škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 optimal (2012) Nasıl?

Adar65 · 39 · 13369

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
araç durunca ve kontak anahtarı çıkarılınca otomatik devre dışı kalır kilit ve kapılar dışarıdan açılabilir. ama yolculara daima açıktır kapılar... arka kapıları içeriden de açılmasın derseniz kapıyı açıp damak yerinde anahtar sokup çevirelecek bir yer var oradan yapabilirsiniz ama aracın düğmeye basarak bunu yapamazsınız. kodlama ile yapılabilir ancak

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat gecer;488660
araç durunca ve kontak anahtarı çıkarılınca otomatik devre dışı kalır kilit ve kapılar dışarıdan açılabilir. ama yolculara daima açıktır kapılar... arka kapıları içeriden de açılmasın derseniz kapıyı açıp damak yerinde anahtar sokup çevirelecek bir yer var oradan yapabilirsiniz ama aracın düğmeye basarak bunu yapamazsınız. kodlama ile yapılabilir ancak

kodlamadan kastınız, serviste yazılımla mı açılması?

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
murat gecer;488549]bende de aynı dert vardı fakat lovato OBD II taktırdım. çok memnunum. şu an şehir içi 20 krş. civarı. tavsiye ederim. performansta da en ufak bir düşüklük yok

bendne lpg düşünüyorum... fakat lovato biraz tuzlu gibi.. ( size kaça mal oldu) acaba atiker taktırsam nasıl olur?

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat gecer;488549
bende de aynı dert vardı fakat lovato OBD II taktırdım. çok memnunum. şu an şehir içi 20 krş. civarı. tavsiye ederim. performansta da en ufak bir düşüklük yok.

arıza ışığı vs. yaktımı. Birde nerde taktırdınız ve maliyet ne oldu :D

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;488764
arıza ışığı vs. yaktımı. Birde nerde taktırdınız ve maliyet ne oldu :D

arıza ışığı hiç yanmadı.
konya özben oto da taktırdım
lovato OBD II + atiker simit depo her şey dahil 1700 TL

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adar65;488697
murat gecer;488549]bende de aynı dert vardı fakat lovato OBD II taktırdım. çok memnunum. şu an şehir içi 20 krş. civarı. tavsiye ederim. performansta da en ufak bir düşüklük yok

bendne lpg düşünüyorum... fakat lovato biraz tuzlu gibi.. ( size kaça mal oldu) acaba atiker taktırsam nasıl olur?

atiker de iyi oda olur fakat yakıta pek etkisi yok. 900 tl ye kadar takıyorlar atikeri. hatta yan isimleri var atikerin onlar daha da düşük.

lovato bambaşka... benzinde biner gibi binersin. performansta hiç etkilemiyor. önceden çok dikkatli kullanıdığım halde 0,35 ,0,45 krş arası idi. şimdi deli gibi kullanıyorum. 0,21 krş geçmiyor... şehir içi tabi.

simit depo dahil 1700 tl oldu.

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
büyük hevesle aldığım, fabia dan yakıt yüzünden soğudum... 40 krş a yakın yakıyor... lpg siz olmaz gibi.. son çıkan atikerlerden memnun olanların sayısı baya fazla.. 600-700 lira için değer mi?

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aradaki fiyat farki cok. ben 900 tlye atikeri taktirdigimda digerleri 1500 den basliyordu. ayrica arastirma sirasinda bir serviste bilgi alirken x marka kullanicisinin lpg enjekroru bozulmus.degisim icin servis 750 tl istemis. adam derdini anlatti. usta 650 ye kaput altindaki herseyi atikerle degistirip 2yil garanti verecegini soyledi.bunu da dusunun. garanti bitince ne olacak....

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adar65;488968
büyük hevesle aldığım, fabia dan yakıt yüzünden soğudum... 40 krş a yakın yakıyor... lpg siz olmaz gibi.. son çıkan atikerlerden memnun olanların sayısı baya fazla.. 600-700 lira için değer mi?

Güzel söylüyorsunuz da arabanızın özellklerinde yakıt tüketimi net olarak yazıyor zaten...
64 lük htp bile şehiriçi 7,4 tüketim vaadediyor, bunu 8 e yuvarlarsak litresi 5 liradan km de 45 kuruş şehiriçi tüketimi yapar ki sizin araba 1.4 ve 1 silindiri fazla...Kullanım tarzınız sert se lpg de işe yaramaz, en az 25 kuruş yine garanti...dizelden başka çıkar yol görünmez size bu durumda...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dızelde bıle sehırıcı 6lt nın altına dusecegını sanmam

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca 1. 4 aracımla lpg de yaklasık 27 lt ıle sehırıcı rahat 330 km sehırdısı 400 km goruyorum. Bu bence cok ıyı bır rakam.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adar65;488968

yanlız fabia değil tüm benzinli araçlar için geçerli TÜPSÜZ ASLA  OLMAZ...
benim çevremde de var atiker takılı fabialar onlarda gayet memnun. ben lovatoyu tercih ettim. seçim sizin...

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım 1.2 ve 3 silindir..  nerdeyse bir 1.6 araç kadar yakıyor...8 lt bu kadr küçük motor için fazla geldi..

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3 silindir fabia için atiker kit taktırsam, performansta düşüş olur mu?

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
performans düşüşü her araçta ve motorda olur. yaptığım araştırmalara dayanarak şunu söyleyebilirim. lpgnin araç performansına düşürdüğü ve motoruna zarar verdiği doğrudur. nedeni ise yakıt kalitesinin lpg de düşük olduğudur. şu an en iyi benzin 97 oktan. en iyi lpg ise 85 oktan kalitesinde. siz 12 oktan düşük kalitede yakıtla aynı performansı ve sağlığı bekleyemezsiniz. doğuda görev yaptığım zamanlarda maalesef kaçak, kalitesiz yakıtlar ortalıkta cirit atıyordu. bilmeden birkaç kez aracıma kalitesiz benzin almışım. ve araçta hemen kendini gösteriyor. sürekli kalitesiz benzin kullanıp(bilerek) aracı bozulanlar çok olurdu. eğer hız yapan biriyseniz aracınıza lpg taktırmayın. yakıtı da dert etmeyin. yok ben sakin kullanırım aracı üzmem, derseniz taktırın. o zaman da performans kaybını dert etmeyin. umarım açıklayıcı olmuşumdur.