škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Kasıldığında Arkadan Gelen "Gıcırtı" Sesi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabada yeni bir ses sorunu ile karşı karşıyayım bir süredir...

Çapraz vaziyette bir yükseltiye çıkarken ya da yükseltiden inerken, yani karoser her kasıldığında/burkulduğunda yukarı arka taraftan bir "gıcrtı" sesi geliyor. Yürüyenle ilgili bir sorun olmadığına eminim. İç mekandan geliyor ses, ama arka kapıdan da değil gibi. Buna benzer bir sorun yaşayan oldu mu?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka koltukların üst bağlantı demirlerinden geliyordur büyük ihyimalle.Koltukları tekrardan yerine oturtur geçmezse demirlere bez bant sararak sorunu çözebilirsiniz

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın üşenmezsem bir servise gideceğim bakalım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;485927

Bi bitmedi orjinalciliğin yetkili servisçiliğin abi seninde kurtul şu emekli baba modundan KaDo garaj gibi gençlerin önünü aç :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı "yetkili servis bakımlı" diye satacağım ya:)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi genelde bindiğim tüm araçlarda oluyor böyle bir ses. Benim Poloda çok oluyor,her sabah garajdan çıakrken arabanın çok kasıldığı bir nokta var,orada o sesi duymamak için kulaklarımı tıkıyorum. Kapı fitillerinden geliyor bu ses,silikon sprey sıkınca 3 hafta ses gelmiyor..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;485968
Abi genelde bindiğim tüm araçlarda oluyor böyle bir ses. Benim Poloda çok oluyor,her sabah garajdan çıakrken arabanın çok kasıldığı bir nokta var,orada o sesi duymamak için kulaklarımı tıkıyorum. Kapı fitillerinden geliyor bu ses,silikon sprey sıkınca 3 hafta ses gelmiyor..

Eğer dediğin gibiyse hiç takmam kafaya Can. Periyodik olarak fısfıslar geçerim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;485979
Eğer dediğin gibiyse hiç takmam kafaya Can. Periyodik olarak fısfıslar geçerim.

Würthün silikon spreyini al abi,özellikle tüylü olan fitillere bol bol sık,bagaj fitilleri dahil. Ayrıca birde bagaj kapağını açıp şöyle sağa sola hafif kastır,o bahsettiğin sesi duyarsan menteşeleri gresle. Gökçenin Fabiada menteşeler sık sık ses yapıyor,yağlayınca geçiyor..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;485984
Würthün silikon spreyini al abi,özellikle tüylü olan fitillere bol bol sık,bagaj fitilleri dahil. Ayrıca birde bagaj kapağını açıp şöyle sağa sola hafif kastır,o bahsettiğin sesi duyarsan menteşeleri gresle. Gökçenin Fabiada menteşeler sık sık ses yapıyor,yağlayınca geçiyor..

Bendeki spreyin miyadı dolmuştur, yenisini alayım bari. Ama dedim ya Can senin dediğin gibiyse canıma minnet.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;485995
Bendeki spreyin miyadı dolmuştur, yenisini alayım bari. Ama dedim ya Can senin dediğin gibiyse canıma minnet.

Umarım öyledir abi,başka bir yerden ses geliyorsa sesten ziyade o sesi bulamamak insanı çıldırtıyor çünkü..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;485961
Arabayı "yetkili servis bakımlı" diye satacağım ya:)

Etkili servis bakimli diye satsan abi?:)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;485927
Serviste sesin geldiği şartları oluşturamayacaklar ve sesi bulamayacaklar. Sonra da "bişey yok" diyecekler gibime geliyor. :)

Çevrimdışı -halid-

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim de aracım da 10 günlük. 1.6 TDI DSG Elegance. Araba kalkarken çok hafif bir gıcırtı sesi geliyor. Frenden ayağımı kaldırıyorum hafifce yürüyor ayağımı frene hafifçe dokundurunca bir gıcırtı sesi geliyor ve beni rahatsız etmeye başladı. Dikkat etmezsen duymuyorsun... Ses ön taraftan geliyor sanki

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;486017
Serviste sesin geldiği şartları oluşturamayacaklar ve sesi bulamayacaklar. Sonra da "bişey yok" diyecekler gibime geliyor. :)
Yok Selçuk direkt geldi ses vallahi:) Arka koltukla şöyle bir oynadı usta, ses gitti. Ben yetinmedim tabii; Can'ın tavsiyeleri doğrultusunda fitil mitil ne varsa spreyle dedim. Şimdilik sorun geçti gibi.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;486260
Yok Selçuk direkt geldi ses vallahi:) Arka koltukla şöyle bir oynadı usta, ses gitti. Ben yetinmedim tabii; Can'ın tavsiyeleri doğrultusunda fitil mitil ne varsa spreyle dedim. Şimdilik sorun geçti gibi.
Geçmiş olsun o zaman[emoji4]