škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sürekli devreye giren fan !

erturqo · 22 · 10036

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 3 hafta önce Octavia Combi 4x4 manuel alarak ben de aranıza katıldım. 1200 km'e kadar bir sorun yoktu ancak 1 haftadır araç her çalıştığında motor ister soğuk ister sıcak olsun gürültülü bir şekilde fan devreye giriyor. Hem araç çalışırken hem stop ettiğimde de uzun süre devreden çıkmıyor. Fan devredeyken devir 1000'e yükseliyor. Bu Forumdan biraz araştırdım, Dizel Partikül Filtresi devreye girince aynı reaksiyonu verirmiş araç, ancak DFP nin devreye girdiğini belirten bir ışık yanması gerekirmiş. Bende o ışık yanmıyor ve bu kadar sık devreye girmesi canımı sıktı. Aracı otoparka koydum, serçeye biniyorum:) İlçede olduğum için servise henüz gidemedim, gitsem de sizin tecrübeleriniz ve fikirleriniz benim için değerli.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok Akif Hocam, aynı durum bende de var, devir saati 1000 e çıkıyor, en az 10 dk. çalışması gerekiyor, hiçbir uyarı ışığı yanmıyor. Bir süre sonra bakalit yanığı gibi bir koku geliyor ve sonra herşey normale dönüyor. Totalden yakıt aldığımda yapmıyordu. Shell den her yakıt alışımda en az 1 kere yapıyor...

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hocam klima kapali. Hava kirliligi yok. Simurgson sizinki ne zaman kac kmdeyken yapmaya basladi?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DPF faaliyeti bu...normal.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fan yönlendirmesi cam buğu çözmedeyse otomatik klimayı açar. Motor soğukken fan başka türlü çalışmaz. DPF şüpheleniyorsanız 3500-4000 devirde 10-15dk. Müsait bir yolda kullanın. Tekrar yapacak mı? Daha da Fanın çalıştığından eminseniz teknik bir sorun var demektir. Servise göstermekte yarar var..

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugu cozme veya herhangibirsey devrede degil. Zaten aracin icerisine uflenen bi hava yok. DFPnin boyle cok devreye girmesi pek normal gelmedi bana. Ayrica yuksek devir 75km/saat 10dklik surusu de denedim.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erturqo;485601
Yok hocam klima kapali. Hava kirliligi yok. Simurgson sizinki ne zaman kac kmdeyken yapmaya basladi?

Ocak 2014 te teslim aldım ben aracı, ilk aydan itibaren yapmaya başladı. Konuyla ilgili forumdan dolayı bilgi sahibi olduğum için endişelenmedim ama gecenin bir yarısında evin önüne gelip 15 dk arabayı beklediğim oluyor.

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgi sahibi oldum derken DPFyi mi kasdediyorsunuz yoksa her aracta oluyor diye mi iciniz rahatladi?

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet DPF konusu için konuşuyorum Erhan Bey. Konuyu şimdi hatırlamıyorum ama daha önce karşılaşmış arkadaşlar detaylıca anlatmışlardı. Her aracı bilmiyorum, şirkette Fluence 105 HP lik DCİ kullanıyorum onda hiç böyle bir şey olmuyor.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2014, 21:26:58 Gönderen: simurgson »

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla çok sık kısa mesafelerde kullanıyorsanız dpf  o kadar çok devreye girer .Anladığım kadarıyla ilçedesiniz motor tam ısınmadan gideceğiniz yere ulaşıyorsunuz bu yüzden motor tam ısınıp temizliğini yapamadığı için sık devreye giriyor. Yine bildiğim kadarıyla 600 derecede pislikleri yakıyor,hata dpf çalışırken kuru ot gibi tutuşacak yerlere park etmeyin diye okumuştum.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimkindede bu olay birkaç kez oldu hele birkeresinde bayaa bir sürdü paniklemiştim,

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arac euro4 normalde dpf euro5 gibi degil. Bende de devreye girdi. Arac yaklasik 3 yildir bende birkez oldu ve surekli shellden alirim mazotu

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim. Icim simdilik rahatladi. Gelismeleri yazacagim. 1haftadir binmiyordum araca.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı problem bende de var. Arabam 1.6 TDİ DSG Elegance 3500 km'de. Yakıtı sürekli aynı SHELL istasyonundan alıyorum. Bende aslında tedirginim.