škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçlarımızın Esrarengiz Hareketlerini Paylaşıyoruz

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz eğlence birazda farklı bi konu olsun istedim.Herkes aracında başına gelen anlam veremediği ilginç olayları paylaşsın bakalım :)

İlk ben başlayayım.Babamın sürekli dert yandığı benim başıma gelmeyen esrarengiz dörtlülerin arada bir kendiliğinden devreye girme sorunu.Babam sırf bu durum yüzünden düğmeyi değiştirdi ama nedense benim hiç başıma gelmedi anlam vermiş değilim :D

Sabahları geri geri gelirken arkadan gelen ince bi gıcırdama sesi.Bunuda çözemedim el freni telinden disklerden kaliperine kadar elden geçirdik sol arkadaki o sesi bi gideremedik o da bizimle beraber mutlu mesut yaşıyor artık duymamazlıktan geliyorum :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cruze'u ilk aldığımızdan beri gelen bi subaru boxer sesi var 1000-1200 devir arasında geliyor :) servise gösterdiğimizde normal dediler daha sonra 15.000 bakımına götürdüğümde ısrarım üzerine dikkat ettiler ve klima kanallarının biyere deydiğini farkettiler levyeylen kanırtmak suretiylen arasını açtılar :) bariz oranda kesildi ama 30.000 oldu olacak araba yine gelmeye başladı bakımda yine bi levye yiyecek gibi :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kafasına göre bazen kontağı kapattığım an biiiip diye bir uyarı sesi geliyor,ama ne bir uyarı lambası ne bir belirti,hiç bir şey yok,sadece araçtaki diğer uyarı sesleriyle ilgisi olmayan cırtlak bir bip sesi :D Servis çözemedi,ben hiç çözemedim :D

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
A5 octide kapi switchlerinden dolayı yolda seyir halindeyken kapi kilitlerini acip kapatip radyonun sesini kisip uyari sesi veren ama uyari cikarmayan sacma sapan bi durum vardi :D

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
babamin radyosunun cekmemesi olayi. araba 2011 astra classic sedan hatta servise de gostermis tamam yaptik demislerdi hala ayni. bazen cok guzel cekiyor bazende hic cekmiyor

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen sabah kontağı çevirip çalışır durumdayken 3 yada 5 saniye  kadar sonra iç aydınlatmalarım sanki beni selamlarcasına yavaştan full yanıp tekrar gecikmeli kararıverdi, şaşırtıcı geldi ama hoşumada gitmedi değil hani :)
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Cam tavanın içindeki perdeyi açık bırakıyorum  ama ne zaman arabaya binsem perde otomatikman kapanmış oluyor  ve acayip hoşuma gidiyor.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2014, 20:25:45 Gönderen: skoda2 »

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;486612
Biraz eğlence birazda farklı bi konu olsun istedim.Herkes aracında başına gelen anlam veremediği ilginç olayları paylaşsın bakalım :)

İlk ben başlayayım.Babamın sürekli dert yandığı benim başıma gelmeyen esrarengiz dörtlülerin arada bir kendiliğinden devreye girme sorunu.Babam sırf bu durum yüzünden düğmeyi değiştirdi ama nedense benim hiç başıma gelmedi anlam vermiş değilim :D

Sabahları geri geri gelirken arkadan gelen ince bi gıcırdama sesi.Bunuda çözemedim el freni telinden disklerden kaliperine kadar elden geçirdik sol arkadaki o sesi bi gideremedik o da bizimle beraber mutlu mesut yaşıyor artık duymamazlıktan geliyorum :)

Sabah duyulan ses için hiç fren balata değişimi yaptınız mı?

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;486744
Geçen sabah kontağı çevirip çalışır durumdayken 3 yada 5 saniye  kadar sonra iç aydınlatmalarım sanki beni selamlarcasına yavaştan full yanıp tekrar gecikmeli kararıverdi, şaşırtıcı geldi ama hoşumada gitmedi değil hani :)

Akü selam veriyor

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Durup dururken yakıt göstergesi yavaşca düşüp yakıt ışığı yandı, 10 kmlik bir mesafede yakıt bir diş arttı ve ışık söndü. Sonra yakıt biraz daha arttı. Araba yakıt üretiyor galiba dedim. :D 35 bin km de 1 kez yaptı bunu. Şamandırayı elimize aldık diye korkuttu ama bir sıkıntı yok şimdilik. :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: etms;486757
Durup dururken yakıt göstergesi yavaşca düşüp yakıt ışığı yandı, 10 kmlik bir mesafede yakıt bir diş arttı ve ışık söndü. Sonra yakıt biraz daha arttı. Araba yakıt üretiyor galiba dedim. :D 35 bin km de 1 kez yaptı bunu. Şamandırayı elimize aldık diye korkuttu ama bir sıkıntı yok şimdilik. :)

Seninki gene 1 defa yapmış kardeşim benim arkadaşımın passatı sakin kullanınca menzilin arttığı gibi yakıt ibresi yerinden kalkıyo dediğin gibi ışık söndüğü oluyo ve sürekli oluyo :)

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;486769
Seninki gene 1 defa yapmış kardeşim benim arkadaşımın passatı sakin kullanınca menzilin arttığı gibi yakıt ibresi yerinden kalkıyo dediğin gibi ışık söndüğü oluyo ve sürekli oluyo :)
Benim surekli olan bisey degil. İsik yanmadan bikac saat once arabanin arkasini dik bir yokusa sokarak manevra yapmistim. Daha sonra da kontagi kapatmistim. Geri gelip yola ciktim yarim saat kadar sonra bu tepkiyi aldim. Ona bagliyorum acikcasi. Ama tepkiyi niye gec verdi onu bilmiyorum. :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;486769

Okuldan yardira yardira geliyorum passatla, eve geldigimde benzin isigi yaniyo. Sabahina ceyrek depo benzinle uyaniyorum :D Bu olay oldukca sık oluyo. Arabada ne kadar benzin var tahmin edemiyorum. Ozellikle parca parca alinca.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;486772
Okuldan yardira yardira geliyorum passatla, eve geldigimde benzin isigi yaniyo. Sabahina ceyrek depo benzinle uyaniyorum :D Bu olay oldukca sık oluyo. Arabada ne kadar benzin var tahmin edemiyorum. Ozellikle parca parca alinca.

Sat onu sen sat öyle araba mı olur. Burjuva arabası :D

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balaban75;486755
Akü selam veriyor

Alakası yok :)
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium