škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik basınç göstergesi hk.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten kullanma kılavuzunda da bu sisteme %100 güvenmeyin, arada kontrollerinizi yapın yazıyor :) Adamlarda iddialı değil bu konuda yani:)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;484884
Zaten kullanma kılavuzunda da bu sisteme %100 güvenmeyin, arada kontrollerinizi yapın yazıyor :) Adamlarda iddialı değil bu konuda yani:)

Olmamalıda zaten! :)

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklere nitrojen basınca da dayanıklı oluyor tavsiye ederim :) kolay kolay inmiyor öyle

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Arkadaslar sakin bildiğin saç vidası girmiş lastiğe. Bugün hallettik sorun yok çok şükür :)

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Bu arada lastik zırhı diye bi ürün var youtube ta videolarını izleyebilirsiniz yaptıran varmı yada bilgisi olan. ? Bana bi arkadas balansı bozabilir dedi ama bence canavar gibi çılgın bi ürün anlatılanin yarısını yapıyorsa parasını hakediyor bence 20 lira her çivi vida girdiğinde vermektense 1 kere 20 lira verip  2 yıl arkana bakmaman en iyisi değilmi... ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;484857
Usta bu tip durumların lastiğin kalitesi ile ilgisi varmı... ?
Bence Akif hocamın dediği gibi geliyor.Benim octi ile yeni nesil okti arasında ölçüm farklılığı var.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;484880
Sistemin çalışma prensibi lastik basıncı ölçmek olsa uyarı verirdi. Ama prensip lastik turlarını saymaya yönelik olduğu için bu şartlarda uyarı vermez.
 Kabaca Mantık: 4 lastiğin dönüş sayılarını karşılaştırıyor, biri ya da bir kaçı, belli bir mesafede diğerlerinden az ya da fazla tur atmışsa uyarı ışığı yanıyor..
:ok::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bana resimi tercüme edecek birileri var mı yada şöyle söyliyeyim yaklaşık 10 gün sonra istanbul- trabzon yolculuğum olacak lastik basıncı ne olmalı araç ta 3 kişi +bavullar? Cvplar için şimdiden teşekkürler
http://i.hizliresim.com/a5LN6d.jpg

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik ölçülerin 215/45/16 ise 2.2 bar 32 psi basınç ölçüsüne eşdeğerdir. 2.2 bar yada 32 psi olmalı. bu oranlar yeterli olur

Çevrimdışı awoc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar aracın yaklaşık beşinci ayında lastik basınç ikaz lambası yandı.... hemen ilk benzinliğe girdim ve dört tekerinde basıncının farklı olduğunu gördüm be 2.2 bar'a ayarlayıp resetleyerek yola devam ettim. sistem bence güzel bir sistem ve çalıştığını gördüm.....

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benizliklerdeki cihazlara çok fazla güvenmemenizi tavsiye ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen ben de 32 olarak ayarladım yaklaşık bir ay sonra tekrar kontrol edeyim diye havalara bakayım dedim 35 36 falan gösterdi neden olduğunu da anlayamadım

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;514375
Geçen ben de 32 olarak ayarladım yaklaşık bir ay sonra tekrar kontrol edeyim diye havalara bakayım dedim 35 36 falan gösterdi neden olduğunu da anlayamadım
1 kilometrenin üzerinde bir yol yaparak kontrol ettiyseniz, daha yüksek bir basınç değeri göstermesi gayet normal, zira lastik ısınmış oluyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;514388
1 kilometrenin üzerinde bir yol yaparak kontrol ettiyseniz, daha yüksek bir basınç değeri göstermesi gayet normal, zira lastik ısınmış oluyor.

Genelde yol yaptıktan sonra hava basıyorum eve giderken falan yani, düşük olduğunda düşük diyor ama o gün bunu anlamadım, hava sıcak olduğundan olabilir mi peki genleşme durum falan ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;514477
Genelde yol yaptıktan sonra hava basıyorum eve giderken falan yani, düşük olduğunda düşük diyor ama o gün bunu anlamadım, hava sıcak olduğundan olabilir mi peki genleşme durum falan ?
Havanın ısınmasının da etkisi vardır, yol yapınca lastiğin ısınmasınınn etkisi tabii ki daha büyüktür. Soğuk lastik basınçlarını 30 yapıp 3 kilometre kadar yol yapıp kontrol ederseniz 32-33 cıvarı çıktığını görebilirsiniz.