škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Böyle giderse arabamı satacağım.

mygokhan · 115 · 28379

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;43713
yazdıkların mantıklıda insan yine güvenemiyo lpgye.Ankarada bir çok otobüs lpg li yokuşta tıkanıp kalıyolar.Ikaruslar bile daha iyi gidiyo lpglilerden:D

Öyle basit bir şey değil tanklar çok sağlam ve ani sıkışmada gazı dışarı bırakıyor seni koruyor yani örnek test:

http://www.2a-lpg.com/index.php?ind=gallery&op=foto_show&ida=410

Kaç bara dayanıyor kaç mm lik sacı var onun bizde senin gibi düşünüyoduk patlar havaya uçarız gaz kaçırır felan diye ama işin ustası yaparsa sorun olmuyor kaçak olsa bile adamlar montajdan sonra dedektörler tek tek test ediyor her tarafını basit bişey değil bu çünkü senin güvenliğin önemli..

Olduki araba kapıda patladı yandı lpg den gene umrumuzda olmaz kaskoya işli çatır çatır öder parasını önemli olan güvenmek ve işi yapanın gerçekten usta olması..

Bizim taktırdığımız firma..

http://www.uceloto.com/

Biz atiker istemiyorduk önceden adam 3.18 de kullanıyorum memnunum şöyledir böyledir diye anlattı bize verim vermedi atiker gözümüzün önünde söküp kiti çöpe attı sıfırdan milano marka montaj yapıldı adam malının arkasında yani birazda güvenmek lazım..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: SEAHAWK;43697
Koyu yazılan bölüme aynen katılmakla beraber; elde ettiğiniz tüketim değerlerinde bir noktada sorun olduğunu düşünüyorum.:) 1.4 TDI'ın şehir içinde 8 litre yaktığı koşullarda 1.2 HTP LPG ile 7 litre tüketim elde etmek pek mümkün değil.:) Yani kabaca; Fabia 1.2 HTP'nin 7 litre tükettiği yerde (ki bu benzinde 5.5-6 litreye denk gelir) 1.4 TDI rahatlıkla 4 küsür - 5 litrelik bir tüketim elde eder.

Eğer hesabınızı buna göre yaptıysanız tekrar gözden geçirmenizi öneririm.:) (bence ölçümlerin yapıldığı şartlar arasında çok büyük fark var)

Şöyle, tabi ev-iş arasında yapmıyorum karşılaştırmayı. Ev-Baba evi arası 5.5 km. 1.2 HTP ile gidiş geliş ortalama 8-9 litre/100 km lpg yakıyordum. 1.4 TDI ile kemiksiz 8 litre yakıyordum. Bundan eminim çünkü bana da ters gelmişti. 7 litre değerini Ankara şehir içi için ayrıca verdim ki 1.2 HTP 9 litre yakar mı demesin kimse diye.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki Kadir bu uzun vadede lpg motoru yıpratmıyormu?ayrıca ben 2000 model 2000cc ford focus ile geçen yıl rampada yardırdık ve onu rampada 160 km hızla solladım onda lovato marka lpg var ve o 140 km de kaldı.demem o ki lpg kesinlikle hızda performans kaybı oluyor.bunun uzun vadede motoru da yıpratmaması mümkün değil.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her zaman LPG kuru bir yakıt gibi gelmiştir bana vede motoru kuru bırakacakmış gibi gelir..:)

Öte yandan ne corsa 1.3 CDTI nede VGT li bir dizelde gözüm var :) Hani bu motorlar vw grupta olsa idi tamamda..Yeni Corsanın 1.3 CDTI iyi güzel hoş az yakıyorda pek dengesiz bir araç.Özellikle 175-70-14 jant'a sahip en baz versiyonu.O lastiklerle ile pek güvensiz geliyor bana..Her yerinden özellikle B sütunundan gelen gacırdı sesleri sinir bozucu..

LPG işi arada aklıma yatar gibi olurkende çevremdekilerin "sen zaten kullanmıyon ne diye LPG taktırıyon!" cümleleri beni bu bağlamda düşüncelere itiyor.İlker hocamın güzel anlatımı ile LPG 'ye yaklaşımım artsada fazla ileriye gidemiyor..En azından şu an için.. Dizelde performans düşüklüğünü hiç düşünmüyorum.Aksine şirketteki dizel araçları kullana kullana dizele olan sempatim arttı.Özellikle multijet motor.2000 devirden aşağısı kağnıdan farksız olan motor, 2000 devirde şahlanıyor.4500-5000 devre kadar soluğu pek gitmiyor.Mesela peugeot partner düz turbosuz motorda 4500 den sonra bariz güç kaybını hissedebiliyordum.Hemde gaz pedalına az basayım az yaksın gibi dert pek olmuyor.1400 kg ağırlığına sahip bir araçta şehir içi yüklü-yüksüz 800 km menzile ulaşılabiliyor.Ve genelde kullanım hep redline oluyor :) Şaşıyorum bu motor 117.000 km boyunca nasıl olduda turbo arızası vermedi..:) Fiat'a b.k atıyoruz ama inanın motoru çok sağlam..Bir kere enjektör temizlendi.Yine bas gaza devam..Açıkçası masraf olarak benzinli motordan pekte farkı yok..Bakımlarına ben götürüyorum.Özellikle merakımdan dolayı işi gücü bırakıp o işle uğraşıyorum :) Extra masrafını pek görmedim.Kaldıki o kadar hor kullanmaya rağmen..Bir kere debriyaj değişti.2 kere balata, bir kere 1 takım lastik..Yakıtı koy sür eşşeği :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;43777
Her zaman LPG kuru bir yakıt gibi gelmiştir bana vede motoru kuru bırakacakmış gibi gelir..:)

