škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

necvox navigasyon harita güncelleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar arabamda necvox navigasyon var. Haritasını nasıl güncelleyebilirim acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;487812
arkadaşlar arabamda necvox navigasyon var. Haritasını nasıl güncelleyebilirim acaba?
Cihazı siz aldıysanız aldığınız yer 1 ya da 2 yıldı tam emin değilim güncellemeyi ücretsiz yapar. Siz almadıysanız herhangi bir Necvox servisi bu güncellemeyi yapabilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender hocam bulunduğum yerde necvox un servisi yok. Acaba sd kartla usb bağlantısı ile vs servise gitmeden halletmenin bir yolu yok mudur?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;487823
Ender hocam bulunduğum yerde necvox un servisi yok. Acaba sd kartla usb bağlantısı ile vs servise gitmeden halletmenin bir yolu yok mudur?
Servisler de bildiğim kadarıyla sd kart üzerinden güncelleme yapıyor zaten, siz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak dediğim gibi cihazı ne zaman aldığınız önemli, zira 1 yıl ücretsiz güncelleme hakkı veriyor olmalı üretici.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cihazı alalı daha 1 ay olmadı. Muhtemelen harita günceldir. Sd karta haritayımı yüklemek gerekiyor?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;487834
cihazı alalı daha 1 ay olmadı. Muhtemelen harita günceldir. Sd karta haritayımı yüklemek gerekiyor?

Bildiğim kadarıyla haritanızı naviextras sitesinden yüklemeniz gerekiyor. Bunun için de öncelikle o siteye üye olmanız gerek. Daha sonra toolbox diye bir program var, o programı yüklemeniz gerek bilgisayara. Program üzerinden de sd karta güncel haitayı yüklemelisiniz.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu tip cihazlarda güncellemenin karta zarar verdigini duydum sadece aldıgınız yer gunceller dendi oda 50 dolar adı geçmisti ayrıca cihaz açıkken kartın vıkarılması veya takılması yazılımâ zarar ceriyor denmişti ben kendiminkini şöyle yapmayı düşünüyorum
var olan orıjınal karti başka karta kopyalayıp.  kopyaladıgım kartı güncellemeyi düşünüyorum
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu zarar verme olayını bostancıda saygılı tuning deki eleman uyarmıştı
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayrettin hocam benim aracın sd girişinde kart yok. Bu kart nereye takılı?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;487913
Hayrettin hocam benim aracın sd girişinde kart yok. Bu kart nereye takılı?
Sizdeki model nedir? Benim hatırladığım kadarıyla Necvox'larda 2 adet sd kart yuvası vardı, biri harita için diğeri müzik vs. kopyalamak için. Modeli belirtirseniz soruna daha kolay çözüm bulabiliriz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;487908
bu tip cihazlarda güncellemenin karta zarar verdigini duydum sadece aldıgınız yer gunceller dendi oda 50 dolar adı geçmisti ayrıca cihaz açıkken kartın vıkarılması veya takılması yazılımâ zarar ceriyor denmişti ben kendiminkini şöyle yapmayı düşünüyorum
var olan orıjınal karti başka karta kopyalayıp. kopyaladıgım kartı güncellemeyi düşünüyorum
Hayrettin Abi öyle bir risk illaki vardır; misal bende orijinal Columbus navigasyon cihazı var, cihaza yaptıklarımı servise söylesem "bu ne diyor der". Yazılım güncellemeden cihazı tamamen sıfırlamaya, hem harita hem hard disk formatlamaya hem de tüm haritaları güncellemeye kadar bütün işlemleri ben yapıyorum cihazımda ve dediğin gibi bunların tamamı risk; cihazı hiç kullanılamaz duruma getirme ihtimali de var.
Necvox'a gelince; benim forumlarda bu zamana kadar gördüğüm kullanıcılar kendileri de güncelleme yapıyorlar. Olaya şu açıdan da bakmak lazım, 50 dolar çok ciddi bir rakam, servis bu rakamdan da mahrum kalmak istememiş olabilir.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o iki karttan biri harita için iste o kartı günceleyeceksiniz bendeki cihaz navix yine iki sd kart girişi var biri harita üstünde yazar
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet para verip alirken risk de satın alıyoruz dogal olarak
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam benimki necvox platinum edition. Gördüğüm kadarıyla tek bir sd kart girişi var ve kendi sd kartı yok

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Necvox cihaz kullanan arkadaşlar için necvoxun sitesinde bu konuda bilgiler mevcut. Kullanım klavuzunda olmayan detaylar burada var. Tekrardan teşekkürler.