škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabayı kitleyince camlar kapanıyor mu?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapan yapıyor işte, normalde böyle bir seçenek yok...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;488108
4 camı elektrikli olan modellerde de böyledir, cam kapatma modüllerini arabanıza bulaştırmanızı hiç önermem, normal kullanımda bile bozulan cam mekanizması, bu modül takıldıktan sonra bozulmayacağı varsa bile bozulur, ''neden?''...cam kapandıktan sonra voltaj göndermeye devam eder de ondan, motor zorlar ve öngörülen aşırı akım değerine gelince durur..bu zorlamalar, belli bir zaman sonunda halat dolanması, sınırlayıcı plastik parçalarından kırılmasıyla sonuçlanır ve onarım sonrası orijinal haline hiç dönemez...onlarca vw grup arabasında gördüm bunu...

maalesef, vagcom dan da açılamıyor ama vwtr forumunda ''necati'' diye bir arkadaş var, ivedikte dükkanı var, o farklı olarak ms dos kullanarak yapabildiğini söylemişti zamanında...bu konularda uzmandır kendisi...

Doğrudur engin abi. 40-50 TL ye satılanlar uzun vadede farklı sorunlara sebep olabilir fakat bazı pahalı modellerde sensör tarzı bir durum oldugunu mesela el veya başka bir cisim algıladıgında durduğunu okumuştum. Ne kadar stabil çalışır bilemem ama orijinal cam mekanizmalarımız bile cisim algılayınca durmuyor ve sizin sorun yaratır diye bahsettiğiniz sistemle calışmış olmuyormu?