škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj Otomatiği Hakkında...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Ben Yaptım Siz Yapmayın...
Diyerek başlamak istiyorum. Elimde eşyalar torbalar ile bagajı sonradan kilitlemek yerine kumanda ile kilitleyerek bagajı kapatmak gibi... Akıllıca bir davranışta bulunmanın cezasını yaşadım. Bagaj motoru bozuldu. İçini açtığımda plastik bir dişlinin kırıldığını gördüm. Bu noktada ne kadar hata yaptığımı anladım. Dişliyi görünce kilitleme ile önde bulunan dişlinin ana çarkın benim bagajı çarpmam ile kırıldığını gördüm.
Neden niçin diye sorgulamayın... Kendini mekanik konusunda azıcıkta olsa bilgili sanan birinin günah çıkartmasına izin verin:))
Ben yaptım siz yapmayın...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabıa 1 de aynen bu sekılde kullanıyorum, sımdıye kadar bırsey olmadı ama artık yapmayım barı...ugrasamam arızayla falan.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Engin E.;484418
fabıa 1 de aynen bu sekılde kullanıyorum, sımdıye kadar bırsey olmadı ama artık yapmayım barı...ugrasamam arızayla falan.

Aynen, yine de dikkatli olmak lazım

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tamamen tasarim hatasi.
Ben rapidde kapilarda bunu cok kullaniyorum. Once bir kapi acikken kumandafan kilitliyorum, sonra anahrat cebe ve cocugu aliyorum koltugundan ve kapiyi kapatiyorum. Bagaj kapaginda denedimmi hic hatirlamiyorum.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;484486
Bu tamamen tasarim hatasi.
Ben rapidde kapilarda bunu cok kullaniyorum. Once bir kapi acikken kumandafan kilitliyorum, sonra anahrat cebe ve cocugu aliyorum koltugundan ve kapiyi kapatiyorum. Bagaj kapaginda denedimmi hic hatirlamiyorum.
Dediğiniz gibi ben de superbde çoğu zaman böyle yaparım. Bagaj ve kapıları ellerim doluyken anahtarla uğraşmaktansa kitleyip sonra kapatıyorum. Yapmasak mı?

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
"Bunca yıldır araç kullanırım, tecrübe sahibiyim" lafını artık kullanmak yanlış gibime geliyor, kişisel düşüncem tabiki... Doğru bildiklerimizin ya da kolayımıza gelen davranışlarımızın yanlış olduğunu görünce, üzülüyorum. Hele bir de severek kullandığım aracımın başına böyle deneyimler gelince, şöyle bir düşünüyorsunuz.
Bagaj otomatiği elektrik donanımlı küçük bir devre blogu ve ardında plastik bir dişli mekanizması. Bagaj açık kilitledik, çarklar mandalı aşağıya indirdi ve biz bagajı kapattık. Dişli benim gibi bir gün kırılacak, hata benim doğru bildiğim yanlışta...
Dediğim gibi paylaşımların her biri birbirinden değerli. Ben yaptım siz yapmayın...
Çanakkale'den Selamlar...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de çokça yaptığım birşey. Mümkün mertebe yapmayalım bari sizin bu tecrübenizden sonra.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu konuda çok tedirgin oldum ama şöyle de bir durum var. Kapılar kilitliyken sadece bagajı açıp geri kapattığımızda herhangi bir kilitleme sesi gelmiyor. Sadece dörtlüler yanıyor. O zaman bu da riskli...

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;484750
Ben bu konuda çok tedirgin oldum ama şöyle de bir durum var. Kapılar kilitliyken sadece bagajı açıp geri kapattığımızda herhangi bir kilitleme sesi gelmiyor. Sadece dörtlüler yanıyor. O zaman bu da riskli...
Anahtardan sadece bagaj kilidine basarak acmak ve sonra bagaj kapagini kaptmakta bi sorun yok. Ozellikle bu amac icin yapilmis anahtardaki bagaj acma dugmesi.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bagaj kilidi mandallı değil butonlu olduğu için kilitleyip kapatmak sorun yaratmaz çünkü kilitleyince kapılar gibi kilidin içinde çalışan bir mekanizma yok sadece butonu çalıştırmıyor

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tamir sırasında telefonum ile çektiğim fotoğrafı buraya yüklemek istediğimde çözünürlüğü düştü, kısaca yükleyemedim. Mandaldan kastettiğim içerisindeki plastik çarkların devre ve motor ile döndürülerek kapı ve araç arasındaki noktaya kilitlenmesini sağlayan uç nokta idi. Hatalı olabilirim kendimce mandal olarak yorumladım.
Kilidin içinde motor ve dişliler var. Aracın elektrik devresinden aldığı gücü, otomatik olarak algılayarak bütüne yayıyor, aracın beş noktasını kilitliyor.
Butonu hareket ettiren dişliler var, ben dişliler  vasıtası ile bagaj açıkken kapatarak butonu yada mandalı aşağı itiyorum, sonra bagajı kapatıyorum içteki dişliler kırılmış oluyor.
Kısacası ben yaşadığım tecrübeyi paylaştım.

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlk fotoğraf yükleme deneyimim oldu kusura bakmayın...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sn. Technotibet, tebrikler :ok:. Foto yüklemeyi becermişsiniz işte.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, forumlara yüklenecek büyük boyutlu fotoların uygun boyutlara (forumlar için 800x600 piksel öneriliyor) nasıl getirilebileceği hakkında fikir edinebilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=484538#post484538

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende önce kapıları kilitleyip sonra bagaj kapağını kapatıyorum. Ve bagaj kapağını kapattıktan sonra kilitleme sesi geliyor. Bilmiyorum olmamalı öyle birşey.