škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plazma aldım ama...

Ziyaretçi · 46 · 16882

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
aileden sürekli eve 4. TV isteği olması ve annemin ince ekran :) istemesi üzerine gittim bi Plazma aldım demin. yarın getirecekler.

ama bütün akşam kafayı yiyecektim.

LCD mi----Plazma mı...

az çok kabaca ne oldukları hakkında fikrim vardı. benzer fiyatlarda ben hiç bi LCD den bi plazmadaki görüntüyü alamadım. hatta LCD ler küçük bi farkla daha pahalıydı.

logo yanıkları korkum vardı ama kime sorduysam artık öle bişey olmadığını falan söylediler. TV nin yıkama özelliği var izleri siliyormuş.

ulan bu LCD ler aynı ekranda aynı markada benzer özelliklerde hep daha pahalı, düşündüm ya vardır hikmeti dedim LCD alayım, ama yok arkadaş Plazma bariz 106 ekranda netlikte, pastellikte, gerek karasal gerek uydu yayınında çakıyor LCD ye.

ha şuda var, plazmaya tokadı basacak LCD makinelerde vardı ama parasıda bana tokadı basıyordu :lol:

hem PS bağlama durumuda var, Plazma daha net bariz.

bide evde 2 canavar velettini var, LCD de ekrana darbe işi yaş, ama bu Plazmada adam yumruk atıyordu teşhir ürününe hiç bişey olmuyordu.

ömürlülükten bahsettim. hiç şüphen olmasın falan dedi ama çok şüpheliydim. bi çok tükandan fikir aldım ettim derken 7 kere girip çıktığım yerden;

LG PQ200R modeli 106 ekran plazmayı aldım. ama içim rahat değil haliyle. sizlerede bir sorayım dedim forumun techno departmanı maşşaallah bizim şanzıman vitesciliğimizden ileri :kiki:

şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 22:23:55 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Hakan abi.106 ekrana kadar LCD 106 ve üstü plazma olmalı bence.Biz ailece zamzungçuyuz.pc de 22 inç LCD m var.Salondoda 102 ekran zamzung var.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun... güle güle kullan...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Hayırlı olsun abi...LCD ekranın tek farkı kendini yansıtmaması o yüzden daha güzel daha net görünüyor özellikle güneş ışınlarının odaya girdiği saatlerde LCD biraz daha üstün...Bizde yaklaşık 2-3 yıldır 86 Ekran (Yanlış olabilir belki daha büyük :D) Vestel Milenmium var hiç bir sorun yaşamadık hala da kullanıyoruz sorun çıkarcağınıda sanmıyorum...LCD kötü bir yanı hızlı geçişlerde atlama yapıyormuş gibi birşey oluyor özellikle alt yazı geçişlerinde sanırım o da ekranın hızından dolayımıdır nedir pek bilmiyorum :DPlazma ise bu konuda çook başarılı...

Tekrar Hayırlı olsun.Güle güle kullan
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 22:46:18 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun..Amma velakin...

Şahsen Plazma almazdım ben..LCD TV ler daha iyi kanımca..Teknik detaya gireyimmi :D

Alabilirsen LED al ama onlarda fahiş fiyat..Cam gibi ekran, parlaklık, ekranda belli bir süre kalan görüntünün iz yapması gibi dertler olmuyor LCD 'de..

LCD için ise Samsung bir modeli çok tutuluyor.Özellikleri dehşet.Yok satıyor resmen..Arkadaşa aldık.Çok memnun.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;42927
Hayırlı olsun..Amma velakin...

Şahsen Plazma almazdım ben..LCD TV ler daha iyi kanımca..Teknik detaya gireyimmi :D

Alabilirsen LED al ama onlarda fahiş fiyat..Cam gibi ekran, parlaklık, ekranda belli bir süre kalan görüntünün iz yapması gibi dertler olmuyor LCD 'de..

