksek

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soğuk havalarda trim seslerinin artması normaldir. Özellikle araç kasıldığında/çapraz geçişkerde vs. türlü sesler duymak mümkündür. Bu nedenle sesler sadece soğukla birlikte başladıysa aracı fazla kurcslatmayın derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni araçlarda Trim seslerini kesmek için sünger vs gibi yalıtım uygulamalarına karşıyım. Eğerki bu sesler çok rahatsız edici değil ve birçok yerden gelmiyorsa dokunmayın. Çünkü sünger için birçok yer sökülüp takılacak ve illa ki fabrika sağlamlığında takılmayacaktır. Bu da ilerleyen zamanlarda daha çok trim sesi demektir.

O nedene araçlar eskiyip, km artıktan ve trim sesleri artık çok can sıkıcı olduktan sonra bu tür yalıtım işlerine girişmekte fayda var.

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Parke taş yollarda fazla ses olmasın diye yavaş gitmeye çalışırım fakat dün farkettim ki hızlı gidince daha az titreme ve daha az ses oluyor, en olmadı müziğin sesini biraz fazla açacaz yapacak bişi yok :)