škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garanti uzatmak ne kadar mantıklı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Š_ve_Š;488059
Garanti uzatma bir Risk yönetimidir. Kış lastiği gibi :-) Bir lazım olur pir lazım olur.

Semih, uzun uzun yazılacak bir argümanı çok güzel özetlemişsin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;488062
Semih, uzun uzun yazılacak bir argümanı çok güzel özetlemişsin.

Teşekkür ederim abi

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Š_ve_Š;488059
Garanti uzatma bir Risk yönetimidir. Kış lastiği gibi :-) Bir lazım olur pir lazım olur.

İşin açıkçası ben de öyle düşünüyorum. Bu bir nevi sigorta aslında. Arabalara nasıl kasko yaptırıyorsak bu da öyle. Ama benim takıldığım nokta kapsamı, servisin tutumu ve fiyatı. Eğer kapsamda ve uygulamada sıkıntı çıkarıyorlarsa bu boşuna para vermek olabilir. Bir de fiyat durumu enteresan aslında. arabayı yaklaşık 1000 TL ye kasko yaptırıyorsun ve adamlar sana komple arabanını parasını vermeyi taahhüt ediyorlar. Ama sen üretici olarak 2-3 parçanın arıza ihtimaline karşı 1500-2000 para istiyorsun (Kaza riski çok daha fazla olmasına rağmen). Bu kısmı bana samimi de gelmiyor ve herzamanki gibi fahiş fiyatlandırma...
Kısacası hala karasızım ama yaptırmaya biraz dah yakınım diyebilirim...:confused::confused::confused:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise sözünüz geçiyorsa aranız iyi ise yaptıralabilir eğer değilse büyük ihtimalle bu uzatma sürecinde bolca bunlar kullanıcı hatası sözünü duyacaksınız hazır olun :) Bi serviste garantiye giren bir arıza başka serviste girmiyor mesela böylede bir gerçek var sırf bu yüzden ben şahsen yaptırmazdım.Sistemi hakkı ile uygulamıyorlar..

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende o kadar gerekli görmüyorum ve aracı alma sürecinde iken satış temsilcisi ile bayağı samimi olmuştuk bana garanti uzatma işini söyleyince ben biraz düşündüm  satış temsilcisi cem abi bence gerek yok periyodik bakım haricinde arıza olmuyor zaten demişti ama arıza olur mu olur

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil skodalarda benim tek korkum dsg onun haricinde bende sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir durum var,

Yetkili servis ücretleri maalesef gereğinden fazla pahallı. Periyodik bakımda bile 450-500TL den ucuza çıkamıyorsunuz. Özel bir servise gitseniz aynı işlemler için max 250-300TL verirsiniz.

Durum böyle olunca bence, bizler verdiğimiz periyodik bakım masrafları ile hissetmeden garantiden değişebilecek parçaların finansmanını aslında kendi cebimizden karşılamış oluyoruz.

Bunun yanında maalesef yetkili servislerin çoğu bazı arızalarda kullanıcı hatası veya garanti kapsamına girmiyor diyip gereken parça ve tamir masrafını müşteriye yıkıyor.

Bu hesapları iyi yapmak lazım. Şahsen ben 2 sene pek sorun çıkarmayan aracın 3. ve 4. sene de sorun çıkaracağını sanmam.

Ancak sizin durumunuzda işin içinde DSG var. Sırf bu yüzden garanti uzatmaya değebilir diyorum. Ama manuel olsaydı uzatmayın derdim

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası ben de yaptırmayı düşünmüyordum fakat vdf den tek ürün alınca faiz oranı 1.02 den 0.97 e düşüyor ve garanti uzatma hemen hemen bedavaya geliyor. Bu nedenle yaptırdım. Ama kapsamı hakkında şüphelerim var. İlk 2 yıl verilen garanti kapsamında olmadığı kesin. Bu konuda detaylı bilgisi olan varsa bizi de bilgilendirirse sevinirim.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai 5,Honda 6,Toyota ise 3 yıl garanti veriyor.VW grubu ise 2 yıl.Ayrıca Toyotada 2 yıl extra garanti için 500-600 tl istiyorlar.VW grubunun garanti konusundaki cimriliğini kınıyorum!!

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende yatırmayı çok düşündüm. Ancak hem opel hemde honda servis elemanlarına sordum. Yaptırma dediler. Ayrıca extra garanti ilk 2 yıldaki garantiyle aynı değil dediler. İlk 2 yılda ücretsiz amortisör değişir sonraki yılda garanti bile olsa kullanıcı hatası denir dedi.  Firmalar çoğu şeyi kullanıcı hatası diyorlar dedi. Öncelikle tamiri mümkünse yapıyorlar, yoksa parçayı değiştiriyorlar dedi. Halen biri dediki ilk 2 yılda turbo bile arızalansa aldığınız yakıttan kaynaklanıyor deyip kullanıcı hatası diyorlarmış. Ayrıca yüce otoya e mail attım.
2015 yılında geriye dönük 18 aydaki araçlara extra garanti yapılabilecekmiş. Bence 18 ay kullanıp servis, hizmet kalitesi, kronik arızaları görüp yaptırmak. Belki biraz pahalı olabilir ama mantıklı olanı bu gibi duruyor.

Çevrimdışı Ke®eM

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özgür Bey bilgilendirmeniz için teşekkürler, biraz kullanalım bakalım.

Çevrimdışı naz34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: utasdemir;487816
Merhabalar,
Octavia 1.6 DSG Combi siparişimin gelmesini bekliyorum. Bu arada da alırken yapılacak işlemleri düşünüyorum. Bunlardan birisi de garanti uzatma ile ilgili. Bildiğim kadarıyla 2 yıl uzatmaya 1600, 3 yıl uzatmaya 2000 TL civarında para istiyorlar. Sizce bu ne kadar mantıklı? Elbette olumlu ve olumsuz yönleri var ve kişiye göre karar değişir. Ama belki aklıma gelmeyen birşeyler vardır diye sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler...

Merhabalar;

öncelikle vdf nin sitesinde garanti uzatma ile ilgili detaylı bilgi malesef yok. çağrı merkezi en düzgün bilgiyi veriyor. beygir gücüne göre ücretleri farklı oluyor 83-105 hp beygir gücü arası 420 euro 2+2 yıl ücreti.araç bayiden çıkmalarının sebebi ise orjinal fabrika garantisinin devam etmesiymiş. tabi dsg deki sıkıntıları düşünürsek yaptırmak çok mantıklı.:ok:

Çevrimdışı halukgulden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Bende aracı yeni aldım. DSG garantisi 5 sene oldu diye bir cümle söyledi satış temsilcisi. selamlar.