Öte yandan ne corsa 1.3 CDTI nede VGT li bir dizelde gözüm var :) Hani bu motorlar vw grupta olsa idi tamamda..Yeni Corsanın 1.3 CDTI iyi güzel hoş az yakıyorda pek dengesiz bir araç.Özellikle 175-70-14 jant'a sahip en baz versiyonu.O lastiklerle ile pek güvensiz geliyor bana..Her yerinden özellikle B sütunundan gelen gacırdı sesleri sinir bozucu..

LPG işi arada aklıma yatar gibi olurkende çevremdekilerin "sen zaten kullanmıyon ne diye LPG taktırıyon!" cümleleri beni bu bağlamda düşüncelere itiyor.İlker hocamın güzel anlatımı ile LPG 'ye yaklaşımım artsada fazla ileriye gidemiyor..En azından şu an için.. Dizelde performans düşüklüğünü hiç düşünmüyorum.Aksine şirketteki dizel araçları kullana kullana dizele olan sempatim arttı.Özellikle multijet motor.2000 devirden aşağısı kağnıdan farksız olan motor, 2000 devirde şahlanıyor.4500-5000 devre kadar soluğu pek gitmiyor.Mesela peugeot partner düz turbosuz motorda 4500 den sonra bariz güç kaybını hissedebiliyordum.Hemde gaz pedalına az basayım az yaksın gibi dert pek olmuyor.1400 kg ağırlığına sahip bir araçta şehir içi yüklü-yüksüz 800 km menzile ulaşılabiliyor.Ve genelde kullanım hep redline oluyor :) Şaşıyorum bu motor 117.000 km boyunca nasıl olduda turbo arızası vermedi..:) Fiat'a b.k atıyoruz ama inanın motoru çok sağlam..Bir kere enjektör temizlendi.Yine bas gaza devam..Açıkçası masraf olarak benzinli motordan pekte farkı yok..Bakımlarına ben götürüyorum.Özellikle merakımdan dolayı işi gücü bırakıp o işle uğraşıyorum :) Extra masrafını pek görmedim.Kaldıki o kadar hor kullanmaya rağmen..Bir kere debriyaj değişti.2 kere balata, bir kere 1 takım lastik..Yakıtı koy sür eşşeği :hanz:
her zaman demişimdir ticaretse doblo gerisi yalan.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ha bu arada belirteyim..Geçenlerde aldığım 50 TL lik yakıt ile sırf şehir içi..180 km yapmış bulunuyorum..

100 km 'de 8.2 lt
kuruş hesabı olarakta  0.270 TL

Şehir içi olarak çok kötü değil aslında..benzin çok pahalı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 motora göre çok ama araç ağır dı değil mi? :( Zira Corsa B 1.2 6.5 lt üstüne biraz gazlayarak çıkartılabiliyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;43829
1.2 motora göre çok ama araç ağır dı değil mi? :( Zira Corsa B 1.2 6.5 lt üstüne biraz gazlayarak çıkartılabiliyor.

Araç ağır ve yüksek..Tüketim normal ama bana fazla :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan'ım aynı sıkıntı bendede var.lpg y esıcak bakmıyorum ş içindede sık kullanan biri değilim.zaten ş .dışında elimizden geldiğince tasarrufa yöneliyoruz.
ama böyle giderse benzin 4 tl yi bulacak.o zaman piskolojik baskı ve sıkıntı lar daha fazla olacak.
zaten arabalarımız fazla yakmıyor bunu ılk aldıgımdan itibaren söylüyorum ama benzin pahalı güzel ülkemde.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
V8 alacam benzinde binecem.

ayda 100 km anca binebilirim, babalar gibi ekonomi size :D :D

daha geçen 45 bin geldi diye yağını değiştim bugün 46.100 lerde :D az yakıyo diye biniyoz yine aynı yola çıkıyo.

okula falan arabayla gitmiyorum ha! (gerçi sticker yok ondan ama :lol:) öle geçen seneki gibi değil. mazotda ucuz bişi değil.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önümüzdeki ay ya yay alıcam yada LPG işini düşünücem :D Yay alırsam belki tüketime etkisi olur :D  Buluşmaya belki yaylı gelirim :)

Bozkurt LPG bayiliği almış.Gidip danışayım bakalım ne diyecekler..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yav Gökhan abi alalı kaç ay oldu kaç bin bindin bi söleyebilcen mi sana zahmet, LPG diyonda merank ettim?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;43843
yav Gökhan abi alalı kaç ay oldu kaç bin bindin bi söleyebilcen mi sana zahmet, LPG diyonda merank ettim?

5000 km'de aldım..Şu an 19.790 km'de..

Tamam çok gezmiyorum olabilirim ama bunu hep benzinin pahalılığı ile alakalı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP