škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kaliper kapağı

kcan · 16 · 5878

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kaliperler için kapak almayı düşünüyorum, daha önce tecrübesi olanlar önerirlermi ve nereden temin edebilirim.

cevaplar için teşekkür ederim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gereksiz. sonradan takildigi cok belli. kaliperler daha cok isinir. balata tozlari kolay tahliye edilmiyor. bazilari cok kalitesiz ve kirilip dokuluyor

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üst kat komşumla beraber 1.6 TDİ DSG Elegance aldık. O kaliper kapağı taktırdı fakat hiç memnun değil. Plastik olanlarda renk solması, aleminyum olanlarda boya atması oluyor. Silikonla yapıştırınca çıkartırsan pis duruyor. Hiç bulaşma bence. Evet güzel duruyor ama artık bir çok araba hepsiburada'dan 25 liraya alıp taktırıyor. Çok sıradanlaştı.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kapakların rengi atıyor , onun yerine sprey kaliper boyası var ondan kullanın.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yolda giderken çıkacağı tutar, janta falan sıkışır, iş açar başınıza, basit araba aksesuarı artık o...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah muhafaza dandrik olanlar çok ısınınca alev alabiliyor. Ayrıca kötü duruyor. Ben hala ısınamadım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5₺ spreyin kutusu alin boyayin. Ben arabanin renginde boyaadim mesela arabanin boyasiyla

Çevrimdışı g-rider

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben golf 6 aracımda 1.5 sene kullandım öncelikle dikkat etmeniz gereken kaliper ile jantın arasında kalan mesafe. eğer yeteri kadar yer yoksa jant dönerken kapağı aşındırabiliyor. montajını vida ile yaptığım için benim aracımda çıkma düşme gibi sorunlar oluşmadı hatta hiçbir sorun oluşmadı diyebilirim sadece kışlık lastiklerimi 15lik kullandığım için kışın çıkarmak zorunda kalıyodum o kadar dandikleri de var kalitelileri de alacaksanız iyi araştırın derim

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar, aslında eskiden hoşuma gitmezdi, nedense bu arabamda yakışır diye düşünmüştüm fakat madem olumsuz yanları var almayalım, elimde halihazırda ısıya dayanıklı boya var olmazsa onla ufak bir efekt denemesi yaparım, cevaplarınız için teşekkür ederim

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;486608
5₺ spreyin kutusu alin boyayin. Ben arabanin renginde boyaadim mesela arabanin boyasiyla

Doğukan hangi marka boyayı önerirsin ? benim araç siyah .Kırmızı ya fosfor yeşil düşünüyorum

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;513682
Doğukan hangi marka boyayı önerirsin ? benim araç siyah .Kırmızı ya fosfor yeşil düşünüyorum

Valla millet isiya dayanikli boya falan kullaniyo da ben hic umursamiyorum. Daha yandigini ya da dokuldugunu gormedim :)

Fosfor yesil bi focusa yaptim onu bildigimiz sanayideki boyacida bastirmistik. Kirmizi yapicaksaniz da akcalo marka spery boya her yerde var hic bulamazsaniz yapi marketlerde var ;)

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;513683
Valla millet isiya dayanikli boya falan kullaniyo da ben hic umursamiyorum. Daha yandigini ya da dokuldugunu gormedim :)

Fosfor yesil bi focusa yaptim onu bildigimiz sanayideki boyacida bastirmistik. Kirmizi yapicaksaniz da akcalo marka spery boya her yerde var hic bulamazsaniz yapi marketlerde var ;)

Araç boyasıyla boyadığını yazmışsın. Onu bulmak yada yapmak zor mudur? Akçalı yeterli olur mu?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;513743
Araç boyasıyla boyadığını yazmışsın. Onu bulmak yada yapmak zor mudur? Akçalı yeterli olur mu?

Oto sanayideki boya satan hazirlayan dukkanlar var orda istediginiz rengi tupe bastirabilirsiniz.

Akcali da yeterli olacaktir. Cok muhim birsey degil yani sicakta tutusmayacak herhangi birseyle boyayin gitsin ;)

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;513744
Oto sanayideki boya satan hazirlayan dukkanlar var orda istediginiz rengi tupe bastirabilirsiniz.

Akcali da yeterli olacaktir. Cok muhim birsey degil yani sicakta tutusmayacak herhangi birseyle boyayin gitsin ;)

Öncesinde birşey yapıyor musun peki temizlik için ? Mesela balatalarınetrafının temizliği balata spreyi kullanmak v.s gibi:confused:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balata spreyi olabilir tiner ya da alkolle temizlik olabilir ;)