škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kick-down

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgrsrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba

Geçen gün otobanda dip gaz yapmam gerekti ve gaz pedalının sonuna kadar bastım fakat pedalı tabana değdirmek istediğimde pedalda bir tıklama hissettim ve sonra... :ok:

sonrasında aracın verdiği tepkiyi görmeniz için sizleri boş bir yolda dipgaz yapmanız tavsiye ediyorum... :)

bu olaya kick-down deniyormuş tesadüfen öğrenmiş oldum...

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakında müsait bir yer yok, merak ettim keşke videoya çekseydin

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ozgrsrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet aracim dsg.Ani hizlanmalarda veya sollamalardaki sikisma durumunda kulllanmanizi tavsiye ederim ihtiyaç disi  fazla kullanimlarin motora zarari olduğunu okumustum bir yerde.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende genel de sabahları çok yumuşak kullanırım, motor ısınmadan araca neredeyse hiç gaz vermem, bazen arkamdan gelen araçlar yavaş gittiğim için hemen selektör yapıyor sağa çekip yol vermem için, bu gün yine aynı durum oldu fakat sağa geçme durumu yoktu sağda minibüs duruyordu, bende mecbur kaldığım için gaz pedalını tıklatıverdim araba 1sn sonra cevap veriyor tabiki bu olaya ve araba aniden fırladı gitti ilerde sağa çekecektim ama ben ayağımı gazdan çekene kadar araba bayağı bir yol almıştı ışıklara geldik, arkamdaki aracı kullanan bu ani fırlamaya şaşırdı herhalde yanımda durup şöyle bir arabayı süzdü, sonra biraz ilerleyip birde arkasını dönüp baktı ve yoluna devam etti, adam bu arabadan böyle bir hareket beklemiyordu sanırım, neymiş bu araba diye inceledi zannedersem:)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hız sabitlemeyi kullanarak da gaz köklemeden aniden hızlanma yapılabiliniyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;487624
hız sabitlemeyi kullanarak da gaz köklemeden aniden hızlanma yapılabiliniyor.
:ok::ok::gut:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