škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plazma aldım ama...

Ziyaretçi · 46 · 16880

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;42939
şurayı bir oku derim

http://www.lcdplazma.info/

valla hocam izleme açısı, parlaklık, renk, tepkime süresi plazmaların daha iyiymiş bak okudum mutlu oldum :D

kullanım ömrü, yaktığı electric vs. pek kriterler arasına aldığım bişey değil. bu belki eve alınan 10 uncu TV, ben 21 yaşındayım :D ayrıca LCD lere göre ekran darbeye oldukça dayanıklı, çok önem verdim buna, kardeşlerim tam bi canavar ikilisi.

en son 82 ekran Sony almıştım normal tüplü widescreen, 4 sene önce oda...:) iyi para idi yine.

4 sene gitsinde ohoooo.... daha ne isterim. :ok:

Alıntı yapılan: crash;42940
Hayırlı olsun hakancım.Keşke LG almasaydın dicem ama iş işten geçmiş :D 1 sene içerisinde 1 adet LG laptop ve 2 adet LCD TV güme gitti benim.Acayip kalitesizler.Laptopum resmen dağıldı.Aldığım LCD TV' ler bozuldu.Laptop garantiye girmiyomuş onu değiştiremedim.LCD' de 2 defa değiştirmeye rağmen aynı sorunu çıkarınca parayı geri iade ettiler ( çingar çıkardım birazcık :D ) Gidip Philips LCD aldım.Salondada Sony var.İkisindende çok çok memnunum.Ama LG ömrümü yedi :D

neyse ya artık bu biraz Opel İnsignia olayına geçti, herkese mi böle acaba :kiki:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
adamı kötü hissettireceniz :) almış işte hepisi bir...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alınmış mal en iyisidir :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yok canım kötü şeyleri elbette yazın burda karşıX görüşler önemli, merak ettiğimden konu açtım ama valla Plazma çok netti ya :D :D :D

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
plazmanın dezavantajı projeksıyon gıbı kullanım omru vardır.Tv 24 saat ızlenecek ıse 3 yıl dayanmaz benım bıldıgım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende olsam LCD alırdım neden dersen eğer tamiri bkımı vs daha bsit ve ucuz ve yeni led sistemler plazmayı katlar denebilır hertz olarak cok iyıler bırde dıkkat edilmesı gerek ms suresı bu ne kadar dusuk olursa yenıleme o kadar hızlı olur,plazmalarda ız kalma olayı daha fazla lcd ye gore ama yenıleme hızı fazlaysa sorun yaratmaz . . Bu arada ordaki verdıklerı yayın 1080p di eve kurunca sıradan bır receiver ile bu ne ya dıyeceksn ne yaptm ben felan evdekilerin lıncıne ugrama sonra:D Bız 3 senedır lg marka 106 ekran lcd kullanıyoruz memnunuzda. . Lg hakkında hıc bır zaman kotu yazıldını gormedim istisnalar haric. . Cunku phılıps,samsung ve bilimum panellerde LG chip vardır arastırırsanız gorursunuz:)

Şimdu bunun yarına dreambox 800 HD receiver ve full server paket süper gide tavsiyemdır benden tescilli:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hotrain;42958
plazmanın dezavantajı projeksıyon gıbı kullanım omru vardır.Tv 24 saat ızlenecek ıse 3 yıl dayanmaz benım bıldıgım.

24 saat nereye izliyorum abi sadece akşamları 5-6 saat çalışır TV :) ayrıca ilk plazmalar çıktığında dönüyordu bu 20-30 bin saat geyikleri, adam 100.000 saat panel ömrü vermiş. :ok:

zaten evdeki 4 üncü TV, çocuklarınki içerde, anneminki mutfakta, benimde odamda bi Sharp var. ama şöle akşamları büyük salonumuzda film, dizi, maç vs. seyretmek kafi.

zaten yeni bi yayın sistemide geliyor Superonline 100 m/bit den sonra. bide masaüstü bilgisayar mı alsam diyorum :kiki:

Alıntı yapılan: kadir_;42959
Bende olsam LCD alırdım neden dersen eğer tamiri bkımı vs daha bsit ve ucuz ve yeni led sistemler plazmayı katlar denebilır hertz olarak cok iyıler bırde dıkkat edilmesı gerek ms suresı bu ne kadar dusuk olursa yenıleme o kadar hızlı olur,plazmalarda ız kalma olayı daha fazla lcd ye gore ama yenıleme hızı fazlaysa sorun yaratmaz . . Bu arada ordaki verdıklerı yayın 1080p di eve kurunca sıradan bır receiver ile bu ne ya dıyeceksn ne yaptm ben felan evdekilerin lıncıne ugrama sonra:D Bız 3 senedır lg marka 106 ekran lcd kullanıyoruz memnunuzda. . Lg hakkında hıc bır zaman kotu yazıldını gormedim istisnalar haric. . Cunku phılıps,samsung ve bilimum panellerde LG chip vardır arastırırsanız gorursunuz:)

Şimdu bunun yarına dreambox 800 HD receiver ve full server paket süper gide tavsiyemdır benden tescilli:D

evet dediğin doğru neredeyse çoğusuna panelleri LG üretiyor.

yeni yayın sistemine geçilsin, olmadı zaten döşetirim kafam atarsa Lig TV yi :kiki:

yav dediğim gibi ne bileyim, beğenemedim gitti bi LCD :) bunların tepkime süreleri nerdeyse yok, öle bi kavram yok, an an oluyor, LCD de bulanma yapıyor yer yer. 50-200 hertz diyo LCD ye, Plazmaya 600...

