škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin ve motorine indirim geldi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Kurşunsuz benzine 13 kuruş,motorine ise 15 kuruşcuk bir indirim geldi,ama 115 den 72 ye indi diye gösteriliyor(anlık olarak 66,00) ve bu kadar indirime 13 kuruş gerçekten komik bir rakam oldu.
Haber için;
http://www.timeturk.com/tr/2014/11/28/benzin-ve-motorine-buyuk-indirim-geldi.html#.VHjGxH8aySN
Anlık petrol fiyatını takip etmek için;
http://tr.investing.com/commodities/crude-oil

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yakıt  alacaklar gece yarısını beklesin azda olsa karlı çıkılır

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uluslararası piyasalarda düşene bak, birde bizde düşene bak :)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum şu anda döviz kurlarında da geçerli!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazot 3 lira oldaydi fena mi olurdu.. 3.5 a da raziyim. 15 kurusu gorunce napicagimi sasirdim elim ayagima dolandi gittim suursuzca depoyu fulledim

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benzin şu an en azından 4 tl cıvarı olmalıydı bu farkları dağıtım şirketleri yiyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dağıtım  şirketi mi? adı üstünde, dağıtım yapıyor, emek veriyorlar, bedava mı taşısınlar?...asıl kambur olan vergileri yok sayıyorsunuz yani???
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şu an dağıtım şirketi ve bayiye toplam 40 kuruş civarı falan kalıyor hocam. Normal bence..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;487693
12 krş da lpg ye geldi:)

Geldi deyince zam olarak algıladım..
Umarım indirimdir:)

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bilenler, duyanlar, takip edenler için tekrar olacak kusura bakmayın… Ama rakamlar çok çarpıcı… Paylaşmadan edemedim.

Dünyada ham petrol fiyatları son 5 ayda yüzde 35’i aşkın, son bir haftada ise neredeyse yüzde 10 ucuzladı. Başka bir değişle, toplamda 3’te 1 oranında fiyatı düştü. Ancak petrol fiyatlarındaki bu düşüş Türkiye’de pompa fiyatlarına sınırlı yansıdı, yansıyor. Yüzde 5 civarı… Aslında sadece basit bir hesapla, Türkiye’de benzinin litresinin 3,3 TL’ye, motorinin ise 2,9 TL’ye düşmesi gerekir. (Hayal tabii!..)

Haziran 2014’te varili 115 dolar olan Türkiye’nin de ithal ettiği Brent tipi petrol 72 dolar seviyesine indi. Ancak petroldeki bu ucuzluk, akaryakıt vergilerinin yüksekliğinden ötürü iç piyasadaki benzin ve mazot fiyatlarına daha düşük oranlarda yansıyor.

Temmuz 2014 itibarıyla 1 litre benzinin 1,65 TL olan rafineri çıkış fiyatı; Ekim 2014 itibarıyla yüzde 14,5 düşüşle 1,41 TL’ye geriledi. Ancak benzinin fiyat oluşumu içinde yer alan vergi ve paylar aynı kaldığı ya da artırıldığı için pompa fiyatındaki düşüş çok daha düşük kaldı.

1 litre benzinin Temmuz’da 5,05 TL olan pompa fiyatı Ekim’de 4,81 TL ile sadece yüzde 4,8 oranında düşmüş oldu. Temmuz’daki 4,40 TL’lik düzeyinden, Ekim’de 4,26 TL’ye gerileyen 1 litre motorinde ise bu dönemde pompada sadece yüzde 3,2’lik ucuzlama yaşandı.

Ekim 2014 itibarıyla benzinde 4,81 TL olan nihai fiyatın sadece yüzde 29,3’ü ürün maliyeti iken, fiyatın yüzde 61’lik kısmı vergilerden oluştu. Ham petrolde ucuzlama yaşansa bile sürekli ayarlanan yüksek maktu ve nispi vergiler nedeniyle akaryakıtta ucuzlama hayal oldu.

Akaryakıta zam yaparken dünya petrol fiyatlarındaki artışı gerekçe gösterenler, ham petrolde son 5 ayda yaşanan sert düşüşü ise benzin, motorin fiyatına yansıtmıyor.

Anlayacağınız; hala dünyanın en pahalı akaryakıtını kullananlardanız, şükürler olsun!..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;487695
Geldi deyince zam olarak algıladım..
Umarım indirimdir:)

İndirim abi korkma bindirimi yaza saklıyorlar :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;487774
Alın bir de buradan yakın!
http://www.otopark.com/2014/12/01/akaryakit-bayileri-pompa-kapatmaya-hazirlaniyor/

Kapatmazlarsa adam degiller! Hodri meydan. Eylem yapip 1 saatligine bile kapanan istasyondan omru billah mazot almayiz bizde. Hadi bakalim..