škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia sağ ön konsoldan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozsoyc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım daha 4aylık OLMASINA rağmen ön konsoldan sağ taraftan tıkırtı sesleri geliyor. Bu ses daha çok bozuk yolda geliyor acaba bu ses nereden geliyordur bir bilgisi olan var mı

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Torpido tarafından geliyor. Torpido tek tırnakla sağdan tutunduğu için sol tarafı sallanınca ses yapar. bir de araç içindeki küçük gözlere ceplere ve torpidoya hareket edip şıngırtı çıkaracak cisimler koyduysanız onlar da bozuk yollarda titreşimden ses çıkarıyordur

Çevrimdışı ozsoyc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Torpido da bulunan tüm cisimleri çıkarıyorum ama ses yine kesilmiyor . Özellikle Mıcırlı yolda tıkır tıkır ses. Gelmeye devam ediyor. sağ konsola camın birleştiği yer veya torpido gözünden mi geliyor tam anlamadım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de torpidodan geliyordur. Anlaşılan mıcırlı yolda her halukarda o ses geliyor, servise götürün derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ozsoyc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En kısa sürede gitmeyi düşünüyorum zaten bakalım ne diyecekler

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozsoyc;483191
Torpido da bulunan tüm cisimleri çıkarıyorum ama ses yine kesilmiyor . Özellikle Mıcırlı yolda tıkır tıkır ses. Gelmeye devam ediyor. sağ konsola camın birleştiği yer veya torpido gözünden mi geliyor tam anlamadım
hocam şu sağdan gelen tıkırtı sesi benim araçtada var ama servis yerini tespit edemedi. siz yerini bulabildinizmi.çok moral bozucu bir ses

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bendede var ben ön camın sağ üst kısmından döşemeyle birleştiği yerde bir boşluk var ordan geçen tesisattan geliyo diye düşünüyorum önceleri torpidodan geliyor diye düşünmüştüm o tür yolda torpido açıkken gidin bakalım olcakmı?

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
serviste baktılar ne torpido ne sunroof ne kapı dan gelmiyor. ordan geçen tesisatta stabil gibi görünüyor. servistekiler göğüsün içinden şüphelendi en son. sökmeyede cesaretleri yok. bu sesi kabullenmekte zor ama yapacak birşey yok

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben en son arkadasa eliyle oraya tutturmasini söyledim ses gelmedi biraz bastirdikdan sonra çekincede hiç gelmedi ama yol ilede alakali olabilir sonrada pek firsatim olmadi yine dener haber veririm

Çevrimdışı sunstar_f

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır aracımı her türlü yolda kullandım. Ses sağ ön taraftaki rüzgar kanalının krom çıtasından gelmekte. Maalesef bu krom aparatlar iyi yapıştırılmamış ya da tasarım da olmayıp sonradan eklenen parçalar olduğundan arabanın bünyesi tarafından kabul görmemişler. O kromun üzerine basarsanız ses kesiliyor. Altına bi rşey sıkıştırayım derseniz ses artıyor. Yani illaki aşağı doğru bastırmak gerekiyor. En basiti alın bir japon yapıştırıcı yapıştırın gitsin. İyi yapışmaz ise daha da sinir bozucu ses çıkartıyor.
Bilginize....

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sunstar_f;529670
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır aracımı her türlü yolda kullandım. Ses sağ ön taraftaki rüzgar kanalının krom çıtasından gelmekte. Maalesef bu krom aparatlar iyi yapıştırılmamış ya da tasarım da olmayıp sonradan eklenen parçalar olduğundan arabanın bünyesi tarafından kabul görmemişler. O kromun üzerine basarsanız ses kesiliyor. Altına bi rşey sıkıştırayım derseniz ses artıyor. Yani illaki aşağı doğru bastırmak gerekiyor. En basiti alın bir japon yapıştırıcı yapıştırın gitsin. İyi yapışmaz ise daha da sinir bozucu ses çıkartıyor.
Bilginize....
Paylaşım için teşekkürler. Sağ direk tarafından geldiğini sanıyordum. İmkan varsa tam olarak noktayı fotoğraf çekip paylaşır mısınız.

Çevrimdışı zahmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sıkıntı benim araçta da var.özellikle mıcırlı yollarda. deneme yanılma sonucunda sesin sağ taraftaki havalandırma kapagından ( kapagın etrafındaki krom kaplama) ve sag taraftaki hoparlör kapagından geldıgını keşfettim.buraların üzerine bastırınca ses kesiliyor. bozuk yollarda gide gele gevşeme yapmış sanırım.haftaya servisi götürcem bakıma bakalım ne dicekler