176 derece izlenme açısı vermiş... renkler çok daha manyak çıkıyor bu plazmalarda.

ama yinede LCD deniyor. demek ki var bi olayı... hem plazmaların ekranları çok daha dayanıklı dedğim gibi, LCD ye bi parmak değse bulanıyor. bunuda göz önüne aldım.

hem LCD ye PS bağladığınızda tam fiyasko plazmanın yanında. denemiştim bunu önceden.

neyse bakalım artık. 2 yıl garantisi var. sonrasıda Allah kerim yaptıysak bi hata çıkar :kiki:

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada hayırlı olsun.Evde tv sesleri karışacak gibi.tv gelince kullanım sonrası + ve - lerini yazarsan sevinirim.Hatta pc ni hdmi ile baglayıp 1080p bluray ızlemenı tavsıye ederım.Sonucta nekadar cozunurlukte odlugu pc ye baglanınca direkt belli oluyor.Ekran cozunurlugunu abartmadan bi dene derim...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
elbette denerim bi altın uçlu HDMI ile gayette güzel olacağını düşünüyorum. yazarım.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neden 3000 ya da 6000 serisi değil? He NEDEEEN???

hakanerdogan

• Ziyaretçi
biraz daha yüksekti fiyatları :)

LH 3000 dersen çözünürlüğü yüksek ama fiyatıda.

6000 ilede pek bi farkı yok sanki aldığımın.

bilemedim vallahi abi :kiki:

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Hakan, güle güle kullan, güzel bir karar vermişsin, bende 42PQ6000 almayı düşünüyordum bir ara. Bende plazmaya karşı çok soğuktum ama LG'nin yeni seri plazmalarını eski plazmalar ile karıştırmamak lazım, 180w elektrik harcıyor bu aletler maksimum, çoğu 42" lcd'den daha az yani, konstras ve tepkime olayı lcd'ye göre çok çok iyi. Ayrıca 42" lcd'de izleyeceğin yayının çok kaliteli olması lazım, hadi filmleri full hd buldun diyelim tv kanallarını izlerken hayal kırıklığına uğrarsın ama plazma öyle değil işte yayın kaynağının çözünürlüğü düşük olsa bile net bir görüntü veriyor, özellikle hareketli görüntülerde (maç vb.) lcd'ye göre çok daha akıcı bir görüntüsü var. Yani uzun lafın kısası hayırlı uğurlu olsun, bilmeden iyi bir karar vermişsin :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06navy;42969
Hayırlı olsun Hakan, güle güle kullan, güzel bir karar vermişsin, bende 42PQ6000 almayı düşünüyordum bir ara. Bende plazmaya karşı çok soğuktum ama LG'nin yeni seri plazmalarını eski plazmalar ile karıştırmamak lazım, 180w elektrik harcıyor bu aletler maksimum, çoğu 42" lcd'den daha az yani, konstras ve tepkime olayı lcd'ye göre çok çok iyi. Ayrıca 42" lcd'de izleyeceğin yayının çok kaliteli olması lazım, hadi filmleri full hd buldun diyelim tv kanallarını izlerken hayal kırıklığına uğrarsın ama plazma öyle değil işte yayın kaynağının çözünürlüğü düşük olsa bile net bir görüntü veriyor, özellikle hareketli görüntülerde (maç vb.) lcd'ye göre çok daha akıcı bir görüntüsü var. Yani uzun lafın kısası hayırlı uğurlu olsun, bilmeden iyi bir karar vermişsin :D

hoşgeldin Komutanım valla seni burda görmek mutluluk, umarım güzel geçiyordur günlerin.

ya belki biraz bilmeden belki birazda deneme yamulma ile diyeyim aradaki farkı bariz hissettim. LCD ler DVD den çizgi film oynatırken harika ama küçük ebatlarda öle gibiler sanki...

plazma 106 da maç açtım, LCD 106 da maç açtım, LCD de (çok dikkatli bakmak lazım) beyaz formalı adamlar yeşil zeminde yer değiştirirken Plazma kalitesinin çok arkasındaydı....

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;42944
adamı kötü hissettireceniz :) almış işte hepisi bir...
:ok::hanz::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com