LCD için ise Samsung bir modeli çok tutuluyor.Özellikleri dehşet.Yok satıyor resmen..Arkadaşa aldık.Çok memnun.

doğru diyorsunda abi LCD ler valla net değildi Plazma kadar, ayrıca hepsi temin etti ekranda bi yanık olmayacağı konusunda inandım ne bileyim, MENU'den de ekranı yıkama olayı vardı bütün izler gidiyordu.

valla görüntüsüne hasta oldum ben Plazmanın, LCD ler bu fiyat ve bu ekran boyutlarında valla iyi değildi. her çeşit yayında ayarda falan denedim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görüntüsü yanıltmasın seni Hakan abi onları özel cdsi var sürekli ordan yayın yapıyolar cdde kaliteli olunca müşteri evdede böyle gösterir diyip alıyo.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;42932
Görüntüsü yanıltmasın seni Hakan abi onları özel cdsi var sürekli ordan yayın yapıyolar cdde kaliteli olunca müşteri evdede böyle gösterir diyip alıyo.

biliyorum canım o kadarda inek değiliz :D

yukarda dedim mesajları tam okumuyorsunuz, 90+ nesli hep böle :++:, her yayında denedim. :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;42933
biliyorum canım o kadarda inek değiliz :D

yukarda dedim mesajları tam okumuyorsunuz, 90+ nesli hep böle :++:, her yayında denedim. :)
unutmuşum :++::++::++::++::++::++:kitap okumaya okumaya bu hale geldik.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun hakan ama aldıktan sonra yazıyorsun gerçi evine henüz gelmemiş ve bir hafta içinde değiştirme hakkı hala saklıdır müşteri için ama ben anlama pek amma velakin bende gökhan gibi lcd alırdım.Bende bu yıl değil ama gelecek yıla ölmezde sağolursak lcd 106 düşünüyorum.Lcd ile değiştir derim ben ama son karar senin tabii ki.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;42935
Hayırlısı olsun hakan ama aldıktan sonra yazıyorsun gerçi evine henüz gelmemiş ve bir hafta içinde değiştirme hakkı hala saklıdır müşteri için ama ben anlama pek amma velakin bende gökhan gibi lcd alırdım.Bende bu yıl değil ama gelecek yıla ölmezde sağolursak lcd 106 düşünüyorum.Lcd ile değiştir derim ben ama son karar senin tabii ki.

valla LCD alacam diye çıktım ama Plazma ile ilgili çoğu tabu yıkıldı kafamda, amcam plazma aldı, kuzenim plazma aldı, ya vallahı LCD lerdeki (çok dikkatli bakınca) hareketlilikteki bulanıklık hiç yok plazmalarda.

görüntüler aynı, ayarlarınıda aldım oynadım hani tonga olmasın diye. Plazma bariz çok iyiydi ama dediğim gibi, değiştir diyorsun, neden LCD?

ahmettatlı

• Ziyaretçi
bildiğim kadarıyla plazmalar lcd ye göre daha çok radyasyon yayıyor ve daha çok enerji harcıyormuş  lcd ler bu yüzden daha pahalı dizel-benzin hesabı yani
ben lcd aldırttım eve

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hakancım.Keşke LG almasaydın dicem ama iş işten geçmiş :D 1 sene içerisinde 1 adet LG laptop ve 2 adet LCD TV güme gitti benim.Acayip kalitesizler.Laptopum resmen dağıldı.Aldığım LCD TV' ler bozuldu.Laptop garantiye girmiyomuş onu değiştiremedim.LCD' de 2 defa değiştirmeye rağmen aynı sorunu çıkarınca parayı geri iade ettiler ( çingar çıkardım birazcık :D ) Gidip Philips LCD aldım.Salondada Sony var.İkisindende çok çok memnunum.Ama LG ömrümü yedi :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: srcn09;42925
Hayırlı olsun abi...LCD ekranın tek farkı kendini yansıtmaması o yüzden daha güzel daha net görünüyor özellikle güneş ışınlarının odaya girdiği saatlerde LCD biraz daha üstün...Bizde yaklaşık 2-3 yıldır 86 Ekran (Yanlış olabilir belki daha büyük :D) Vestel Milenmium var hiç bir sorun yaşamadık hala da kullanıyoruz sorun çıkarcağınıda sanmıyorum...LCD kötü bir yanı hızlı geçişlerde atlama yapıyormuş gibi birşey oluyor özellikle alt yazı geçişlerinde sanırım o da ekranın hızından dolayımıdır nedir pek bilmiyorum :DPlazma ise bu konuda çook başarılı...

Tekrar Hayırlı olsun.Güle güle kullan

ya zaten plazmalar bu hertz olayında baya bi aşkın, 600 Hz benim aldığım ama LCD ler 50-100-200 çok kıralları.

gerçi karakterden kaynaklanan bişey sonuçta sistemi farklı bakalım...

kullanıcılarıda pek memnun.

http://forum.donanimhaber.com/m_31675410/mpage_2/printable.htm