škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabayı kitleyince camlar kapanıyor mu?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
2006 Fabia I 1.2 classic alarak aranıza katıldım, bir sorum olacak; arabayı kitlediğinizde camlar otomatik kapanıyor mu? Çok denedim ama olmadı

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maalesef. dandik fiat tempra da bile kumandadan camları kapatma özelliği var ama skoda fabiada  yeni modellerinden haberim yok ama anahtarı takıp sağa doğru cevirmek gerekiyor.

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;487689
Merhabalar,
2006 Fabia I 1.2 classic alarak aranıza katıldım, bir sorum olacak; arabayı kitlediğinizde camlar otomatik kapanıyor mu? Çok denedim ama olmadı

Nasıl deniyorsunuz

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yani uzun basmayı denedim, kısa basmayı denedim, ard arda basmayı denedim hiçbirinde olmadı.

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;487689
Merhabalar,

Kapama tuşuna uzunca basıyorsunuz değilmi

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;487707
Yani uzun basmayı denedim, kısa basmayı denedim, ard arda basmayı denedim hiçbirinde olmadı.

Belki serviste modül devreye alınabilir,benim 2000 model ibizamda vardı model itibariyle olmalı diye düşünüyorum bu araçta..Bazen akü değişimi sonrası aracın bazı kodlamaları kaybolabiliyor.

Çevrimdışı Toygun_ank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kumandadan değil de arkadaşın dediği gibi anahtarı takıp kilitleme yönüne çevirip beklerseniz kapanır, açma yönüne çevirip beklerseniz açılır.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygun_ank;487746
Kumandadan değil de arkadaşın dediği gibi anahtarı takıp kilitleme yönüne çevirip beklerseniz kapanır, açma yönüne çevirip beklerseniz açılır.

Bende 2004 fabiş vardı kumandadan cam kapatma yok. Arkadaşların bahsetmek istediği anahtarı kilit yerine sokup kilitleme yönünde tuttuğunuzda otomatik camlarınız kapanır. Bu işlem camları kapatmak için değil bozulan cam otomatiğini tekrar kurmak için kullanılır akü değişimi, cam kapatma tuşunun 2 nci kademesi çalışmadığında yapılır.:ok:

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende bir sorun yokmuş yani.. teşekkürler cevaplar için

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygun_ank;487746

Aynen fabialarda sadece ön camlar otomatik olduğu için sadece ön camlar anahtardan açma kapama yapiyor. Ayrıca bu özelliği araciniza sonradan yapabilirsiniz. 2 cam veya 4 cam otomatik olma durumuna gore iki farkli modeli satılmakta ufak bir kutu diyelim . İyi bir elektronik ustası sisteme montesini yapar. Şayet İstanbul da tanıdığım bir usta takıyordu. Araçla gitmiş olsaydım taktıracaktım bende. Cihaz fiyatı 40 lira civarıdır + taktırma parası.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;487932
Bende 2004 fabiş vardı kumandadan cam kapatma yok. Arkadaşların bahsetmek istediği anahtarı kilit yerine sokup kilitleme yönünde tuttuğunuzda otomatik camlarınız kapanır. Bu işlem camları kapatmak için değil bozulan cam otomatiğini tekrar kurmak için kullanılır akü değişimi, cam kapatma tuşunun 2 nci kademesi çalışmadığında yapılır.:ok:

Yeri gelmisken hatirlatayim; senkronizasyon icin ona gerek yok. Cam kaldirma dugmesinin 2. Kademesine basili tutarak cami acip kapatirsaniz senkronize eder kendini ;)

Anahtardan acip kapatiyomuymus bizim arabalar. Denememis olamam sanirim. Vag com dan aciliyordur muhtemelen

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan_4234;487995
Aynen fabialarda sadece ön camlar otomatik olduğu için sadece ön camlar anahtardan açma kapama yapiyor. Ayrıca bu özelliği araciniza sonradan yapabilirsiniz. 2 cam veya 4 cam otomatik olma durumuna gore iki farkli modeli satılmakta ufak bir kutu diyelim . İyi bir elektronik ustası sisteme montesini yapar. Şayet İstanbul da tanıdığım bir usta takıyordu. Araçla gitmiş olsaydım taktıracaktım bende. Cihaz fiyatı 40 lira civarıdır + taktırma parası.

4 camı elektrikli olan modellerde de böyledir, cam kapatma modüllerini arabanıza bulaştırmanızı hiç önermem, normal kullanımda bile bozulan cam mekanizması, bu modül takıldıktan sonra bozulmayacağı varsa bile bozulur, ''neden?''...cam kapandıktan sonra voltaj göndermeye devam eder de ondan, motor zorlar ve öngörülen aşırı akım değerine gelince durur..bu zorlamalar, belli bir zaman sonunda halat dolanması, sınırlayıcı plastik parçaların kırılmasıyla sonuçlanır ve onarım sonrası orijinal haline hiç dönemez...onlarca vw grup arabasında gördüm bunu...

Alıntı yapılan: DDŞ!;488093
............Anahtardan acip kapatiyomuymus bizim arabalar. Denememis olamam sanirim. Vag com dan aciliyordur muhtemelen

maalesef, vagcom dan da açılamıyor ama vwtr forumunda ''necati'' diye bir arkadaş var, ivedikte dükkanı var, o farklı olarak ms dos kullanarak yapabildiğini söylemişti zamanında...bu konularda uzmandır kendisi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eneeee su an farkettim 4yildir kullaniyorum daha once hic ugrasmamistim. Kapiya takinca aciyonus camlari

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne diyim sana ben şimdi?...yazları en çok kullandığım özellik bu...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;488111
Ne diyim sana ben şimdi?...yazları en çok kullandığım özellik bu...

Abi ne biliyiim. Boyle bi ozelligin farkindaydim da benim arabada oldugunun farkinda degildim :D

Ayrica gecenlerde izmirdeki bi a4 kasaya kilitci kumandadan acilir kapanir hale getirdi modulsuz