škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Halojen Ampul Bilgi Paylaşımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar eminim bi-xenonlu araçlar hariç çoğunuz yeri geldiğinde aracınızın standart aydınlatmasından şikayetçi olmuşsunuzdur. Piyasada bu ihtiyacı karşılamak amacıyla profesyonel markaların performans ürünleri olduğu gibi (Osram Night Breaker serisi), görsellik açısından tatmin edici  xenon görünümlü ürünler de (Philips blue vision-extreme vision) mevcut. Siz de eğer kullandıysanız bu tür far ampulleri hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız nacizane forumda eksik olduğunu düşündüğüm güzel bir başlık olur.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BOSCH plus90 güzel performans veriyor, xenon görünümü yok ama yağışta, kışın harika.
OSRAM Nightbreaker beyaz ışığından dolayı kuru gecelerde güzel ama yağışta zayıf biraz...
OSRAM allseason da sarımsı rengiyle Bosch Plus90 a yakın performans veriyor.
GARİP AMA GERÇEK; 2005 model arabamın standart kısa halogenleri hâla (9 yıl) çalışıyor, uzun ömürde ''PHILIPS'' diyorum, modeli ise belli değil, birşey yazmıyor.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 08:47:21 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Uzun far H7 Bosch Plus90
Kısa far Philips Xtreme Vision

Yıllardır kullanıyorum, H7 far ampulü olarak şiddetle öneririm ikisinden birini.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nette xtreme visionların beyaz oldukları yazıyor doğru mu peki?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kucless;485722
Nette xtreme visionların beyaz oldukları yazıyor doğru mu peki?

Orijinal standart ampul kadar sarı değil, ama beyaz ışık veren bir ampul değil. Halojende beyaz ışık aydınlatmıyor zaten ;)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;485711
Uzun far H7 Bosch Plus90
Kısa far Philips Xtreme Vision

Yıllardır kullanıyorum, H7 far ampulü olarak şiddetle öneririm ikisinden birini.
ben dede aynı kombinasyon var irfan hocam.yalnız ben yazın Philips blue vision-extreme vision modeli bi deneyeceğim...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kısa farlar için xtreme vision 130 aldım, kendim değiştirebilirmiyim acaba video vs varmıdır ?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
xtreme vision 130 un H3 ü yokmuş!!!Bana lazım olan yani...:(
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır sepette bekletiyorum xtreme vision'u bende bu konuyu bayağı bi araştırdım ve philispde karar kıldım

fabialife

• Ziyaretçi
x-treme vision %100 olanından kullandım, mükemmel bir performansı vardı.
sürekli far açık yaklaşık bir yıl kullandım.
sonunda bir tanesi fazla sellektör yapmaktan patlayınca bir de daha ucuz olan General Electric'in performans ampulünü denemek için alıp taktım.
sözde %120 fazla ışık yazmasına rağmen x-treme visiondaki performans yok.
130 olanı daha performanslıdır mutlaka ancak unutmamak lazım bu tür ampüllerin ömrü genelde 1 yıl civarında.

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar buradaki usta (diyorlar) Osram bulamayınca dükkanda Narva diye bi marka vardı anlattı yağladı balladı taktı, diğer 10tl ye aldığım Osram'a göre oldukça kısa ve karanlık. Belki bu markanın da iyi özellikte olanı vardır ama, benim arabaya takılan çok çok kötü. Bilginiz olsun.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bana ağırlıklı olarak şehir içi kullanım için uzun ömürlü ve kaliteli h7 ampül önerirmisiniz?. İki defadır ampül değiştiriyorum, gebzedeki parçacılar en sonunda bana arabayı sattıracaklar, iyice arabadan soğumaya başladım.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Irfan bey aracinizin fotografini paylasabilirmisiniz acaba bi fikir vermesi amaciyla philipsn sitesinde white vision die bi modeli var aciklamalarda daha iyi gibi aracima hangisini takicagima karar veremedim