škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 octavia yol bilgisayarı hakkında yardım

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alp f.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
değerli arkadaşlar aranıza A7 tdi elegance dsg ile katıldım. araç henüz çok yeni. fakat aracın yol bilgisayarını henüz çozümleyemedim. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. sorunlarım şunlar:
1-yol bilgisayarındaki ort. yakıt tüketimini nasıl sıfırlayacam. ekran göstergesinin alt tarafında bulunan harici 0.0 SET tuşuna basınca yol bilgisayarı sıfırlanmıyor malesef. ort tüketim nasıl sıfırlanıyor. bir de bu 0.0 SET tuşu ne işe yarıyor
2-aracı ilk aldığımda yol bilgisayarındaki ort. yakıt tüketimi değeri aracı her çalıştırdığımda yeniden hesaplanmaya başlanıyordu. fakat nasıl olduysa anlamadım bi yerden sonra ort. yakıt tüketimi artık değişmemeye başladı.
3-bolero ekrandan car düğmesine basınca 3  tane yakıt tüketim ekranı var. yakıt aldıktan sonra, uzun süreli ve başlangıçtan itibaren diye. araç şu an 280 km de olmasına rağmen uzun süreli ve başlangıçtan itibaren ekranlarındaki km verisi aynı.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
set tuşu km sıfırlar başlangıç ve yakıt aldıktan sonraki ölçümleri direksiyondaki ayar düğmesine uzun basarak sıfırlıyorum

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uzun süreli ölçümü silmeyi denemedim ama mutlaka aynı yerdendir ayrıca set tuşu na uzun süreli basınca akü durumunu gösterdiğini bu akşam bir videoda gördüm yarın deneyecem  olmazsa gizli özelliktir o zaman açtıracam

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyondaki dönen toplar ayrıca üstüne basıldığında ok basılı tutuldulunda set işlevi görmektedir bu mantıkla düşünürseniz daha rahat çözümlersiniz. Yeni nesil mqb platformlu araçlarda 3 tane hafıza bulunur başlangıçtan/yakıt aldıktan/en baştan şeklindedir başlangıçtan aracı stop ettikten 2 saat içerisinde çalıştırmazsanız sıfırlanır ve son olarak foruma direk konu açmadan geçmiş konuları biraz karıştırırsanız aradığınız çoğu şeyi bulacaksınız. İyi forumlar.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araç 3 ölçümü ayrı ayrı yapar 1 uzun süreli,2 yakıt alımı itibariyle 3 baçlangıç itibariyle

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dot ekranda tüketim kısmını aç anlık olanı değil. Direksiyon daki değişim tuşunun üstüne her bastığında ayrı tüketimi gösterir sıfırlamak için hangi tüketimi sıfırlamak istiyorsan ona gel ve direksiyondaki değişim tuşuna uzun süreli bas

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben cevaplamaya çalışırken esarippek arkadaşımız anlatmış

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu tekrar hortlatacam ama yeni başlık açmamak adına buraya yazıyorum.

Bu Bolero ekranda gösterilen. Başlangıçtan İtibaren / Uzun Süreli / Yakıt Aldıktan Sonra  Kısımları ile ilgili bi kaç şey sormak istiyorum.

1)@esariipek nickli Emin Bey'in dediği gibi aracı söndürdükten 2 saat sonra felan Başlangıçtan İtibaren kısmı sıfırlanıyor. Bu kısmı kendim nasıl sıfırlayabilirim. (Yukarıyı okudum ama tam anlayamadım)
2) Radyo kapalıyken '' CAR '' tuşuna basınca bu veriler bolero ekrana gelmiyor. Ekranda Saat gözüküyor. Bu verilerin takibini yapmak için radyoyu açıp sesini tamamen kısmak zorunda kalıyorum. Bunun başka bir yolu var mı ?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1) yol bilgisayarında ort tüketime gelin. Sonra yukarı aşağı yapmanızı sağlayan direksiyondaki yön topuna basılı tutun sıfırlanır.
2)başka yolu yok

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;507639
1) yol bilgisayarında ort tüketime gelin. Sonra yukarı aşağı yapmanızı sağlayan direksiyondaki yön topuna basılı tutun sıfırlanır.
2)başka yolu yok

Teşekkür ederim, şimdi deneyeceğim :)

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yol bilgisayarında ortalama Tüketime gelip, basılı tutunca sıfırlıyor. Teşekkürler tekrar.
İstemeden Uzun süreliyide sıfırladım , yapacak arkdaslar sol alt kosede neyi sıfırladıgına dıkkat etsin :(
http://hizliresim.com/N5zYEk

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki Agalar bu konfor tüketicileri ekrani nedir? Benim arabada aktif değil de...