škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Böyle giderse arabamı satacağım.

mygokhan · 115 · 28386

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aylık nerden baksan 150 tl yine gider
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;43845
kaç ayda 5000 km oldu ama?

mayıs 2008 'de aldım, hesap et işte.. 5000-19780 =
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;43847
mayıs 2008 'de aldım, hesap et işte.. 5000-19780 =

abi 17 ayda 5000 km. şaka gibi olur LPG.

asla diyorum... sana benzin 5 TL olsa çok koymaz. ayda 300 km bile değil. hani bende az biniciyim ama, sen hiç binicisin bu koşullarda. LPG ye binlerce lira verecen.

zaten 17 ayda verdiğin benzin parası 1250 TL dir km de 0.25 kuruş yaksan... hiç bişey. farktan parasını çıkarman asır sürer :lol:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17 ayda 14.780 km Hakancım..5000 km 'de aldım.şimdiki km 19.780.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;43849
17 ayda 14.780 km Hakancım..5000 km 'de aldım.şimdiki km 19.780.

heee. hhımmmm.

valla yinede çok değil tam sınırda falan yani LPG için gerek var mı bilmiyom. değişicem falan diyosan, zarar edersin LPG den ama 4-5 sene daha binerim diyosan, yarayabilir.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;43851
heee. hhımmmm.

valla yinede çok değil tam sınırda falan yani LPG için gerek var mı bilmiyom. değişicem falan diyosan, zarar edersin LPG den ama 4-5 sene daha binerim diyosan, yarayabilir.

Paramız yeterse SuperB ama o da şimdi zor , düğünden sonra inşallah :D Yani çok uzun yıllar bizimle :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzindeki zam cidden farkettiriyor kendini.Benim arabada 50 TL benzinle 180 km gidiyor tamamı şehiriçi.Benimde canımı sıkmaya başladı bu benzin zamları.Ama işte yılda 10.000 km anca yapıyoruz.Dizele değermi değmezmi bilemiyorum.Benzinli iyidir hoştur ama zam üstüne zam gelince insan biyerden sonra bunalmaya başlıyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;43876
Hakan ne içtin sen bu akşam kardeşim? :kiki:

niye bunu özelden sormuyon ki popeye the sailorman'im :hanz::hanz::hanz:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Niye soriim kiii? :D :hanz: Herkes bir birini tanısın argadaşhım :kiki:

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En iyisi hibrit motorlar aslinda ama bizde yayginlasmasi lazim.bildigim su an satilan 2 model var. Honda civic ve toyota pyrus.pyrus gercekten guzel amerikada kuzenim kullanirken gormustum bayada konforlu.ama bizde sistem daha baslarda oturmasi en az 5 yili alir.satilan bu iki aractada vergi cok yuksek.su an en iyi secim dizel gibi gorunuyor
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;43842
Önümüzdeki ay ya yay alıcam yada LPG işini düşünücem :D Yay alırsam belki tüketime etkisi olur :D Buluşmaya belki yaylı gelirim :)

Bozkurt LPG bayiliği almış.Gidip danışayım bakalım ne diyecekler..

Abi yaklaşık ayda 900 km gibi bir değer çıkıyor yaptığın km ye göre lpg kiti hadi olsun 1750 tl buda sana bence minimum 80-90 kr km de az yaktıracak hadi biz 100 diyelim ona..

Benzinle gidersen (900km) ayda 243 tl yakıcaksın gazda ise 153 tl yakıcaksın 90 tl kâr elde etmiş oluyorsun ayda bunu  24 aya vurursak 2160 tl yapar 410 tl kar kalır sana sen bide az yakıyo diye daha fazla gezersin aylık ortalaman 1200 lere çıkar bunla beraber kar oranıda artık bir zamandan sonra altını çiziyorum arabanın parası çıkmaya başlayacaktır ki o zaman roomiyi daha çok seviceksin.. :)

Kendi arabamızında hesabını yapayım farkı görün benzin işi yalan bana göre:D

130 binde takıldı şu an 180 binde 50 bindir lpg var..

