škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 optimal (2012) Nasıl?

Adar65 · 39 · 13372

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adar65;489054
3 silindir fabia için atiker kit taktırsam, performansta düşüş olur mu?

sirali sistem araçlarda performans düşüklüğü olmaz. Eğer böyle durum varsa bu düzeltile bilir yani sisteme bağlanip tüp enjektörlerin daha fazla gaz akişi vermesi sağlanir.

Bunu kendiniz de test edebilirsiniz

benzinde 90 km hizla giderken ayağinizi kipirdatmadan ayni hizda
ilerlerken  tüpe geçin en ufak bir düşüş olmamasi gerekir.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adar65;489053
benim aracım 1.2 ve 3 silindir..  nerdeyse bir 1.6 araç kadar yakıyor...8 lt bu kadr küçük motor için fazla geldi..

1.6 benzinli araca benzinde binemezsiniz garanti veririm size... ,50 krş üzerinde yakar ki bu kullanıma göre artar.

kimileri gazı kuru yakıt olduğunu var pistonların zarar gördüğünü iddia eder. bu yanlıştır. yanma odasına gelen hava-benzin veya hava-gaz fark etmez. bir miktar zarar verir çünkü içerde ki sıcaklık 2000 C lere yaklaşır. bir anda soğuyup bir anda aşırı ısınan madde elbette bir süre sonra aşınır...

motoru , pistonu ve diğer parçaları asıl koruyan yağdır. tam sentetik bir yağ kullanılırsa aracı ve bakımları zamanın da , tam yapılırsa tüplü veya benzinli fark etmez uzun yıllar kafa ağrıtmaz.

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu hafta içinde lavoto veya landirenzo taktıracam...lpg ye uzak biri olduğumdan, internetten  baktığım kadarıyla bunların çeşitleri var.. yok  obd yok fast,... bulunduğum yerde ne yazık ki o kadarda kalifiye usta yok.. aynı zamanda güvenilir usta da yok... özellikle lavoto için hangi sistemi önerirsiniz..

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adar65;489325
bu hafta içinde lavoto veya landirenzo taktıracam...lpg ye uzak biri olduğumdan, internetten  baktığım kadarıyla bunların çeşitleri var.. yok  obd yok fast,... bulunduğum yerde ne yazık ki o kadarda kalifiye usta yok.. aynı zamanda güvenilir usta da yok... özellikle lavoto için hangi sistemi önerirsiniz..

lovatonun veya diğer markalar olsun kataloğundan fabia II için obd II isteyin. size fazlasıyla yeterli olacaktır. gold veya daha üst seviye cihazlar hem pahalı hemde israf olacaktır...

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2011 model 1,4 fabiama atiker obd li kit istedim. adana distribütörü gerek yok hocam. paran fazlaysa bilmem dedi. ve herhangibir durumda söküp obdli set takacam dedi. 1,5 yıl oldu allaha şükür sorun yok. servis hizmetinin iyi olduğu bir kit taktırın bence.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
OBD li olunca ne fark ediyor??? Ya da fast olunca?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sanıyorum sistemlerin hepsi fast diye adlandırılıyor. obd ise arıza ışığı yaktırmıyor. ama o da farklı motor serileri için üretilmiş. cruze, aveo, opel astra turbo, insignia gibi farklı motor kullanan araçlar için. bizimkiler standart yılların motoru..

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
OBD II de fazladan kablo beyine gidiyor ve anlık olarak gaz pedalının durumuna, ortam sıcaklık veya soğukluğuna göre pistona zengin karışımı çok hızlı bir şekilde sunuyor.

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sonunda aracıma lovato taktırdım, özellikle ses konusunda çok hoşuma gitti... çekişinde de şimdilik problem yok .. ilerisi içinde inş.. problem yaşamam.. yardımlarınız için teşekkürler...