škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

el freni çekik gitmek

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia2014

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 model otomatik vites skoda octaviamız var ben genelde p ye aldığım için el frenini kontrol etmem park halindeyken arkadaşım el frenini çekmiş bende farketmedim araba gitmedikçe ben daha fazla basıyorum iyice abandım yani yaklaşık 2 km gittikten sonra kokudan anladık ama iş işten geçmişti hemen arabayı durdurup biraz dinlendirdikden sonra eve getirdim frenlere biraz dokundukdan sonra arka lastiklerden değişik bir ses geliyor gibiydi sizce araçta ne gibi hasarlar doğmuş olabilir ve maaliyeti nedir bilen arkadaşlar aydınlatabilirmi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balataların yüzeyi parlamıştır büyük ihtimalle ses ondan yapar biraz kullanın o tabaka silinince düzelecektir büyük ihtimalle düzelmezsede 1 takım balata ile sorun hallolur tabi diskte sıkıntı yoksa

Çevrimdışı octavia2014

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kadir bey biz arabadan indikden sonra jantlarin arkasindaki diskler kipkirmiziydi ondan sonra sogudu tabi biseyi kalmadi olay 3 saat once filan oldu az once arabanin yanina indim lastiklerde hala o koku vardi babam yarin o araba ile ise gidicek birde frene hafif dokuntuktan sonra lastiklerden enteresan bir ses geliyordu eve giderken farketmistim bunuda dediginiz gibi biraz surdukten sonra gecer mi bir de expertiz denilen olayda cikarmi ve son olarak garantisine gotursek ruhsata islermi hala cok gerginim icimi rahatlatmak icin soruyorum

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diskleri müdahale etmeden soğumaya bıraktıysanız (su tutmak vb.) bişey olmaz. Ama su tuttuysanız diskler eğilir. Sizin anlattığınız durumda sadece balatayla ilgili bir problem vardır. Biraz kullanduktan sonra o ses te gider.

Çevrimdışı octavia2014

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
içim rahatladı çok teşekkürler bu gün biraz test ettim arabayı dur kalk hızlan yavaşla gibi bir sıkıntı yok o ses te yavaş yavaş kayboluyor gibi ve kesinlikle disklere su dökülmedi kendi haline bıraktım fakat olay dün akşam olmasına rağmen diskler hala kokuyor bu kokunun sebebi ne olabilir acaba yalnız dikkatimi çeken bir nokta var yakıt tüketim normalde 4-5 arası seyrederken bu gün 6.3 den aşağı inemedim ne kadar yavaş gitsemde gideyim 20 km şehirler arası bir yolda test ettim biraz kullandıkdan sonra o da normale döner diye umuyorum yakıt tüketiminin bununla bir alakası varmıdır sizce

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Geçmiş olsun, bence de bişey  olmaz.

Yazın side'de bi bayan kalkış yaptı aracıyla ama arka tekeri sürükleyerek götürüyor. Bayan 1 dakika diye bağırdım, hala gidiyor:) en son el kol durdurdum. El freni çekik dedim, bön bön bakıyor :D handbrake dedim, ha dedi indirdi :D

Bence bi arkaları söktürüp baktırın yine de, diskler ve balatalar iyiyse sorun yok aynen devam ;)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
El freni nasıl çekik gittiniz anlamadım ?? göstergede uyarı ışığı yok mu ???

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bişeycikler olmaz dostum gerilmene gerek yok Abim 2006 Ford mondeoyla evden işe 23 km el freni çekik gitmiş otobanda farketmiş arkadan dumanlar falan. Araba onun  üstüne 150000km yaptı 260000 de sattık rahat ol. Ses de kokuda bi süre sonra uçup gidiyor.

Çevrimdışı octavia2014

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok saolun içimi ferahlattığınız için

veracocha öyle bir gitti ki patiye bile oturdu kalkarken ve handbrake gibi birşeyde yazmıyordu sadece küçücük bir ünlem işareti vardı o da kör noktaya denk geliyordu

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah allah. Bizim Fabia'da bile el freni çekik 2 km gidince bağırıyordu. İlginç...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2001 Octavia da araba el freni cekikken hareket edince hemen sesli uyarmaya başlıyordu. Çok ilginç yeni modellerde olmaması.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cidden benim 1.2 fabiada bile 10 metre gitsen bangır bangır bağırıyordu araç

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı ufak detaylar yeni arabalarda yok beyler ;)

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Disklerdeki yamukluk frene basınca hissedilir bir vuruntu ve kesik kesik sesle belli olur.Diskler yamulduysa belki sonra torna edilip kurtulur büyük ihtimal değişmesi gerekir tabi balatalarda şayet böyle bir durum yoksa zamanla kullandıkça normale dönecetir.

Çevrimdışı octavia2014

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

arkadaşlar arka tekerlekteki diskler bu şekilde araba daha 4 bin km de normalmi sizce önlerde böyle bişey yok