škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomatik park sistemi ve pt3 opsiyonu hakkında

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bulentcandan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

1. Octavia opsiyon listesinde "otomatik park sistemi" gördüm. İnternetten videolarına baktım, paralel ve dik park edebildiğini gördüm. Park ettikten sonra otomatik olarak parktan çıkma fonksiyonu da var mıdır?

2. Octavia Optimal donanım seviyesinde olduğu söylenen otomobilde, Bolero multimedya sistemini Türkçe sesli komutlarla çalıştırdım. Radyo ve ortam fonksiyonları, Bluetooth bağlantısı üzerinden telefon rehberindeki kişilerin sesli komut ile aranmasını test ettim. Fakat opsiyon listesindeki "PT3 ses kontrol özellikli Bluetooth telefon kiti" opsiyonunun işlevini bilmiyorum. Bolero multimedya sisteminde Bluetooth ile bağlı telefon üzerinden rehberdeki kişiler sesli komutla aranabiliyor. O halde, PT3 opsiyonu nasıl bir özellik ekliyor?

Saygılar,

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otomatik park sistemi defiğiniz gibi aracı bulunduğu yerden de çıkarır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk çıkan modellerde bluetooth opsiyoneldi. Ama 2014 modellerde standart oldu. O opsiyon dediğiniz şey test ettiğiniz araçta standart yani.

Çevrimdışı bulentcandan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
O zaman,  2014 Octavia'da bulunan "Park Assist 2"dir.

Park ederken direksiyon manevraları sonucu kaldırıma ön tekerleği sürtme veya vurma olabiliyor mu?  Aynı şekilde parktan otomatik çıkış verimli bir şekilde oluyor mu acaba?

İnternetten sadece otomatik parka giriş videoları gördüm, otomatik çıkış göremedim.  Kaldı ki,  ülkesine göre araçtaki bu opsiyon farklılık gösterebilir diye bu donanıma sahip siz araç sahiplerinin tecrübelerinden bilgi edinmek istiyorum.  Teşekkürler. ..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentcandan;483325
O zaman, 2014 Octavia'da bulunan "Park Assist 2"dir.

Park ederken direksiyon manevraları sonucu kaldırıma ön tekerleği sürtme veya vurma olabiliyor mu? Aynı şekilde parktan otomatik çıkış verimli bir şekilde oluyor mu acaba?

İnternetten sadece otomatik parka giriş videoları gördüm, otomatik çıkış göremedim. Kaldı ki, ülkesine göre araçtaki bu opsiyon farklılık gösterebilir diye bu donanıma sahip siz araç sahiplerinin tecrübelerinden bilgi edinmek istiyorum. Teşekkürler. ..

Octavia E-Katalog'dan alıntıdır:

"Park işlemi sırasında konfor ve yönelim kolaylığı sağlamak, park

sistemlerinin asıl amacıdır.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
Akıllı park desteği,* otomobilin herhangi bir
engele göre gerçekleştirmek üzere olduğu harekete bağlı sesli sinyaller
verir. Böylece, geri vitesteyken ön tarafta bulunan engeller için gereksiz
yere uyarı verilmez. Yine de, park etmeyi mümkün olduğunca kolay hale
getirmek istiyorsanız,
otomatik park desteği* sizin için en iyi
seçenektir. Sistem, yan yana veya arka arkaya park etmiş araçlar
arasında uygun bir park yeri seçer ve hatta arka arkaya park etmiş
araçların arasından sizi çıkarabilir. Paralel park yerinin araçtan 60 cm
daha uzun olması yeterlidir (resimde, Amundsen+ navigasyon ekranında
otomatik park desteği görüntülenmektedir)."

Bizim forumda bildiğim kadarıyla bu sisteme sahip araç yok. Türkiye'de var olanların sayısı da kaç tanedir, emin değilim açıkçası...

Bu sistemin 1. nesli benim araçta var, yani pararel park. Açıkçası 4 yılda pek de fazla kullanabildiğimi söyleyemem. Özellikle büyük şehirlerde, anayollarda pek mümkün değil bu sistemi kullanmak bence. Kullandığım zamanlarda ise oldukça iyi park ettiğini söylemeleyim. Benim başıma herhangi bir sıkıntı gelmedi sürtme vesaire, ancak olmayacak diye bir kural yok tabii ki.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2014, 16:09:12 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bulentcandan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umut111;483426
https://www.youtube.com/watch?v=EJ46ta2Rwnc gayet gzel çikiyor bence:D

Teşekkürler.  Bu videoyu görmemiştim.  Park etme sorunu olanlar için kullanışlı bir sistem.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umut111;483426
https://www.youtube.com/watch?v=EJ46ta2Rwnc gayet gzel çikiyor bence:D

Girdikten sonra, öndeki araç bilerek yanaşıyor, ona rağmen 4-5 hamlede çıkıyor vay be.

Çevrimdışı bulentcandan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lane Assist denilen şeritte kalma yardımcısı ve Adaptive Cruise Control denilen çarpışmayı engelleyen hız kontrol sistemi ve düşük hızlarda çarpışmayı engelleyen otomatik fren sistemi de mevcut fakat Türkiye'de maalesef bulunmuyor.  Acaba 2015 model için bahsettiğim sistemlerin Türkiye'ye gelebileceğine dair bilgisi olan var mıdır?

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok cok iyi bence hani arada 30 ar cm fln war.o bahsettinz ozelliklerin hepsi golfte gelmekte. Umarim bi gun octi lerdede olucak :D:D