škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İç aydınlatma lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nuh_52

• Favorit lx.1994.48.000 km
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Favorit lx aracımın iç aydınlatma lambası kontak kapandıgı an sönüyor. Normalde direk enerji bağlantısı olması lazım. Kırmızı renkli enerji kablosu nereye bağlı bilen varmı ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontagi sokun. Orda gorursunuz zaten sonradan mudahale edilmis olani. Biraz elektrik bilginiz varsa deneyerek bulabilirsiniz ;)

Çevrimdışı Nuh_52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lamba girişinde 3 kablo bağlı. Kırmızı enerji sarı kapı swiçleri siyah şasi. Kırmızı enerji kablosu sigorta panosunamı bağlı yoksa direk kontağamı  ya da nereden geçer bilginiz varmı ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Guzel soru. Bilmiyorum malesef ama arabanin orjinalinde kontaga bagli degil. Bu yuzden kontagi soktugunuzde sonradan mudahale edilmis kabloyu gorebilirsiniz diye dusunmekteyim.

Muhtemelen kirmizi kabloyu (ya da kabloyu uzatirken ne renk kablo bagladilarsa) kontaga uzatmislardir sonra sigortaya gidiyordur. Orjinalinde direk sigortadan gelmesi lazim

Çevrimdışı Nuh_52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın ilk sahibiyiz. Bir iki seneye kadar kapı açıldığı an yanıyordu. Sigorta ile ilgili bikaç kez ustaya gittik. Sanırım sigorta kaynaklı. Kontak hiç müdehale görmedim eminim.
Kablonun geçtiği yerdeki merakım teybe direk enerji geliyor. Koparıp ona bağlamak kısa yoldan:o

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nuh_52;485067
Aracın ilk sahibiyiz. Bir iki seneye kadar kapı açıldığı an yanıyordu. Sigorta ile ilgili bikaç kez ustaya gittik. Sanırım sigorta kaynaklı. Kontak hiç müdehale görmedim eminim.

Kablonun geçtiği yerdeki merakım teybe direk enerji geliyor. Koparıp ona bağlamak kısa yoldan:o

Kendi kendine kontaga baglanmasi gercekten komik bir durum. Biyerden sase aliyodur ya da alamiyodur muhtemelen. İs karisti oto elektrikci baksin. Satarkende haber verirseniz sevinirim :)

Çevrimdışı Nuh_52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Buralarda bu arabanın elektriğinden anlayanını bulamadım(Ordu). Buna benzer bir durum atan bir sigortayı değiştirdim teyp bir anda kontağa bağlandı. Elektrikçi sorunu direk aküye bağlayarak çözdü. Belki bir bilen bulurum olmadı farklı dükkan bakacağım artık:) @DDŞ! İlgine teşekkür ederim :)