škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mercekli Far Ampul Tipleri ve Ampül Seçimi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;484653
arkadaşlar farlar şekil olsun diye insanların canlarını riske atmayalım.. seçimlerinizi ona göre yapın.. Aldığınız ampüllere gece yakıp karşıdan bir bakın.. rahat bakabiliyorsanız kullanın.. belki siz önünüzü görürsünüz ama karşıdan gelen araçlar için tehlike oluşturmayalım..

o konuda ben de çok hassasım belki de aracımın farları mercekli olmasa bu tip bir değişikliğe hiç girmezdim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ampul mavi boyalı ise aydınlatma beklemeyin, ne kadar sarı o kadar iyi aydınlatma, fizik kuralları  ;)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;484704
Ampul mavi boyalı ise aydınlatma beklemeyin, ne kadar sarı o kadar iyi aydınlatma, fizik kuralları  ;)
Ben bir ara osram nb ublimited lere baktım. Yorumları çok iyiydi hiç kötü diyeni duymadım. Alacak oldum ama dipleri hocamın dediği gibi mavi boyalı olduğundan tereddütte kaldım.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben osram T10 Turuncu Dipsiz Park ampulu taktik sanki alev var gibi parlıyor cok dikkat çekiyor.

Birde osram h7 hyper white 5000K olandan taktım tekzen den aldim 36tl beyaz yanıyor çok güzel aydınlatıyor

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben osram T10 Turuncu Dipsiz Park ampulu taktik sanki alev var gibi parlıyor cok dikkat çekiyor.

Birde osram h7 hyper white 5000K olandan taktım tekzen den aldim 36tl beyaz yanıyor çok güzel aydınlatıyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende fabia mercekli fara beyaz ışık veren kaliteli bir ampül takmayı istiyorum. Ama arkasından gittiğimi ve karşımdan geleni kesinlikle rahatsız etmeyecek ama orjinali gibide aydınlatacak birşey olsun istiyorum. Pek anlamam çokmu şey istiyorum acaba:) Tavsiye ve tecrübesi olan varsa sevinirim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;486983
400 Kelvin kadar açmışlar rengini  :) Daha beyaz yani

H4 var

http://www.ebay.com/itm/Philips-X-treme-VISION-130-H1-H4-H7-12972XVB1-12258XV-B1-12342XV-B1-xtream-XV-/131338946448?pt=Apparel_Merchandise&var=&hash=item1e94694790&vxp=mtr

Ben aldım abi Poloya,eski %100 artırımlılar da güzeldi ama bunlar ayrı dünya. Bembeyaz yanıyor ve yağmurda falan hiç bir sorun olmuyor. Fara baktığında bembeyaz duruyor ama aydınlattığı alan sarıya kaçıyor,o olayı çözemedim :D Hele kuru havada aydınlatma gücü ve mesafesi çok iyi. Bosch Plus 90 lara göre kıyaslarsam daha iyi diyebilirim. Aşağıdaki fotoda farlar 2.kademede örneğin,

Fara bakınca renk bu, (yakından bakınca gözünü çok alıyor ama uzak mesafeden gözü rahatsız etmiyor)

Sonuç olarak beyaz ampul aydınlatmaz savı yavaş yavaş yıkılıyor sanırım :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende düşünüyorum beyaz olanından ama yağmur ve gece kullanımı merak konusu 130 philips en mantıklı si

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;487037
Ben aldım abi Poloya,eski %100 artırımlılar da güzeldi ama bunlar ayrı dünya. Bembeyaz yanıyor ve yağmurda falan hiç bir sorun olmuyor. Fara baktığında bembeyaz duruyor ama aydınlattığı alan sarıya kaçıyor,o olayı çözemedim :D Hele kuru havada aydınlatma gücü ve mesafesi çok iyi. Bosch Plus 90 lara göre kıyaslarsam daha iyi diyebilirim. Aşağıdaki fotoda farlar 2.kademede örneğin,

Fara bakınca renk bu, (yakından bakınca gözünü çok alıyor ama uzak mesafeden gözü rahatsız etmiyor)

Sonuç olarak beyaz ampul aydınlatmaz savı yavaş yavaş yıkılıyor sanırım :)
Can hocam ampulleri ebaydan mı aldın? Yoksa TRde uygun fiyatlı bir yerden mi? Aydınlatmasını çok beğendim.