škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kontak kapaliyken kornaniz calisiyor mu?

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi aksamlar
Bugun benzincide onumdeki araba bir anda geri geri gelmeye basladi bende vuracak diye kontak kapaliyken kornaya bastim calismadi. arabam 2011 fabia 2 ve isin acigi daha once hic denememistim. Bu normal midir?

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araçta da kontek kapalıyken korna çalmıyor. Bir çok arabada bu böyle sanırım ya da vag grubu araçlarda.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı erhandemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende honda civic premium eco 2014 var korna caliyor kontak kapaliyken

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alman arabalarının çoğunda çalmıyo misal 88 opel kadettimizde bile çalmıyor

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeti 'de de maalesef çalmıyor! Geçen arabada birini bekliyorum, yanımdan geçip gitti, anahtarı çevirip basana kadar kornaya az daha kaçıracaktım!!! :( gıcık bişey!!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kornaya fazla basilmasin diye bunlar hep :D vosvosta bile calmiyo olabilir emin degilim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tosbağada çalıyor ama şu an ki VAG grubında çalmıyor...ayrıca korna butonunu bayağı sert yapmışlar, vara-yoğa çalınmasın diye...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı alalı tam 4 yıl 3 ay olacak ve bu süre zarfında hiç denemedim ve aklıma bile gelmedi:) Akşam bir deneyeyim ben de, ama anlaşılan sonuç aynı olacak zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontak kapalıyken çalmıyor. Sırf bu yüzden bir inşaat tırının altında aracım pert olacaktı, acı bir tecrübeyle öğrenecektim az kalmıştı

Alışveriş etmek üzere, marketin önünde parketmiş tırın aşağı yukarı 20 metre arkasına park ettim, aracımı stop ettim, çıktım. Kapıyı kapatırken, tırcı çalıştırıp geri geri gelmeye başladı :)

Bir hışımla araca koşup düdüğe bastım..nafile. Geri koşup şöföre bağırdık, yoksa araba pert idi. 15-20 cm kala durdu son anda:)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keske direk sofore gitseydin abi 20 metre geri geri gelene kadar adami indirip kendin direksiyona gecip park frenini bile acabilirdin tirin :D

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu korna meselesi aslında tamamen kültür meselesidir. Almanyada ve bir çok Avrupa ülkesinde korna gerek duyulmadıkça neredeyse hiç kullanılmaz. Kullanıldığı zamanda tek manası çok ağır küfüre denk gelir o yüzden burda ki gibi sineğe kuşa korna çalma gibi bir durum söz konusu değil. Arabalarda ki olayda bundan kaynaklı.