škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışın Alınması Gereken Önlemler

kace · 23 · 5397

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar malumunuz kış ayındayız özellikle çok soğuk don olan şehirdeki arkadaşlar aynaları kapatmasın buz tutmuş aynanın açılıp kapanması aynanın motoruna zarar verebilir. DİKKAT!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kace;487391
Arkadaşlar malumunuz kış ayındayız özellikle çok soğuk don olan şehirdeki arkadaşlar aynaları kapatmasın buz tutmuş aynanın açılıp kapanması aynanın motoruna zarar verebilir. DİKKAT!

Bu sene unutmuştum otomatiğini iptal etmeyi. Hatırlatmanız için teşekkürler

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kışın el frenini çekme alışkanlığımdan bir kurtulabilsem:mad:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;487427
Ben de kışın el frenini çekme alışkanlığımdan bir kurtulabilsem:mad:

Ender abi superb de ya da diğer skoda modellerinde durum nedir bilmiyorum ama arabayı viteste bırakıp gitmeye pek güvenmeyin. Bizim arabada el freni çekmeden rampada bıraktım( tabi aracın içindeyim, yıkama sırası bekliyorum) araba kendi kendine gitti durmadı, eski mantıkla yokuş aşağıyken geri vitese taktım yine sabit durmadı. Bu durumu servise sordum, artık arabaların motorundaki kompresör basıncını motorun ömrünü uzatmak amacıyla düşük tuttuklarını, bu yüzden park halinde her zaman el frenini çekmemiz gerektiğini söyledi.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabaya binmeden önce cama yapışmış silecekleri kaldırmayı da unutmayın, cam motoruna, kollara ve silecek lastiğine faydası olur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Motor sıcakken park edince kedilerin ilgisini çekeceği aklımızda olsun.Hayvancağaz ısınacağım diye ölmesin, dikkat !

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kışa özgü hatırlatmalarınız için ben de teşekkür ederim. Başka aklına birşey gelen olursa  yazarsa sevinirim

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;487452
aynaları iptal nasıl yapıyoruz.
bende necvox navigasyon var. Orada yol bilgisayarı menüsünde böyle bir seçenek var. Standart multimedya sistemi cihazlarda da böyle bir menü sanırım vardır

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Silecekleri servis modunda bırakmak ta kar yağdığında temilemek açısından faydalı olabilir

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;487450
Ender abi superb de ya da diğer skoda modellerinde durum nedir bilmiyorum ama arabayı viteste bırakıp gitmeye pek güvenmeyin. Bizim arabada el freni çekmeden rampada bıraktım( tabi aracın içindeyim, yıkama sırası bekliyorum) araba kendi kendine gitti durmadı, eski mantıkla yokuş aşağıyken geri vitese taktım yine sabit durmadı. Bu durumu servise sordum, artık arabaların motorundaki kompresör basıncını motorun ömrünü uzatmak amacıyla düşük tuttuklarını, bu yüzden park halinde her zaman el frenini çekmemiz gerektiğini söyledi.
Yokuşta her halukarda çekerim de; ben düzde bile çekiyorum el frenini. Kışın bir gün arabayı hareket ettiremeyeceğim bu yüzden...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
***Eğer park etmeden önce silecekleri çalışır vaziyatte bırakıp ve stop ederseniz, ertesi gün sabah ayazında kontağı çevirdiğiniz zaman silecekler çalışmak isteyecektir. Ancak,  donmuş olduğu için motora ve lastiklerine zarar verecektir. Stop etemden önce kontrol edin.
****Arabaya binmeden önce  kaputa bir kaç kez vurarak, ve kapıları açıp kapayarak, ses çıkartarak motor kaputu içerisinde bulanan özellikle yavru kedileri kurtamış olursunuz..
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yola çıkmadan önce eğer kar yağdıysa aracın tavanındaki Karları güzelce temizleyiniz ummadığınız bir ana koca bir kar kütlesinin ön cama inmesini engellemiş olursunuz :)

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konu başlığı değişmeli.''Kış şartlarında kullanım tüyoları'' gibi bir başlık mesela

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;487474
Silecekleri servis modunda bırakmak ta kar yağdığında temilemek açısından faydalı olabilir
silecekler servis moduna nasıl alınır?