ş.içi benzinde 320-350 arasında yakıyordu gazda ise 180 en fazla 220 kr arasında bir yakıtı var

50 bin üzerinden hesap yaparsak benzinde 17,500 tl yakıyor (350kr baz alınarak)

gazda ise 50 binde 11 bin tl yakmış olacak arada 6500 tl var bunun 1400 tl si lpg kiti diyelim hadi 600 tl de benzin parası gitmiş olsun 4500 tl kar arabanın parası burda çıkıyor daha çok km yapılırsa dahada fazla çıkar oldu ki senin araban daha genç daha fazla km yapmamış uzun vadede kullanırsan roomi sana bedavaya gelebilir yada yarı parasını ödemiş gibi olursun :)

Ne demişler alın verin ekonomiye can verin:D:D:D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben Fabia'da 70 bin km'de 7000 TL gibi bi tasarruf yaptım kabaca. Yani arabanın değerinin yarısı kadar.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;43712
Bu sene uzun yol verilerimiz 5 kişi silme cama kadar dolu bagaj eğer yardıray allah ner verdiyse 180-200 gidersen 180 kr yakıyor biraz gazdan çektinmi 120-130 olarak 160 kr yakıyor geldiki sende gökhan abi ekonomi adamısın 90-100 arası gitsen bu araba rahat 140-150 kr yakar şimdi dizel mi mantıklı benzinli mi?Onun verdiği zevkte cabası tabi...

"Yakılan yakıta ödenen para" dediğimizde LPG'nin dizelden üstün olmasını zor görüyorum. Zira dizelde minimuma kasarsanız rekor oğlu rekor kırılabiliyor. 2200'de sabitle, 5 litre anlık tüketimle efendi efendi tırman hafif rampaları.:D:D

Ha; normal kullanımda çok fark olmayacığına hemfikirim.

Hatta ve hatta sırf dizelin sesiyle falan uğraşmamak adına bile LPG tercih edilebilir.:ok: Hatta iyi, kaliteli bir LPG uygulaması olduğundan emin olsam şahsi tercihim sizinki gibi LPG'lik bir 1.8 T falan olurdu.:ok:

Alıntı yapılan: turker;43760
Şöyle, tabi ev-iş arasında yapmıyorum karşılaştırmayı. Ev-Baba evi arası 5.5 km. 1.2 HTP ile gidiş geliş ortalama 8-9 litre/100 km lpg yakıyordum. 1.4 TDI ile kemiksiz 8 litre yakıyordum. Bundan eminim çünkü bana da ters gelmişti. 7 litre değerini Ankara şehir içi için ayrıca verdim ki 1.2 HTP 9 litre yakar mı demesin kimse diye.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;43765
3-5 km lik seyahatler asla kıstas olamaz zaten.

O zaman olayı tamamen kısa mesafede demir döküm TDI'ımızın daha geç ısınmasına bağlıyoruz.:hanz:

Alıntı yapılan: hakanerdogan;43840
V8 alacam benzinde binecem.

ayda 100 km anca binebilirim, babalar gibi ekonomi size :D :D

daha geçen 45 bin geldi diye yağını değiştim bugün 46.100 lerde :D az yakıyo diye biniyoz yine aynı yola çıkıyo.

okula falan arabayla gitmiyorum ha! (gerçi sticker yok ondan ama :lol:) öle geçen seneki gibi değil. mazotda ucuz bişi değil.

Sen yardır yardır, ibreye 200'ü öptür, ondan sonra "ekonomik değil artık" diye sızlan.:huh::hanz::hanz:

Ne hikmetse son günlerde 3 küsür litrelerle yol yaptığının haberlerini almıyoruz; ekonomiyi falan pek takmıyorsun kanımca.:hanz:

Alıntı yapılan: selchuk;43922
En iyisi hibrit motorlar aslinda ama bizde yayginlasmasi lazim.bildigim su an satilan 2 model var. Honda civic ve toyota pyrus.pyrus gercekten guzel amerikada kuzenim kullanirken gormustum bayada konforlu.ama bizde sistem daha baslarda oturmasi en az 5 yili alir.satilan bu iki aractada vergi cok yuksek.su an en iyi secim dizel gibi gorunuyor

Dergilerde hybrid modellerin ekonomi açısından beklendiği kadar başarılı olmadığı belirtilmişti. Amaç sadece ekonomi ise (yani çevrecilik öncelikli hedef değilse) LPG ve dizel hala en önemli 2 alternatif sanırım.:)
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2009, 23:19:24 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
he ya ekonomi falan kalmadı bıraktım temelli bi dönüş yapayım :)