škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

RApid Alanlar biz de alalım mı.En uygun hangi bayi..

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;484167
Seat toledo, peugeot 301, c-elysee, symbol, accent blue rakipleri.

Ben rapid spaceback modelinden bahsediyorum. Sedani bile olsa symbol ve accent ile ayni kefeye koymak dogru değil bence.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;484168
Benzinli ve manuel olması zorluyor aslında. Ancak fiyatlar böyleyken araç değiştiremem, zaten biliyorsun araca bayağı emek ve para da sarf ettim.

Rapid'i beğeniyorum ben; ancak B segmenti ile C segmenti arasında bir araç olarak görüyorum. B'den iyi ancak C kadar da iyi değil. Her ne kadar fiyatlar genel seviyesi zaten yüksek olsa da Rapid'in fiyatı kendi özelinde de yüksek geliyor bana. Tabii ben en dolusu için konuşuyorum...

O kadar emekten sonra degistirmek doğru olmaz tabi. Dediğin araç fiyatlarının durumu belli zaten :(

Ben spaceback modelini beğeniyorum.  Sedani hos gelmiyor bana. Fiyatları rakiplerine göre uygun görünüyor.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar segmet olayında belli standartlar olması lazım aslında ama aracın segmentini belirleyen standartlar değil üretici firma. Yani segment olayında kandırmaca çok, en önemli sebebi rakip araçların durumu ve firmanın alt ve üst modellere o aracı ezdirmek istememesi vs. Örneğin daha önce accent eram vardı C segmenti diye geçiyor tamamen yalan, şuanda rapid var B+ diye geçiyor bu da yalan.Eğer segmenti boyut,güvenlik, yakıt,teknoloji ve konfor belirlemeyecekse Allah aşkına ne belirler ?
göz var nizam, araba srürebilecek kadar zekam varsa bu farkı anlayabilirim.
Son söz, B sınıfı rapidim C sınıfı Erama 10 basar

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;484225
Ben rapid spaceback modelinden bahsediyorum. Sedani bile olsa symbol ve accent ile ayni kefeye koymak dogru değil bence.

Hangi açıdan aynı kefeye koymamak gerekli?

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son sözü egeadam Hocam söylemiş.
Aynı şekilde aracı almayı düşünen biriyim. Yıl sonu gelecek partiyi bekliyorum. Fiyatların durumunu bir inceleyelim. Fiyatta ne yapacaklar bir görelim. Kampanya olacak mı belki faizsiz kredi olanakları olabilir diye bekliyorum bende. Ancak şunu da belirteyim aracın fiyatı yine de biraz fazla. Aracı B+ olarak çıkartıyorum diyorsan iç mekanda kullanılan malzemeyi çok iyi olmayan sert plastikten kullanıyorsan insanların ağzına malzeme veriyorsan (kalitesiz, yarın öbürgün ses yapar falan vb.) yani hakikaten kaliteli bir iç mekan ve bir kaç eksik donanım sunuyorsan fiyatın biraz daha aşağıda olması gerekiyor diye düşünüyorum. Tabi burada tüm suçu firmalara da atmamak gerek devletin vergi politikası da orta da ancak şöyle bi elegance (manueli en azından) modeli 53-54 bin TL olsa harika olurdu. Çünkü ben şuan Ankara da yaşıyorum ve etrafımda bu aracı görmekte gerçekten güçlük çekiyorum. İyi güzel bir araç. insanlar neden tercih etmesin ki LİNEA alacağına gider yarı Alman olan SKODA'yı alır.

egeadam hocamın da dediği gibi emin olun pek çok C segmenti arabadan daha iyi bir iç genişliği var. Bence tek sorunu dıştan baktığınız zaman en olarak ince bir araç. Bence sadece burada hissettiriyor B segmenti olabileceğini hepsi bu yoksa gayet yeterli genişlikte ve donanımda bir araç.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
125 kilo birisi olarak yeti ve fabia dar geldiği için rapid almıştım, tabi o zaman liste fiyatı 49 tl ve faizsiz kredi imkanı vardı, eder mi etmez mi muhabbeti o zaman da vardı:)

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu muhabbeti orta sınıfta yaşayan her insan yapmaz mı hocam :)

Ayrıca aracın inceliğine ne diyorsun. Kötü duruyor mu? Hani Hatcback'te kötü durmuyor ama iş sedana gelince ince olduğu çok belli oluyor. Sizce nasıl? Nasıl yorumlarsınız bunu?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek istediğim fiyatı 10bin lira aşağıdayken de aynı durum vardı şimdi 49 a satılsa herkes alır ,çok büyük ihtimalle 2015 te vergiden dolayı zam gelecek ve en az 10bin fiyatı yükselecek bu seferde 59 ları arayacağız, tamamen algıyla ilgili :)

sedan modelin inceliği şu şekide; ölçü olarak oktavyadan 17cm kısa,10 cm dar ve yükseklikleri aynı aşağı yukarı orantısal bir ufalma var, yani görünüş olarak bir sıkıntı yok, ikisini kıyaslayınca aynı gibi görünüyor ve aerodinamik olarak da bir sorun yaşamadım gayet başarılı. Hatta park,rüzgar ve dar geçişlerde avantajlı aslında.
oktavya ile ön koltuk genişlikleri aynı gibi ama vites bölümü dar, 10 cmyi buradan artırmışlar. Diyeceğim o ki genişliği /darlığını sorun etmeyin, arabamı çok seviyorum araba olarak kesinlikle tavsiye ederim, fiyatı ise dediğim gibi...

Çevrimdışı atesvesugibi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:) yazdıklarınızı okuyunca size hak verdim. Doğru söylüyorsunuz. İndirimi güzel yapacak bir yer bulsak birde kampanya falan olsa çok iyi olacak ya... Zamlanmadan alabilirsek çok iyi olur yoksa zaten almayacağım. 2006 kasa yüksek model bir Honda civic elegance bakarım muhtemelen LPG takarım hem daha uyguna almış olurum param cebimde kalır ki para da benim değil :) kredi olacak yarısına yakını :) Rapidi alıp 10 sene binerim diyordum civic alırsam da 5 sene 7 sene sonra değiştiririm hem o zaman kademeli olarak model yükselteceğimden daha fazla nakitim olur biraz daha yeni modelini daha rahat alırım. En azından böyle avutuyorum kendimi :)

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sayın forumdaşlar ben aracı alalı 1 yıl oldu ve size deneyimlerimi paylaşayım
ben almadan önce çook araştırdım rapidi yabancı sitelerden edindiğim bilgilere göre rapidin b sınıfı olmasının nedeni bildiğimiz gibi b sınıfı araçlarda rekabet fazla fiyattan dolayı ve rapid c sınıfı özellikleri taşıdığı için diğer markaları ezmiş gibi oluyor bir diğer edindiğim bilgi ise fabia ve octavia arasında kalanlar için eğer rapid şuanda c sınıfı olarak geçseydi octavianın satış değerlerinin düşeceği düşünülüyordu edindiğm bilgiler bunlar ve araca geçecek olursak şuana kadar zerre pişmanlık duymadım gerek bagajı konforu yol tutuşu beğeniyorum ve umarım sürekli böyle gider alacak olan arkadaşlara tavsiye ediyorum ama herkes için hayırlısı olsun

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;484252
Hangi açıdan aynı kefeye koymamak gerekli?

Symbol ve accent ilgili firmaların en alt modelleri. Bu fark yeterli bence. Kullanılan malzeme kalitesi işçilik, konfor vs...

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, ben dün aldım spaceback 1.6tdı dsg elegans, bana 60.500 e mal oldu, daha önceki aracım 2010 honda city idi, compackt sedan olarak geniş bir iç hacmi vardı 4 sene kullandım, şimdi aynı iç hacime sahip olduğu ve dizel otomatik avantajı olduğu için speaceback aldım, arka koltuk mesafesi compakt sedan ile aynı bence, gayet rahat bir iç hacmi var, genelde hatchback araçların arkası dar olur ama bu tam aksine sedan genişliğinde, aracı dün 2 saat kullandım ve alışmaya çalışıyorum, daha önce hep manuel araçlarım oldu bu ilk otomatik aracım, kickdown olayına bayıldım, kendimi başka bir araçta gibi hissettiriyor, iç plastik aksamı vasat gerçekten de, 60.000tl verince daha kaliteli bir kaplama bekliyor insan, ileride gıcırdama yapması %100 garanti, hatta ilk 2-3 ay içinde bile gıcırdama olabilir, sürekli bozuk yol da olursa, bu arada bu araçlar bayiilere ay sonunda gelecekler ve fiyat listesindeki rakamdan 1000tl daha aşağı fiyat olacak, yüce oto tüm bayilere bunu resmi olarak yayınlamış, yani:62.400tl liste fiyatından 1.000tl inecek, buda 61.400tl üzerinden pazarlık yapılacak anlamına geliyor, yani 59.500-60.000tl arasına bayilerden kapış kapış gider gibi geliyor bana, belki daha aşağı fiyata alan bile olur (çok sıkı  pazarlıkla), ben acele ettiğim için bayiinin elinde son kalan showroom da duran aracı aldım, artık ne çıkarsa bahtıma, ve de bile bile 1.000tl fazlasına aldığımı biliyorum, ama şu var, 2015 te kasa değişmeyeceği için ve ötv zammı olacağı için yine en az 1.500tl karda olacağımı düşünüyorum, aracı keşfetmem 1 ayımı alacak, burada tüm izlenimlerimi paylaşacağım, teknik bir kullanıcı olduğum için yorumlarım size çok faydalı olacaktır, eğer almayı düşünüyorsanız yorumlarımı bekleyin ve ona göre karar verin, nasıl olsa daha 1ay var araçların gelmesine.

Çevrimdışı onderr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
B sedan diye tabir ettiğimiz modellerde rekabet sürekli artıyor. Bunun en büyük sebebi bu otomobillerin sunduğu avantajlar ve Türk tüketicisinin bitmek bilmeyen talebi. Skoda Rapid’de sunduğu avantajlar ile bu kulvarda ilk basamağa oynuyor. Özelikle arka cam ile açılan bagaj ve sunduğu hacim ile göz dolduruyor. Son zamanlarda özellikle trafiğin çekilmez hal aldığı büyük metropollerde otomatik şanzımanlı araç ihtiyacı giderek arttı. Model bu eksikliğini gidermek için Volkswagen modellerinden hatırladığımız DSG şanzımanı da müşterilere sundu. Başarılı vites geçişleri ve bazı kullanıcılara yarattığı sıkıntıları ile bildiğimiz bu şanzıman Rapid’de iyi iş çıkarıyor.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid'in seg.rakipleri Toledo, 301, C-elysse  Linea Accent hatta A3 Sedan. Ha ama Spaceback'in rakipleri A3 Sportback, İbiza ST, Fabia Combi dir. Ama yalnız Rapid değil, Fabia, Octavia, Superb hepsi buçuk segment. Ama segmente de pek takılmamak lazım. Fiat Linea'nın B+/C arası olduğu ifade ediliyor.

Çevrimdışı onderr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
saçmalık bence bana göre her volkswagen grubu araba bana premium gibi geliyor bizim şimdiye kadar tüm arabalarımız vw grubuydu bu yüzden çok seviyorum skodayı seatı audıyı