škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garanti uzatmak ne kadar mantıklı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Octavia 1.6 DSG Combi siparişimin gelmesini bekliyorum. Bu arada da alırken yapılacak işlemleri düşünüyorum. Bunlardan birisi de garanti uzatma ile ilgili. Bildiğim kadarıyla 2 yıl uzatmaya 1600, 3 yıl uzatmaya 2000 TL civarında para istiyorlar. Sizce bu ne kadar mantıklı? Elbette olumlu ve olumsuz yönleri var ve kişiye göre karar değişir. Ama belki aklıma gelmeyen birşeyler vardır diye sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: utasdemir;487816
Merhabalar,
Octavia 1.6 DSG Combi siparişimin gelmesini bekliyorum. Bu arada da alırken yapılacak işlemleri düşünüyorum. Bunlardan birisi de garanti uzatma ile ilgili. Bildiğim kadarıyla 2 yıl uzatmaya 1600, 3 yıl uzatmaya 2000 TL civarında para istiyorlar. Sizce bu ne kadar mantıklı? Elbette olumlu ve olumsuz yönleri var ve kişiye göre karar değişir. Ama belki aklıma gelmeyen birşeyler vardır diye sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler...
Kendi tecrübem; ben aracımın garantisini uzatmıştım, 55.000 kilometrede turbo mefta oldu garantiden değişti. Bu açıdan yararını gördüm.

Sizin aracınız bir de DSG şanzımanlı, yerinizde olsam hiç düşünmeden uzatırdım garantiyi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yıllar uzayınca km artıyor.. e bakımlar ağırlaşıyor.. garanti bitmesin diye sürekli servise git gel..  2000 tl ile bitmiyor yani.. bir yerde kendilerine bağlıyorlar sizi.. garanti bitse bile tüm bakımlarımı serviste yaptırıyorum diyorsanız.. uzatmak mantıklı..

biraz çakallık olacak.. oluyor mu onu da bilmiyorum ama garanti bitmek üzereyken garanti uzatma işi varsa.. 2 yıl beklenebilir..  sonuçta 2 yıl içinde neler yaşayacağınız belli değil..

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti biterken uzatamıyorsunuz. Sanırım sadece  aracı alırken garanti uzatılabiliyor. Bunun dışında detayını tam bilmiyorum ama extra  garantinin kapsamı ilk iki yıl verilen garantinin kapsamından farklı..bir numaralar var ama garantiyi uzatma hakkında bilgi almak istediğinizde bu konuyu genelde yuvarlıyorlar. Çok açıklamıyorlar..Kapsamları farklı arkadaşlar..Belki bilenler açıklar

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 3 sene uzattım. Bana sorarsanız tavsiye ederim çünkü araçta pahalı parçalar bulunmakta. Örneğin DSG, Turbo vs. Bu gibi parçaların arızalanması durumunda canınızı sıkabilir. Garanti süresince servise gitme zorunluluğuna gelince artık arabalarımız çok teknolojik, bu gibi araçlarda karşımızda muhatap bulacak birisi olması gerekir. Malum ( çok genellememekle birlikte) sanayilerde usta bulmak zorlaştı ve yanlış bir uygulama sonucunda sorumluluk kabul etmiyorlar. Serviste uğraşlı bir süreçte olsa birşey elde edebilirsiniz.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.vdfsigorta.com.tr/tr/hizmetlerimiz/uzatilmis-garanti/skoda-garanti-plus.aspx

Bu linkte şartlar yazıyor. ben 2+2 yıl satın almıştım. yalnız geçen sefer bayiye gittiğimde artık dsg garantisi siz garanti uzatmasanız da 5 yıl oldu dediler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer arkadaşında dediği gibi dsg garantisi 5 yıl ise garantiyi uzatmaya gerek yok bana göre

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Garantinin faydalarını gören illaki olmuştur illaki. Şahsi fikrim uzatmak gereksiz bence. Çoğu şeyi kullanıcı hatası deyip üstlerinden atmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben aracı satın alırken, Yüce oto, sonra da uzatabilirsiniz demişti.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali_firattr;487917
Ben aracı satın alırken, Yüce oto, sonra da uzatabilirsiniz demişti.
Eskiden aracı aldıktan sonraki 18 ay içinde garanti uzatılabiliyordu; ancak yapılan değişiklik sonucunda artık aracı aldıktan sonra 1 ay içinde uzatmak gerekiyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Ben +2 yıl için 1200 küsür TL bir fiyat aldım.

Aracımı aldıktan sonra 1 ay sürem olduğunu söylediler.

Şu an düşünüyorum, karar veremiyorum bir türlü..

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Garanti mağdurlarından biriyim aslında. Aracım şu anda 26000 km. de ve şu ana kadar çok şükür hiçbir sorun yaşamadım, inşallah da yaşamam. 2013 Temmuz ayında İzmir Renk Otodan aracımı aldığımda 18 ay içinde +2 yıl garantiyi uzatabileceğim söylendi. 4. ayda garanti uzatmak için aradığımda garanti uzatmanın artık 1 ay içinde yapıldığı şu anda yapamadıklarını söylediler. Mağduriyetimi bildirdim ve VDF ile görüşmem söylendi. VDF ile görüşmemde yetkili bir bayan 2014 aralık gibi kendilerine haber geleceğini ve bu durumda olan müşterilere hak verileceğini ve bana bildirileceklerini, garanti uzatma işini aracı aldığım bayiden yaptırabileceğimi söyledi. Hala beklemedeyim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar para vermişsiniz, 2000 daha verip , 3 yıl daha garantili gezmek mantıklı bence...içi sensör, elektronik ünite ve mekanik parçayla dolu, ganti dahilinde olması iyidir...
Zaten yağ değişimlerini 5 sene dışarıda yapsanız da en az 200 verecekken yetkili servise mecburen 100-150 fazla vermek de çok koymaz adama...araba temiz kalır en azından.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim herzaman ki mantığım "Eğer bir firma malının garantisini uzatmayı opsiyon olarak koyabilecek kadar malına güveniyorsa zaten o mal uzatılacak garanti süresince sıkıntı çıkarmaz.". Dolayısıyla garanti uzatmaya gerek görmüyorum.

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti uzatma bir Risk yönetimidir. Kış lastiği gibi :-) Bir lazım olur pir lazım olur.