škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyonda Garip Bir Sıkıntı...

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygun_ank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar direksiyonda normal dururken bir sıkıntı yok,
normal süratlerde de bir sıkıntı yok fakat frenle birlikte ani dönüş yapmaya çalışırken
(park yeri ararken bulduğunuzda nasıl aniden frenle birlikte direksiyonu çevirip yanaşırsınız ya)
aşırı sertleşme oluyor hatta bildiğiniz kara düzen direksiyon oluveriyor. Dönmemek için size aşırı güç uyguluyor.

Bu durum başına gelen oldu mu ya da sorunun kaynağını bilen, yardımlarınızı bekliyorum:(

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 oncesi ise kronik dreksiyon arizasi geliyor gibi. Aci sensorunden baslayip pompa ve kutuya uzanan yol.
Ancak aklima su geldi direksiyon hidroliginiz azalmis olabilir..

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bende de var geçen sene ön takım ıve frenleri yaptırdığımda çözülmüştü sorun anca 1 ay önce kışlık lastikleri taktırdım özellikle yokuş aşağı giderken bu sorunu yaşıyorum. Frenlerde de biraz titreme var diskleri ve balataları değiştiricem yinede düzelmezse. DDŞ nin değdiği gibi açı sensörü, pompa kontrol edilecek. Baktım onlarda sağlam başka bir konuda okuduğum yöntemi deneyeceğim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce lastik basınçlarına bakın, 30 dan aşağı olmasın, direksiyon sıvısı seviyesini kontrol edin, eksikse ekleyin, sonrasında direksiyon kutusu şüpheli bence...elektriksel bir sorun olsa mutlaka arıza lambasını yakar çünkü...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mszgn;488554
aynı sorun bende de var geçen sene ön takım ıve frenleri yaptırdığımda çözülmüştü sorun anca 1 ay önce kışlık lastikleri taktırdım özellikle yokuş aşağı giderken bu sorunu yaşıyorum. Frenlerde de biraz titreme var diskleri ve balataları değiştiricem yinede düzelmezse. DDŞ nin değdiği gibi açı sensörü, pompa kontrol edilecek. Baktım onlarda sağlam başka bir konuda okuduğum yöntemi deneyeceğim.

Frene basinca titreme varsa sorununuz fren disklerindedir. Fren diskleri ve beraberinde balatalar degissin sorununuz cozulur