škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

54 Kentte Kış Lastiği Zorunlu

06FSE21 · 109 · 22766

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben artik konuyu hepten saldim. Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna aza dondu ramazan bitti ben kacar :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çivili lastik yasağına karşıyım, çivili lastik istiyorum...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;486808
Ben artik konuyu hepten saldim. Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna aza dondu ramazan bitti ben kacar :)
2 önceki mesajımda "gına geldi" derken kast ettiğim biraz da buydu. Kendi adıma bu konuda bütün bildiklerimi ve tecrübelerimi paylaştım, yeri geldi konuyla ilgili test de koydum. Bu konu başlığı altında benim özelimde üşenmeyip mesajlarımı baştan sonra okuyanlar belli bir anlam bütünlüğü içinde argümanlarımı bulabilirler. Bu saatten sonra diyecek pek birşey kalmadı artık...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son olarak buzlu zeminde kışlık, 4 mevsim ve yazlık lastiklerin frenleme ve yol tutuş kabiliyetine ışık tutan bir testi paylaşmak istiyorum:

Winter Snow Tires vs All-Season Tires vs Summer T…: http://youtu.be/L2wTg0l3_wI
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastik iyi güzelde araba kafadan küremeye başladı mı o da bir işe yaramıyor.En sonunda banada çivili lastik aldıracaklar :D

[YOUTUBE]sqWLVEE8tRE[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]p2-bX_0BzJg[/YOUTUBE]

Güzel yanlarıda yok değil yanı otobanda falan akıp gidiyor maşallah :)

[YOUTUBE]ZKjjOKZ7q04[/YOUTUBE]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir arabanin alti takiliyor kara bir de hizini alamiyorsun. Biraz da fazla abanmissin gaza saga sola cevirerek direksiyonu yuksek olan yanal surtunmeyi kullan boylr yerlerde rahat edersin ;) ama zeminde cok kotu

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
az önce haberlerde lastikle ilgili bi dernek başkanı konuşma yaptı, sadece ticarilerde zorunlu malesef dedi. Ama yakında tüm araçlarda zorunlu olacağını düşünüyorum ki olmalı da. Biliyorsunuz kar yağdığında kaportacılar bayram eder, sıra olur vs...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;486968
Kışlık lastik iyi güzelde araba kafadan küremeye başladı mı o da bir işe yaramıyor.En sonunda banada çivili lastik aldıracaklar :D

[YOUTUBE]sqWLVEE8tRE[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]p2-bX_0BzJg[/YOUTUBE]

Güzel yanlarıda yok değil yanı otobanda falan akıp gidiyor maşallah :)

[YOUTUBE]ZKjjOKZ7q04[/YOUTUBE]

Yanlız peder de deli şoförmüş kardeşim :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;487321
Kadir arabanin alti takiliyor kara bir de hizini alamiyorsun. Biraz da fazla abanmissin gaza saga sola cevirerek direksiyonu yuksek olan yanal surtunmeyi kullan boylr yerlerde rahat edersin ;) ama zeminde cok kotu

Rampanın sağı solu sıkıntı bi kaptırdık mı kara dalarız duvarın birine o yüzden çokta güvenemiyoruz her kar yağdığında küre babam küre :D

Kafadan alcak olduğundan sürekli küreme modundayız en son 2 sene önce alt karter muhafazasını koparttım geri geri gelirken arasına kar sıkışmış 2 parçaya bölündü:(

Alıntı yapılan: Esariipek;487361
Yanlız peder de deli şoförmüş kardeşim :)

Eski hızlılardan şimdi emekli spec:D :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabayi orda dusunmek istemiyorum. Onune sacdan bi huni koysak tepeyi delip tunel kazar desene :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;488246
Benim arabayi orda dusunmek istemiyorum. Onune sacdan bi huni koysak tepeyi delip tunel kazar desene :D

Aynen öyle ev biraz merkezden uzak köy gibi bi yerde kalıyoruz belediye sallamıyor pek.Hatta daha 6 ay önce belediyeye bağlandık :D Kışın o sert karlarda genelde yolları günde 1 kere temizlerler ne otobüs geçer nede minibüs bi sabah babam işe giderdi bide ekmekçi bakkala ekmek getirirdi sabahın 6 sında az araba itmedik o rampada :D :D

Artık kasmıyoruz kar yağdı mı cadde de bırakıyoruz üşenmezsek tabi :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mantikli tabi ya da kaya tuzu almak kar basladi mi serpmek lazim. Bide yazin o tepeye micir dokup uzerinden 2 silindirle gecirticeksin bebek olur bebek. Olmadi harc karip cimento dokeriz kado ekibi olarak az bucuk tecrubeliyiz biz :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;488254
Mantikli tabi ya da kaya tuzu almak kar basladi mi serpmek lazim. Bide yazin o tepeye micir dokup uzerinden 2 silindirle gecirticeksin bebek olur bebek. Olmadi harc karip cimento dokeriz kado ekibi olarak az bucuk tecrubeliyiz biz :)

Şap atılır, fayans döşenir, araç kaplanır. Müracat KaDo garaj.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;488254
Rampa zaten beton bahcenin icide dedigin gibi kalin cakil serili:) Tuz arabasini yakalarsak biraz istiyoruz onlardan sagolsunlar 3-5 kurek atiyolar :)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zorunlu kış lastiği uygulamasının ticari araçlar için geçerli olduğunu okumuştum. ama bugün bir arkadaşım ısrarla tüm araçlar için geçerli olduğunu söyledi. Hususi araçlar için de geçerli mi?