škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lovato marka lpgli 2008

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oncelikle herkese hayırlı günler diliyorum.yaklasik 1 ay once 2008 model octavia aldim aracimda lpg mevcut.beniwm sıkıntım şu araçla 1. 2. Viteste sehir içi giderken örneğin biraz ilerliyorum devir 2000 ve üstüne cikiyorum gazi bırakıyorum hersey normal ancak 1000 ile 2000 devir arasi gaza basip biraktigimda arabada biraz ileri geri vuruntu yani silkeleme oluyor gaza yuklendigimde veya normal bastigimda cekoste bir problem yok sadece basıp biraktigimda kompresorde yapıyor bogaz kelebegi temizliği yapildi kelebege disardan hava alimi yok yani contasi değişti ateslemeyle alakali bi durum yok diye dusunuyorum cunku bujiler değişti cekistede problem yok sadece kompresorde fazla ileri geri yapiyor en son bilgisayara baglattigimda lambda yani.oksijen sensörü calismiyor yakit zengin uyarisi vardi. Bu vuruntu yani ileti geri yapma bu sensorden kaynaklanabilr mi yoksa problemi baska yerde mi aramaloyim not:benzinde cok fazla hissedilmiyor simdiden alakaniz için teşekkür ediyorum

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hosgeldiniz, iyi bi LPG ustası baktımı araca, bakmadıysa Sanayideki Savas ustayla bi test sürüsüne çık istersen.

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Doğrudur savaş uatayla baktık bi sıkıntı yok dedi ancak benim anlayamadigim gazi birakinca kompresorde yapması ve her zaman değil bazen yapıyor

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı aracın LPG lisini kullanan arkadaslardan benzer bi durumla karsılasmıs olan var ise yardımcı olacaklardır bir süre sonra,

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler dedigim sadexe ayağımı gazdan xekonce biraz irilme oluyo ileri geri

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araçta mpı motor ve lovato lpg li. lovato mpı motorla gayet uyumlu senelerdir kullanıyorum.
 sorunuza gelince;
 gazdan ayağınızı çekince araç rölantiye düşmeye çalışıyor ama henüz verdiğiniz gazı da yakmaya çalışıyor. hani çocuk doymuşta sen bi kaşık daha yesin diye ağzına tıkıyorsun ya çocukta rölantiye geçecek ama ağzındakini de biterecek. işte tam bu aralıkta olan bi olay sanırım. her zaman yapmadığından ustada tam tespit yapamamış. bilgisayar kontrolünde de çıkmıyor. siz aracın lpg bakımlarını düzenli yaptırın, gaz aldığınız yere dikkat edin her zaman katkılı lpg denilen gazdan almayın. ve hemen ayağınızı gazdan çekeceğiniz durumlar öncesi gereksiz gaza yüklenmeyin.

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cigo6141;484969
Oncelikle herkese hayırlı günler diliyorum.yaklasik 1 ay once 2008 model octavia aldim aracimda lpg mevcut.beniwm sıkıntım şu araçla 1. 2. Viteste sehir içi giderken örneğin biraz ilerliyorum devir 2000 ve üstüne cikiyorum gazi bırakıyorum hersey normal ancak 1000 ile 2000 devir arasi gaza basip biraktigimda arabada biraz ileri geri vuruntu yani silkeleme oluyor gaza yuklendigimde veya normal bastigimda cekoste bir problem yok sadece basıp biraktigimda kompresorde yapıyor bogaz kelebegi temizliği yapildi kelebege disardan hava alimi yok yani contasi değişti ateslemeyle alakali bi durum yok diye dusunuyorum cunku bujiler değişti cekistede problem yok sadece kompresorde fazla ileri geri yapiyor en son bilgisayara baglattigimda lambda yani.oksijen sensörü calismiyor yakit zengin uyarisi vardi. Bu vuruntu yani ileti geri yapma bu sensorden kaynaklanabilr mi yoksa problemi baska yerde mi aramaloyim not:benzinde cok fazla hissedilmiyor simdiden alakaniz için teşekkür ediyorum

Aynı durum benim 2001 model fabia elegance aracımda da mevcut motor ve şanzuman kulakları ile alt takımdaki bir çok parça değişti ama yine de bu bahsettiğiniz beşik gibi sallantı bitmedi bir türlü. gaza dokunduğunuzda ve ayağınızı gazdan çektiğinizde yapıyor tam olarak ve bütün viteslerde yapıyor sadece alt viteslerde daha belirginken 3.,4. ve 5. viteslerde çok az hissediliyor bende daha bir çözümünü bulamadım. :mad: Benim araçta takılı olan Lpg`nin markası da Atiker.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benzinde yapıyorsa sensör v.b. den kaynaklanıyor denilebilir.
Tamirci ya da servisten yardım alınız.

Benzinde yapmıyorsa, sorun LPG den kaynaklanıyordur, bu durumda ustanızın çözmesi gerekir.
Çözemiyorsa Ustanızı değiştirin..

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam peki bu duzensizlik lambda yani oksijen sensörü nden kaynaklanir mi çünkü sensör bozuk ve bu sensör bildiim kadariyla ecu ya yeterli hava yakit karisiminiayarlamasi  icin bilgi gönderiyor

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;485001
Aynı sorun benzinde yapıyorsa sensör v.b. den kaynaklanıyor denilebilir.
Tamirci ya da servisten yardım alınız.

Benzinde yapmıyorsa, sorun LPG den kaynaklanıyordur, bu durumda ustanızın çözmesi gerekir.
Çözemiyorsa Ustanızı değiştirin..

Evet Akif Hocam aynı durum benzinde de sözkonusu benim aracımda ama hangi sensör buna sebep olabilir sizce ben sırf bu sebepten aracı satma noktasında geldim diyebilirim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sensör arızası bu duruma sebep olur, en yakın serviste arızanın neden olduğu sensörü öğrenip, fiyatı uygun değilse dışarıda değiştirebilirsiniz..
Bosch Car Service ler de bu konuda yardımcı olabilecek donanıma sahipler..

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet haklısınız servisler ateş pahası olduğu için oradan öğrenip dışarıda güvenilir bir yere yaptırmak daha mantıklı ilginiz için de ayrıca teşekkür ederim Akif Hocam :)

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim octavia aracımdada vardı aynısından lpg  takıldıgında. gazdan ayagını cektiginizde tekrar gaz verdginizde küt diye gaz veriyordu. lpg beyni yani lpg regülatoru olan parca. metal yuvarlak olan borular giris cıkıs yapan.ordan basıncı tam ayarlıyamıyordu sanırım. degistikten sonra sorun cozuldu